PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze Premiery Gier Grudzień 2019 - Darksiders Genesis, MechWarrior, Halo

Nowa Xperia Niebawem na Rynku - Czego Możemy się Spodziewać?

Nowa Xperia Niebawem na Rynku - Czego Możemy się Spodziewać?

Japończycy na tegorocznych targach MWC w Barcelonie zaprezentowali kilka ciekawych propozycji. Wśród tych urządzeń pojawiły się propozycje warte uwagi, chociażby taki przedstawiciel średniej półki jakim Sony Xperia XA1! Słuchawka to typowy przedstawiciel swojego gatunku z pewnego rodzaju potencjałem na coś więcej. Czy sprosta on stawianym mu wymaganiom?

Nowe modele z rodziny Xperia nie powodują już tak wielkiego entuzjazmu wśród publicystów czy też klientów, jak miało to miejsce przed laty. Z roku na rok, Japończycy wypuszczają na rynek kolejne "pokolenie" serii Xperia, które zbytnio nie wyróżnia się na tle konkurencji. Ot, taki to dzisiejszy urok tej chwalonej niegdyś (prawie) pod same niebiosa serii... Ku gwoli ścisłości, Sony już dawno miało zapomnieć o produkcji wszystko mających telefonów na rzecz skupienia swej koncentracji na bardziej dochodowych (w ich mniemaniu) interesach.

Czołowe smartfony >>>

prezentacja sony xperia xa1

Czy tak się stało? Oczywiście, że nie. Japończycy mieli ostateczni skoncentrować się na segmenciepremium, ale doskonale wiemy, że dalej są wypuszczane kolejne modele ze średniej półki. Czy to źle? Osobiście twierdzę, że i tak i nie. Kolejny średniak to kolejna alternatywa dla kupującego, więc jest to zawsze jakiś plus. Dzisiaj mamy okazję przedstawić Wam model Sony Xperia XA1, który za niecały miesiąc pojawi się na sklepowych (10 kwietnia) półkach u nas, jak i w całej Europie! Jesteście ciekawi jego specyfikacji? Proszę bardzo!

  • EKRAN: 5-cala HD (720x1280 pikseli)
  • PROCESOR: 8-rdzeniowy MediaTek Helio P20
  • RAM: 3 GB typu LPDDR3
  • ROM: 32 GB pamięci flash eMMC
  • KAMERA FRONTOWA: 8 Mpix f/2.0
  • GŁÓWNY APARAT: Exmor RS 23 Mpix f/2.0 z diodą doświetlającą LED
  • AKUMULATOR: 2300 mAh z Qnovo Adaptive Charging
  • WYMIARY: 145x67x8 mm
  • WAGA: 143 gramy
  • SYSTEM: Android 7.0 Nougat

sony oferuje nam nowego średniaka


Szału nie ma, ale wiedzcie, że mamy tutaj do czynienia ze średniakiem. Co prawda, model ten ma kilka plusów, do których można zaliczyć dobrej jakości aparat cyfrowy, solidna jednostka procesora czy wystarczająco duża ilość pamięci RAM! Dzięki zastosowanym tam rozwiązaniom technicznym, większość gier dostępnych w sklepie Google Play nie będzie tej słuchawce straszna. Mimo wszystko, skrajne emocje budzi (przynajmniej u mnie) wyjątkowo słabe ogniwo akumulatora o pojemności zaledwie 2300 mAh. Co prawda, Sony zawsze ma na wyposażeniu swojego oprogramowania dobrze skonstruowane aplikacje dbające o oszczędzanie energią, ale codzienne ładowanie to niemalże pewna rzecz.

xperia rządzi aparatem

Słabe strony baterii nadrabia technologia szybkiego ładowania zwana Qnovo Adaptive Charging. Jak już przyjdzie nam często ładować to przynajmniej w miarę możliwości krótko. Więc, skoro omówiliśmy sobie pokrótce zalety i wady modelu Xperia XA1, czas nadszedł by wspomnieć również o jego cenie. Warto powiedzieć, że nie jest ona ani za wysoka, ani za niska. To ile? Chętnym zakupu tego smartfonu przyjdzie wysupłać z konta 280 "zielonych", czyli jakieś 1200-1500 złotych. Wszystko zależy od podatków, prowizji, marży etc. Jak myślicie, czy ten średniak wzbogaci Waszą kolekcję? Zapraszam do komentowania, odwiedzenia forum oraz pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Nowa Xperia Niebawem na Rynku - Czego Możemy się Spodziewać?