PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najtańsze wkrętarki do 100 zł |TOP 5|

Wirtualna Rzeczywistość Pomoże Zwalczyć Bezsenność

  • Dodano: 1 rok, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (2) (0)
Wirtualna Rzeczywistość Pomoże Zwalczyć Bezsenność

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich, którzy nie potrafią pokonać bezsenności, a mają już dosyć farmaceutyków i nieskutecznych terapii. W przyszłym roku zadebiutują specjalne gogle, które będą w stanie ułożyć nas do snu w przeciągu dziesięciu minut.

Firma odpowiedzialna za ten wynalazek to Sana Health. Ich produkt jest czymś więcej, niż zwykłą maską do snu, ponieważ został wyposażony w specjalny, VR-owy mechanizm, który posiada moc audiowizualnej stymulacji użytkownika, co ułatwia zaśnięcie - według producentów ten sprzęt uśpi każdego w dziesięć minut.

Urządzenie naśladuje naturalny cykl zasypiania, który każdy z nas ma zapisany w swoim mózgu, dzięki czemu może wprowadzić użytkownika w głęboki stan relaksacji i pokonać asomię. Jakby tego było mało, ta specjalna maska monitoruje zmiany i wahania w systemie nerwowym, pozwalając na personalizację audiowizualnych stymulacji.

Ranking wirtualnej rzeczywistości

Sana w akcjiThe Sana Sleep mask aktualnie przechodzi testy na sportowcach, którzy potrzebują odpoczynku w trakcie podróży pomiędzy kolejnymi stadionami, co nie znaczy, że ten sprzęt ma być dostępny tylko dla nielicznych. Firmie udało się już pozyskać ponad milion dolarów dofinansowania i teraz kieruje swe kroki ku masowej produkcji. Maska pojawi się w sprzedaży najwcześniej w przyszłym roku. Jej cena nie powinna przekraczać 400 $.

blog comments powered by Disqus
Wirtualna Rzeczywistość Pomoże Zwalczyć Bezsenność