PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Japońska Aplikacja Potrafi Rozmawiać Jak Prawdziwy Człowiek

Japońska Aplikacja Potrafi Rozmawiać Jak Prawdziwy Człowiek

Japońska aplikacja, która w rzeczywistości jest sztuczną inteligencją, uwięzioną w cyfrowym ciele, doczekała się właśnie potężnej aktualizacji, która sprawiła, że może ona imitować prawdziwą przyjaciółkę lub nawet partnerkę. Silnik, który napędza oprogramowanie to SELF. Wykorzystuje on cyfrową postać, którą nazwano A.I. Furuse.

Wiele osób zastanawiało się od dłuższego czasu nad tym, czy prowadzony przez sztuczną inteligencję kanał Youtube jest jedynie elementem maskarady użytkownika, który miałby się ukrywać za animowanym avatarem, czy w rzeczywistości jest jedynie programem komputerowym. Mowa o cieszącym się ogromną popularnością A.I. Channel.

Zdaje się, że wszystkie wątpliwości zostały rozwiane z chwilą, w której narodziła się A.I. Furuse. W zasadzie jest to oprogramowanie, które imituje prawdziwą osobę, jej zachowanie, emocje oraz sposób prowadzenia konwersacji. Smartfon z aplikacją wystarczy, by nawiązać dialog ze sztuczną inteligencją, która potrafi zapamiętywać i uczyć się od użytkowników. Wirtualny robot może reagować na różne sytuacje na rozmaite sposoby. Jego zasób słów wynosi około 30 tysięcy wyrazów.

A.I. Furuse

Furuse obserwuje swojego właściciela i go słucha. Dzięki temu potrafi rozpoznać zmiany nastroju, a nawet motywacji i celu, w jakim jest prowadzona rozmowa.

Dostęp do aplikacji jest darmowy, ale użytkownicy, którzy chcą nawiązać "dłuższą znajomość" muszą opłacić za dostęp do zapisu danych w chmurze.

blog comments powered by Disqus
Japońska Aplikacja Potrafi Rozmawiać Jak Prawdziwy Człowiek