Czy Świat Jest Gotowy na Sztuczną Inteligencję?

Czy Świat Jest Gotowy na Sztuczną Inteligencję?

Robotyzacja, automatyzacja, skomputeryzowanie - te pojęcia coraz częściej towarzyszą naszemu codziennemu życiu. Spotykamy się ze sztuczną inteligencją praktycznie każdego dnia, nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak wpływa ona na nasze życie? Czy tak naprawdę jesteśmy na nią gotowi?

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, które przeprowadziła firma Weber Shandwick, ludzie coraz częściej mówią o pozytywnych stronach wprowadzania sztucznej inteligencji w sferę naszego życia prywatnego (52%). Jedynie niewielki procent ludzi (7%) uważa ten proces za negatywny. Podobnie sytuacja wygląda kiedy zapytamy o wpływ sztucznej inteligencji na społeczeństwo - 45% badanych uważa, że jest pozytywny.

sztuczna inteligencja czy jesteśmy gotowi

Co ciekawe, to samo badanie wykazało również inne, ciekawe zjawisko. Mimo, iż większość uważa sztuczną inteligencję za pożyteczną i potrzebną, to tylko część (18%) stwierdziła, że ma dużą wiedzę w tym temacie. Podstawową wiedzą w tym obszarze pochwaliło się 48% badanych. Z kolei aż 34% otwarcie przyznało, że nie posiada w tym temacie absolutnie żadnej wiedzy. Ciekawostką jest fakt, iż dla 22% respondentów “SI” to termin kojarzący się głównie z robotami. Czy te wyniki powinny martwić? Oceńcie sami.

Sztuczna inteligencja już teraz jest częścią naszego życia i nie zatrzymamy procesu pogłębiania tego zjawiska. SI zmieniło oblicze świata, szczególnie biznes i marketing. Większość obecnych dyrektorów marketingu realizuje lub ma zamiar realizować działania w oparciu o wykorzystanie sztucznej inteligencji. Już teraz uważa się, że w niedalekiej przyszłości będzie to konieczność, aby odnieść sukces na rynku. Duża część z nas akceptuje funkcjonowanie SI w takich sferach życia jak np. przypominanie o lekach, nawigacja w podróży czy dobór informacji. Zdecydowanie mniej osób poświęci sztucznej inteligencji zadania z obszaru opieki nad osobami starszymi, doradztwa zdrowotnego i wskazówek finansowych. Obrazuje to w pewien sposób społeczne nastawienie wobec SI - akceptujemy, jesteśmy gotowi - ale ostrożnie obdarzamy zaufaniem. Badani wykazali, że ich wiedza pochodzi głównie z własnych doświadczeń i wypowiedzi ekspertów. Dużo mniejszą wagę przywiązywali do opinii wygłaszanych przez przyjaciół czy członków rodziny.

Jak reagujemy na skutki uboczne wprowadzania sztucznej inteligencji do naszego życia? Otóż obawy są - i to niemałe. Dwie trzecie konsumentów ma obiekcje dotyczące stosowania lub przyjęcia SI, chociaż określają je jako umiarkowane. Z zaprezentowanej listy potencjalnych problemów związanych ze sztuczną inteligencją wynika, iż najbardziej obawiamy się utraty pracy, przestępstw kryminalnych i cyberataków. Wykazano również społeczną obawę przed inwigilacją oraz ingerencją rządu w nasze życie prywatne.

Jakie drony i akcesoria są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dronów i akcesoriów z 7/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Xiaomi Mi Drone Xiaomi Mi Drone Tu kupisz najtaniej!
2Overmax X Bee Drone 3.1 Overmax X Bee Drone 3.1 Tu kupisz najtaniej!
3DJI Phantom 3 Professional DJI Phantom 3 Professional Tu kupisz najtaniej!
4Overmax X BEE DRONE 7.1 Overmax X BEE DRONE 7.1 Tu kupisz najtaniej!
5DJI Phantom 3 Standard DJI Phantom 3 Standard Tu kupisz najtaniej!
6Overmax X-Bee Drone 7.2 Overmax X-Bee Drone 7.2 Tu kupisz najtaniej!
7Syma X5C Syma X5C Tu kupisz najtaniej!
8Overmax X Bee Drone 6.1 Overmax X Bee Drone 6.1 Tu kupisz najtaniej!
9Yuneec Q500 Typhoon 4K Yuneec Q500 Typhoon 4K Tu kupisz najtaniej!
10Parrot AIRBORNE NIGHT DRONE Parrot AIRBORNE NIGHT DRONE Tu kupisz najtaniej!
11DJI PHANTOM 2 DJI PHANTOM 2 Tu kupisz najtaniej!
12Parrot AIRBORNE CARGO DRONE Parrot AIRBORNE CARGO DRONE Tu kupisz najtaniej!
13DJI Phantom 3 advanced DJI Phantom 3 advanced Tu kupisz najtaniej!
14DJI Phantom 4 DJI Phantom 4 Tu kupisz najtaniej!
15DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro Tu kupisz najtaniej!
16Parrot Hydrofoil Parrot Hydrofoil Tu kupisz najtaniej!
17Syma X8HG Syma X8HG Tu kupisz najtaniej!
18Syma X5SW WiFi FPV Syma X5SW WiFi FPV Tu kupisz najtaniej!
19GOCLEVER DRONE HD FPV GOCLEVER DRONE HD FPV Tu kupisz najtaniej!
20DJI Phantom 4 Pro DJI Phantom 4 Pro Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking Dronów - Najpopularniejsze Modele na Polskim Rynku

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more