PODPOWIEDZI:

Netflix Bierze Się za Ekranizację Wiedźmina!

Netflix Bierze Się za Ekranizację Wiedźmina!

Netflix jest znany ze świetnych seriali, które zwłaszcza ostatnimi czasy podbijają serca widzów. Tym razem producenci wzięli na cel całą sagę o Wiedźminie, która wyszła spod pióra Andrzeja Sapkowskiego.

Nie jest tajemnicą, że z jeden z najznamienitszych pisarzy fantasy, który jest zarówno naszym rodakiem, nie był zachwycony grą Wiedźmin, która mimo tego, że była oparta na jego książkach to nie przyniosła mu w zasadzie żadnych korzyści. Nie jest też sekretem fakt, że Andrzej Sapkowski niezbyt przyjaźnie odnosi się ogólnie do graczy. Niemniej jednak, prawdziwi fani jego powieści mogą już zacząć świętować, ponieważ "Sapek" będzie pełnił rolę konsultanta kreatywnego na planie nowej produkcji.


Pisarz na planie filmowym to znak, że ekranizacja będzie wierna opowiadaniom, nad którymi pracował przez przeszło 30 lat. Sam autor wiedźmińskiego cyklu zapewnia, że Netflix planuje stworzenie czegoś dla fanów, co będzie wiernie odwzorowywało motywy zawarte książkach. To bardzo dobrze wróży, ponieważ cykl o Geralcie z Rivii, przetłumaczony na ponad 20 języków, znajdował się na listach światowych bestsellerów na długo przed powstaniem "Dzikiego Gonu". Jeżeli gra, która nie miała wsparcia autora fabuły, odniosła tak duży sukces to co może czekać nadchodzącą produkcję Netflixa?

Witcher cosplay calendar


Producentami wykonawczymi mają być Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Co więcej Tomasz Bagiński ma osobiście reżyserować co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie. Polscy producenci obiecują zadbać o to, by te dzieło ukazało całą intelektualną i moralną głębie fikcyjnego świata fantasy, który w rzeczywistości jest tylko przykrywką dla naszych współczesnych problemów i zła, które drąży ten prawdziwy, teraźniejszy świat. Cała historia jest głęboką przenośnią, która ma pomóc dla czytelnika obudzić w sobie bohatera lub przepędzić mieszkającego w nim potwora.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to ta produkcja przypomni światu, o co tak naprawdę chodzi w historii o wiedźminie, a także o tym, że wielokrotnie nagradzana gra powstała na podstawie dopracowanej powieści, a nie odwrotnie. Trzymamy kciuki.

blog comments powered by Disqus
Netflix Bierze Się za Ekranizację Wiedźmina!