PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan

W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan

Dubaj wypuścił na ulice pierwszego policjanta-robota nie tak dawno temu, natomiast w Niemczech pojawił się mechaniczny kapłan, który błogosławi lud w pięciu różnych językach.

BlessU-2 rozpoczął swoją posługę w Wittenberdze, czyli w mieście, w którym Marcin Luter rozpoczął protestancką Reformację. Jego twórcy chcieli w ten sposób uroczyście uhonorować pięćsetlecie Reformacji. Robot wygląda dosyć nietypowo i z całą pewnością jego zadaniem jest skupiać na sobie uwagę, aby zmusić do przemyśleń nad tym, czy maszyny rzeczywiście są w stanie odnaleźć się w takiej roli. Drużynie, która stworzyła tego niekonwencjonalnego kapłana, przewodzi duchowny Stephan Krebs.

Protestancki Kościół w Hesse-Nassau wita swoich wiernych w nowoczesny i innowacyjny sposób. Osoby, które zwrócą się do "uświęconej maszyny", najpierw będą musiały podjąć serię wyborów, dla przykładu wybrać preferowany język, rodzaj błogosławieństwa czy zadecydować o tym, jaki głos ma mieć robot podczas rozmowy - męski czy żeński.  Jego posługa potrwa do września.

BlessU-2

BlessU-2 już w pierwszym tygodniu pobłogosławił ponad 600 osób. Stał się tak popularny, że momentami trzeba było go dodatkowo chłodzić przy pomocy zewnętrznych wentylatorów. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu robot w historii, który służy dla chrześcijan, jednak nie jest to pierwsza maszyna obdarzona sztuczną inteligencją, która została wykorzystana do celów religijnych. W ubiegłym roku w jednej z buddyjskich świątyń w Chinach pojawił się buddyjski robot, który jest zdolny do przekazywania tajemnej wiedzy w nowoczesny sposób - Buddha-bot.

blog comments powered by Disqus
W Niemczech Robot Błogosławi Chrześcijan