PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Rozpoczyna Się Gorączka Autonomicznych Samochodów

Rozpoczyna Się Gorączka Autonomicznych Samochodów

Baidu, czyli chiński gigant sieciowy, ujawnia projekt „Apollo”, którego celem jest udostępnienie dla producentów aut oprogramowania, potrzebnego do wdrożenia własnego systemu samojeżdżących pojazdów.

Kompletna paczka, przygotowana w ramach programu „Apollo”, zawiera pojazd, urządzenia, oprogramowanie oraz usługę przechowywania danych w chmurze. Oprócz tego dołączono cały pakiet narzędzi testowych, kod źródłowy dla systemu wykrywania przeszkód, system planowania trasy, kontroli pojazdu i wiele innych funkcji.


Flota Baidu


Najlepsze nawigacje samochodowe


Żaden chętny na skorzystanie z programu jeszcze się nie ujawnił pomimo tego, że korporacja szykuje się na soft launch już w lipcu. Od zeszłego roku Baidu współpracuje z Audi. Mimo, że program zostanie otwarty początkowo jedynie dla zamkniętych środowisk, zanim trafi na ulice dużych miast to raczej na pewno nie zadebiutuje w Chinach. Tamtejsze prawo reguluje tę kwestie stanowczo – całkowicie delegalizując autonomiczne samochody.


Nawigacja GPS - ogromny wybór i świetne ceny. Sprawdź to!


Autonomiczny pojazd Google i ChrysleraW tym samym czasie Chrysler oraz Google po raz kolejny udostępniają swoje maszyny do użytku publicznego. Nad własnym projektem (Titan) pracuje również firma Apple. Baidu planuje wypuścić swoje własne autonomiczne samochody na ulice wielkich miast i autostrady w 2020 roku.

blog comments powered by Disqus
Rozpoczyna Się Gorączka Autonomicznych Samochodów