PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Premiera Xbox One Scorpio - Blady Strach Padł na Sony!

Premiera Xbox One Scorpio - Blady Strach Padł na Sony!

Nadszedł wreszcie moment poznania specyfikacji nowej konsoli od Microsoftu! Po wnikliwej analizie prezentacji nowego dziecka giganta z Redmond, jesteśmy w stanie stwierdzić czy potentaci z kraju kwitnącej wiśnie mają się czego bać. Wiedzcie, że świat gier na konsole właśnie uległ zmianie o 180 stopni! Zapraszam serdecznie do lektury!

SŁOWEM WSTĘPU...

Pierwsze wzmianki odnośnie nowego wcielenia Xbox'a One zdążyliśmy poznać na początku zeszłego roku. Wówczas świat obiegła także informacja o powstawaniu pomniejszej wersji tejże konsoli - Xbox'a One S. Miała być to odpowiedź na poczynania głównego rywala w tej materii, czyli Sony i jego PS4 Slim oraz PS4 Pro. Jak już wiemy, Xbox One S w porównaniu do PS4 Slim jest znacznie bardziej udoskonalony patrząc na wariant podstawowy każdej z konsol, ale to PlayStation 4 Pro okazało się czarnym koniem w wyścigu nieco wzbogaconych o nowe możliwości, konsol ósmej generacji.

projekt scorpio nie ma sobie równych

Nowe i lepsze PS4 króluje na rynku i zbiera ciągłe pochwały, ale gracze Xbox'a wciąż czekali na pojawienie się nowego Xbox'a o tajemniczym kryptonimie "Scorpio", który miał ostatecznie rozwiązać kwestię typu "kto tu rządzi" w przypadku mocy obliczeniowych. Nie oszukujmy się, ale w obecnej generacji bardzo często zwracamy uwagę na możliwości techniczne obu rywalizujących konsol, niżeli jedynie na tzw. "gry na wyłączność". Teraz już wiemy, kto przejmie pałeczkę najmocniejszej pod względem specyfikacji konsoli...


Szukasz dobrej grafiki do swojego "blaszaka"? Koniecznie zobacz nas najnowszy ranking!


SPECYFIKACJA

Tak, będzie nim nowy Xbox One! Patrząc na dane z dzisiejszej prezentacji, obecnie najnowsza konsola Sony może jedynie "czyścić buty" nowemu dziecku studia Xbox! Koniecznie spójrzcie na poniższą tabelkę, która obrazuje całą sytuację!

Project ScorpioXbox OnePS4 Pro
CPUOsiem rdzeni x86 o taktowaniu 2.3GHzOsiem rdzeni typu Jaguar o taktowaniu 1.75GHzOsiem rdzeni Jaguar o taktowaniu 2.1GHz
GPU40 jednosek obliczeniowych o taktowaniu1172MHz12 GCN jednostek obliczeniowych o taktowaniu 853MHz (Xbox One S: 914MHz)36 jednostek pb;oczenopwych GCN o taktowaniu 911MHz
RAM12GB GDDR58GB DDR3/32MB ESRAM8GB GDDR5
Przepustowość pamięci326GB/sDDR3: 68GB/s, ESRAM at max 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s)218GB/s
Dysk twardy1TB 2.5-cala500GB/1TB/2TB 2.5-cala1TB 2.5-cala
Napęd optyczny4K UHD Blu-rayBlu-ray (Xbox One S: 4K UHD)Blu-ray

Jak widzimy, PS4 Pro zostało całkowicie zdeklasowane! Usprawniona architektura Xbox'a One daje moc graficzną wynoszącą aż 6 teraflopów, co w przypadku najbliższej konkurencji jest niemalże nieosiągalne. Cóż, Sony ma się czego obawiać, ale... czy aby na pewno?

ekipa xbox ma coś naprawdę niezwykłego

DODATKOWE "FICZERY"

Oprócz miażdżącej wręcz specyfikacji, nowe wcielenie Xbox'a One będzie w stanie dokonać wręcz niemożliwego! Microsoft zapewnia, że prezentowany dzisiaj sprzęt uruchomi niemalże wszystkie gry dostępne na Xbox One w natywnej rozdzielczości 4K w 60 kl/s! To nie żart na pryma aprilis, a gołe fakty! Temu nie jest w stanie podołać nawet PS4 Pro w grach przygotowanych z myślą o platformie od Sony.

Porównanie PS 4 Pro z Xbox One S >>>

xbox one scorpio specyfikacja

Ponadto, także gry ze wstecznej kompatybilności będą znacznie usprawniane graficznie dzięki własnościom nowego nabytku Microsoftu! Granie w stare dobre tytuły z platformy Xbox będą jeszcze bardziej imersyjne niż kiedykolwiek wcześniej! Co więcej, nowa konsola wesprze osławioną nagrywarkę GameDVR, znacznie szybsze ładowanie elementów gry, efektywne skalowanie obrazu oraz wzbogacone filtrowanie tekstur dla poprawy efektów wizualnych! Czego chcieć więcej jak tylko jeszcze większej imersji z grania?!

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Pewnie myślicie, że tak nafaszerowany technologicznie urządzenie będzie kosztować cały majtek? Nowy "klocek" od MS-u kosztować będzie niczym dwie konsole PS4 Pro? Nic bardziej mylnego! Microsoft już nie po raz pierwszy udowadnia nam, że można stworzyć dobry sprzęt za całkiem rozsądne pieniądze. Gigant pokazuje tym sposobem, że warto pójść w stronę klientów. Ile?

xbox one pokona ps4 pro

Niestety, ale ekipa Xbox nie jest w stanie podać na obecną chwilę konkretnej wartości. Wiemy jednak, że nie będzie to zbyt wygórowana suma pieniędzy. Zatem, jak z dostępnością? Sprzedaż ma ruszyć pod koniec tego roku!

PODSUMOWANIE

Cóż... nie da się temu jakkolwiek zaprzeczyć, ale... Microsoft wraz z ekipą Xbox... pozamiatali! Takiego obrotu spraw nie spodziewali się nawet najstarsi mędrcy! Nowa i zarazem stara konsola Microsoftu jest obecnie najlepszą pod względem wydajnościowym konsolą na rynku, ale... nie oznacza to od razu, że będzie w stanie przegonić swojego największego rywala - Sony. Japończycy w ciągu ostatnich lat wypracowali sobie solidną markę w postaci PlayStaton 4 i niezmiernie ciężko będzie odebrać mu koszulkę lidera w tej materii.

projekt scorpio atakuje

Co prawda, środowisko Xbox ma wiele zalet, które są w stanie przyciągnąć do siebie rzesze fanów, ale Sony wciąż ma w zanadrzu duża grupę odbiorców swojej marki. Poza tym, liczne problemy z anulowaniem kolejnych projektów na wyłączność konsoli Microsoftu wcale nie pomaga, a wręcz pogarsza sprawę! Mieliśmy okazję pisać już o tym na łamach naszego portalu. Zatem, co stanie się z nowym Xbox'em? Z pewnością pomoże nadgonić bolesną stratę z powodu niemałej wtopy jaka wydarzyła się wraz z pojawieniem się nowej generacji konsol na rynku. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że takimi małymi kroczkami ekipa Xbox odbuduje nadszarpnięte zaufanie klientów i będzie w stanie walczyć z Sony jak równy z równym! Tymczasem, zapraszam Was serdecznie do komentowania, odwiedzenia naszego forum oraz pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Premiera Xbox One Scorpio - Blady Strach Padł na Sony!