PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan

W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan

Dubaj wypuścił na ulice pierwszego policjanta-robota nie tak dawno temu, natomiast w Niemczech pojawił się mechaniczny kapłan, który błogosławi lud w pięciu różnych językach.

BlessU-2 rozpoczął swoją posługę w Wittenberdze, czyli w mieście, w którym Marcin Luter rozpoczął protestancką Reformację. Jego twórcy chcieli w ten sposób uroczyście uhonorować pięćsetlecie Reformacji. Robot wygląda dosyć nietypowo i z całą pewnością jego zadaniem jest skupiać na sobie uwagę, aby zmusić do przemyśleń nad tym, czy maszyny rzeczywiście są w stanie odnaleźć się w takiej roli. Drużynie, która stworzyła tego niekonwencjonalnego kapłana, przewodzi duchowny Stephan Krebs.

Protestancki Kościół w Hesse-Nassau wita swoich wiernych w nowoczesny i innowacyjny sposób. Osoby, które zwrócą się do "uświęconej maszyny", najpierw będą musiały podjąć serię wyborów, dla przykładu wybrać preferowany język, rodzaj błogosławieństwa czy zadecydować o tym, jaki głos ma mieć robot podczas rozmowy - męski czy żeński.  Jego posługa potrwa do września.

BlessU-2

BlessU-2 już w pierwszym tygodniu pobłogosławił ponad 600 osób. Stał się tak popularny, że momentami trzeba było go dodatkowo chłodzić przy pomocy zewnętrznych wentylatorów. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu robot w historii, który służy dla chrześcijan, jednak nie jest to pierwsza maszyna obdarzona sztuczną inteligencją, która została wykorzystana do celów religijnych. W ubiegłym roku w jednej z buddyjskich świątyń w Chinach pojawił się buddyjski robot, który jest zdolny do przekazywania tajemnej wiedzy w nowoczesny sposób - Buddha-bot.


Gdzie kupić iPhone 8 w dobrej Cenie??!

Jakie drony i akcesoria są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dronów i akcesoriów z 10/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które drony i akcesoria warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Overmax OV-X-Bee Drone 2.4 Overmax OV-X-Bee Drone 2.4Best of the best!
2Overmax X-Bee 2.5 Overmax X-Bee 2.5 Sprawdź sam
3Syma X11C Syma X11C Ten ma niezłą cenę!

Zobacz więcej propozycji: TOP 3 Dronów do 200 zł - Latanie w Niskiej Cenie

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan