Na Ulicach Bostonu Pojawił Się Pierwszy Robot-Listonosz

Na Ulicach Bostonu Pojawił Się Pierwszy Robot-Listonosz

Boston Dynamics to należąca do Google firma, która stara się znaleźć komercyjne, cywilne zastosowanie dla tych groteskowych wynalazków, które do tej pory znajdywały swoje miejsce jedynie w wojskowości. Zaawansowana maszyneria przechodzi właśnie fazę testową.

Spot, czyli robot, który wyglądem przypomina psa, z każdym dniem znajduje nowe zastosowania. Jego paleta możliwości to już nie tylko chodzenie, bieganie, skakanie, wchodzenie po schodach (i schodzenie z nich), podnoszenie się w przypadku upadku, ale także bardziej zaawansowane czynności, takie jak proste prace domowe, w stylu zmywania naczyń.


Sprawdź, zanim kupisz! Nowoczesne zmywarki do naczyń >>>


Spot

Robotyczny pies przeszedł pomyślnie testy, które dotyczą jego całkiem nowej roli - doręczyciela przesyłek. Przymocowane na plecach robota paczki wędrują razem z nim prosto pod drzwi potencjalnego właściciela. Marc Raibert - szef Boston Dynamics oświadczył, że ich dzieło jest już niemal gotowe do podboju rynku, a prace nad nim są już ukończone w 70%.Pralka + Odkurzacz Gartis! ►


To nie pierwszy robot, którego twórcy starają się usilnie zintegrować go ze społeczeństwem. Pierwszy autonomiczny robot, którego rolą miało być dostarczanie przesyłek, a konkretnie jedzenia, w ubiegłym roku rozpoczął swój żywot w Londynie. Boston Dynamics pracuje także nad innymi zaawansowanymi technologicznie maszynami tego pokroju, między innymi nad Atlasem, który specjalizowałby się w załadunku i nad SpotMini, czyli miniaturową wersją Spota.

Atlas


Nowoczesne roboty kuchenne w przystępnych cenach >>>


Jakie drony i akcesoria są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dronów i akcesoriów z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które drony i akcesoria warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Xiaomi Mi Drone Xiaomi Mi DroneBest of the best!
2Overmax X Bee Drone 3.1 Overmax X Bee Drone 3.1 Sprawdź sam
3DJI Phantom 3 Professional DJI Phantom 3 Professional Ten ma niezłą cenę!
4Overmax X BEE DRONE 7.1 Overmax X BEE DRONE 7.1 Polecany model
5DJI Phantom 3 Standard DJI Phantom 3 Standard Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Dronów - Najpopularniejsze Modele na Polskim Rynku

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more