PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku

Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku

W obecnych czasach ciężko jest wybrać dla siebie mocną kartę graficzną i nie wydać przy tym sporej sumy pieniędzy. To właśnie ma się zmienić - przynajmniej tak zakłada firma Sapphire. Niedługo na naszym rynku pojawi się seria kart graficznych Pulse, która oferuje możliwości modeli Radeon RX 500 w niewygórowanej cenie. Czy nowe produkty Sapphire podbiją serca graczy? Przekonamy się wkrótce.

Mniejsze nie znaczy gorsze

21 kwietnia br. firma Sapphire przedstawiła światu nową serię kart graficznych - Sapphire Pulse. To już druga, po Nitro+, seria kart opierająca się na “szkielecie” Radeona RX 500. Charakteryzuje się fabrycznie podkręconymi zegarami, wydajnym układem chłodzenia oraz atrakcyjnym wyglądem. Zadaniem tychże grafik ma być oferowanie wysokich osiągów w przystępnej cenie. Pulse ma łączyć cechy najważniejsze dla graczy (wydajność, trwałość, osiągi) z perspektywą klienta - niewygórowaną ceną. Czy to się uda? Dowiemy się zapewne od samej grupy docelowej - graczy - po testach.

karty Pulse w zestawieniu

Gotowy na gaming?

Skierowane na gaming są na pewno dwie z trzech oferowanych kart - RX 580 oraz RX 570. Dysponują one mocną specyfikacją, wysokimi zegarami, dobrym układem chłodzenia i sprawdzonymi technologiami. Odpowiednio - dla RX 580, będzie to 8/4GB VRAM przy taktowaniu (Boost) 1366 MHz, dla RX 570 4GB pamięci i taktowanie w trybie Boost 1284 Mhz. Ciekawym zabiegiem okazuje się zaprezentowanie przez firmę modelu Mini. Pulse Radeon RX 570 Mini została skierowana dla osób szukających karty graficznej w rozmiarze zgodnym ze standardem ITX. Pozwoli zbudować komputery HTPC i systemy w małych obudowach. Proces “zmniejszania” karty nie odbił się zbyt dużym echem na jej osiągach - 4 GB pamięci i taktowanie 1244 Mhz. Zmianom uległ natomiast system chłodzenia, w tym wypadku jest to jeden wentylator.

karty pulse pionowe zestawienie

Również dla mniej zasobnego portfela

Najsłabsza z serii - RX 550 - ukierunkowana jest przede wszystkim dla osób, które nie są w stanie wydać dużej sumy pieniędzy na nową kartę graficzną. Nie oferują tak dużych osiągów jak poprzedniczki, ale możemy spokojnie wybrać te GPU jeśli zależy nam przede wszystkim na graniu online - Overwatch, LoL czy CS:GO nie powinny stanowić wyzwania dla tej karty. Tutaj również do czynienia mamy z jednym wentylatorem chłodzącym. Cała rodzina Pulse wspiera oczywiście DirectX 12.

karty pulse bokiem zestawienie


Ciekawostką jest fakt, iż firma Sapphire nawiązała globalne partnerstwo w zakresie rozwoju produktów z firmą ASRock. Co wyniknie z tej współpracy? Mam nadzieję, że przekonamy się już niedługo!


blog comments powered by Disqus
Moc AMD Radeon w Wydaniu Sapphire - Niedrogie Karty Wkrótce na Rynku
Autor: Szymon Szott