PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Podwójna Moc od AMD. Polaris Razy Dwa Dla Profesjonalistów!

Podwójna Moc od AMD. Polaris Razy Dwa Dla Profesjonalistów!

Gracze nie mogą narzekać. Co chwila dostają do swych rąk coraz to nowsze karty graficzne, jednostki obliczeniowe czy pamięci RAM. Tym razem coś dla innej grupy użytkowników komputerów. AMD ogłosiło stworzenie pierwszej na świecie karty graficznej z dwoma układami graficznymi, tutaj bazujących na architekturze Polaris. Karta skierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów, dla których potężna moc obliczeniowa jest niezbędna do codziennej pracy.

Podwójne rozdanie

Nowa “Czerwona” karta graficzna nosi nazwę Radeon Pro Duo. Pochwalić się może 32 GB ultra-szybkiej pamięci GDDR5. Pozwala to operować ogromnym zestawem danych, skomplikowanymi modelami 3D oraz plikami wideo o wysokiej rozdzielczości. Przy maksymalnej mocy 250 W wykorzystuje 72 jednostki obliczeniowe (4608 procesory strumieniowe). Pozwala na pracę na czterech monitorach 4K 60Hz. Ponadto obsługuje monitor 5K 60 Hz, 8K przy 30 Hz i 8K przy 60 Hz. Nie ukrywam, że jest to naprawdę godny uwagi wynik.

amd radeon pro duo

Sprawdźcie więcej informacji na temat kart graficznych!

Mocna specyfikacja

Jak mówi AMD, zadania, które stawiane są profesjonalistom, bywają niesamowicie złożone i coraz częściej wymagają, aby do ich wykonywania używano szeregu różnych, obciążających system aplikacji. Zaprojektowali kartę tak, aby przełamać te ograniczenia. Da to możliwośćwielozadaniowości. Umożliwia płynne przełączanie pomiędzy aplikacjami poprzez przypisywanie zasobów do każdej z nich. Sama karta w znaczący sposób podniosła wydajność pracy we współcześnie najbardziej profesjonalnych aplikacjach. W niektórych zapewnia nawet 2-krotnie szybszą pracę niż swój poprzednik - Radeon Pro WX 7100. Połączenie mocy i elastyczności dwóch układów graficznych czyni z niej idealne rozwiązanie do zaawansowanych zadań, a w tym do tworzenia treści VR. Jest to punkt zwrotny nowoczesnych multimediów. Wykorzystując dwa układy do renderingu oddzielnych obrazów dla każdego oka pozwala uzyskać o nawet 50% wyższą wydajność. Dzięki Pro Duo możliwym stanie się praca nad treściami 4K 360 VR. Dodatkowo spełnia wymagania rygorystycznych formatów stacji roboczych, w pakiecie ma 24-godzinne wsparcie techniczne oraz szereg profesjonalnych certyfikatów. Sterowniki oferują użytkownikom nieprzeciętną stabilność, jakość oraz niezawodność. Czy nowy Radeon to przełom? Jak zawsze - odpowiedź na to pytanie po testach :)

ModelRadeon Pro Duo (Polaris)

 Architektura

 14 nm/ GCN 1.3

 Procesory strumieniowe

 2304 x2

 Pamięć

 32 GB GDDR5 (16GB na każde GPU)

 Taktowanie rdzenia

 1243 MHz

 Taktowanie pamięci

 8000 MHz

 Obsługa AMD FreeSync

 Tak

 Obsługa AMD CrossFire

 Tak

 Wyjścia

 ​3x DP, 1x HDMI

 TDP

 250 W

 Zasilanie

 6+8-pin


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Podwójna Moc od AMD. Polaris Razy Dwa Dla Profesjonalistów!