PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku

Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku

W obecnych czasach ciężko jest wybrać dla siebie mocną kartę graficzną i nie wydać przy tym sporej sumy pieniędzy. To właśnie ma się zmienić - przynajmniej tak zakłada firma Sapphire. Niedługo na naszym rynku pojawi się seria kart graficznych Pulse, która oferuje możliwości modeli Radeon RX 500 w niewygórowanej cenie. Czy nowe produkty Sapphire podbiją serca graczy? Przekonamy się wkrótce.

Mniejsze nie znaczy gorsze

21 kwietnia br.firma Sapphire przedstawiła światu nową serię kart graficznych - Sapphire Pulse. To już druga, po Nitro+, seria kart opierająca się na “szkielecie” Radeona RX 500. Charakteryzuje się fabrycznie podkręconymi zegarami, wydajnym układem chłodzenia oraz atrakcyjnym wyglądem. Zadaniem tychże grafik ma być oferowanie wysokich osiągów w przystępnej cenie. Pulse ma łączyć cechy najważniejsze dla graczy (wydajność, trwałość, osiągi) z perspektywą klienta - niewygórowaną ceną. Czy to się uda? Dowiemy się zapewne od samej grupy docelowej - graczy - po testach.

karty Pulse w zestawieniu

Karty graficzne to obszerny temat. Pozwól, że Ci pomożemy!

Gotowy na gaming?

Skierowane na gaming są na pewno dwie z trzech oferowanych kart - RX 580 oraz RX 570. Dysponują one mocną specyfikacją, wysokimi zegarami, dobrym układem chłodzenia i sprawdzonymi technologiami. Odpowiednio - dla RX 580, będzie to 8/4GB VRAM przy taktowaniu (Boost) 1366 MHz, dla RX 570 4GB pamięci i taktowanie w trybie Boost 1284 Mhz. Ciekawym zabiegiem okazuje się zaprezentowanie przez firmę modelu Mini. Pulse Radeon RX 570 Mini została skierowana dla osób szukających karty graficznej w rozmiarze zgodnym ze standardem ITX. Pozwoli zbudować komputery HTPC i systemy w małych obudowach. Proces “zmniejszania” karty nie odbił się zbyt dużym echem na jej osiągach - 4 GB pamięci i taktowanie 1244 Mhz. Zmianom uległ natomiast system chłodzenia, w tym wypadku jest to jeden wentylator.

karty pulse pionowe zestawienie

Również dla mniej zasobnego portfela

Najsłabsza z serii - RX 550 - ukierunkowana jest przede wszystkim dla osób, które nie są w stanie wydać dużej sumy pieniędzy na nową kartę graficzną. Nie oferują tak dużych osiągów jak poprzedniczki, ale możemy spokojnie wybrać te GPU jeśli zależy nam przede wszystkim na graniu online - Overwatch, LoL czy CS:GO nie powinny stanowić wyzwania dla tej karty. Tutaj również do czynienia mamy z jednym wentylatorem chłodzącym. Cała rodzina Pulse wspiera oczywiście DirectX 12.


Prezent dla Niej

karty pulse bokiem zestawienie


Ciekawostką jest fakt, iż firma Sapphire nawiązała globalne partnerstwo w zakresie rozwoju produktów z firmą ASRock. Co wyniknie z tej współpracy? Mam nadzieję, że przekonamy się już niedługo!


Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku