PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki niezawodny traktorek ogrodowy?

Podwyżki w AppStore, Nie Dla Wikipedii i Tunele Muska - VideoNews #101

Podwyżki w AppStore, Nie Dla Wikipedii i Tunele Muska - VideoNews #101

Cześć, ja jestem Mikołaj i witam was w 101 odcinku, cotygodniowego VideoNews. Jak co tydzień zapraszam was na podsumowanie technologicznego tygodnia! A dziś między innymi o reklamach w Google Maps, kolejnej uczącej się Alexie oraz o dziwnym zakazie w Turcji.

Asystent Mówiący Jak Człowiek

I zaczynamy od lubiącego się powtarzać tematu, czyli newsach o asystentach głosowych, a konkretnie o Alexie od Amazonu. Przedsiębiorstwo z Seattle pracuje nad tym, by Alexa była w stanie szeptać, modulować wysokość, głośność i szybkość wypowiadanych słów, a nawet wstrzymywać oddech, by podkreślić znaczenie zdania. Ale jak Alexa ma się zorientować w jakiej sytuacji użyć konkretnej akcji, by odpowiednio się ustosunkować? Za pomocą SSML (Speech Synthesis Markup Language), czyli deweloperzy odpowiednio regulują dane odpowiedzi tak by prawidłowo ułożyć intonację, humor asystentki czy modulacje głosu. Niestety Alexa jak i cała reszta asystentów dalej nie mówią po Polsku. Jak wam się podoba takie uczłowieczenie robota?

Amazon

Oferta PS+ na Maj

W zeszłym tygodniu oferta gier w abonamencie od Microsoftu, a dziś od Sony, czyli jakie gry dostaniemy za darmo w ramach subskrypcjii PlayStation+. Na PS4 dostaniemy Alienation, czyli strzelankę osadzoną w klimatach science-fiction z widokiem iometrycznym oraz Tales from the Borderlands, przygodówka osadzona w świecie Borderland od artystów ze studia Telltale Games. Na Konsole poprzedniej generacji dostaniemy action-RPG Blood Knights z naciskiem na kooperację oraz Port Royale 3: Pirates and Merchants, czyli trzecią odsłonę przyjemnej strategii z piratami. A na Vitę dostajemy Laser Disco Defenders, zręcznościowy shoot 'em up oraz Type: Rider, platrformera mocno artystycznego. Jak wam się podoba propozycja Sony?

PS+

Podwyżki na AppStore 

Mam niestety przykre newsy dla każdej osoby robiącej zakupy w AppStorze. Nadchodzą podwyżki dla całej strefy euro, więc odbije się to naszym rynku tak, że próg cenowy, który wzrośnie w całej Europie z €0.99 do €1.09, podniesie ceny również u nas, bo też korzystamy w AppStore w eurowalucie. Zmiany te dotyczą zarówno aplikacji jak i mikro transakcji, lecz jeżeli chodzi o subskrypcje w aplikacji, to te aktywne już nie wzrosną. Kiedy nadejdą zmiany? W przeciągu najbliższego tygodnia. Inne pułapy cenowe mikro transakcji można zobaczyć właśnie na ekranie.

Lista progów AppStore

Tunele Podmiejskie Muska

W zeszłym roku Elon Musk opublikował tweeta, gdzie obiecał, że ureguluje ruch miejski przez wywiercenie tuneli podmiejskich. I jak powiedział tak zaczął robić. Firma The Boring Company opublikowała materiał wideo, gdzie objaśnia jak poprawić ruch drogowy poprzez wydrążenie wcześniej wspomnianych tuneli podziemnych. Całość ma opierać się na specjalnych windach z platformami na samochody, by te mogły windą dostać się tuneli. Plan nie dotyczy samych pojazdów mechanicznych ale również ma umożliwiać pieszym czy rowerzystom przemieszczać podmiejskim systemem dróg.

The Boring Company

Zbiórka Na Smartfon

Co robimy jak nasz produkt się nie sprzedaje? Próbujemy coś w nim zmienić i poprosić klientów, by się złożyli na jego produkcje? Tak właśnie postąpił producent Nauans Neo, po wtopie jaką zaliczył, gdy wypuścił pierwszą wersję swojego telefonu z Windowsem 10 Mobile. Teraz smartfon ma opierać się na androidzie, a by pokryć koszt jego produkcji trwa zbiórka na Indiegogo. Co ma takiego w sobie ten smartfon? Prócz niespecjalnie wyróżniających się specyfikacji posiada dwuczęściowe, wymienne plecki, z dużą możliwością edycji wyglądu telefonu. Cena smartfona zaczyna się od 355$, a projekt zostanie ufundowany jeżeli zostanie uzbierane 370 000$.

NUANS NEO

Premiery Nokii I ICH CENY

Nadchodzą premiery Nokii w Polsce. Nowe Nokie zawitają w Polsce już 11 maja, a jeżeli interesują was dokładnie ich specyfikacje to zapraszam do naszego materiału poświęconemu nowym smartfonom Nokii. Ceny najprawdopodobniej wzrosną od tych, jakie były zapowiadane na MWC. Co troszkę niespodziewane to wiadomość, że NOKIA 3310 będzie miała kosztować powyżej 250 zł. Zapowiadana cena sugerowana wynosiła 49 euro czyli przy obecnym kursie 207,1 zł. Sprzedaż Noki powinna się zacząć gdzieś pod koniec najbliższego miesiąca.

Nokie 2017

Ściski HTC

W oczekiwaniu na premierę flagowca od HTC, dostaliśmy spot od Tajwańskiego Producenta nawiązujące do ciekawej funkcji smartfona, czyli bocznych ramek, wrażliwych na ściskanie. Niestety nie wiemy jak ma wyglądać, kiedy zawita do sklepów ani faktycznych bebechów HTC U 11, bo tak ma się nazywać flagowiec od HTC. Premiera w Polsce odbędzie się 16 maja i wtedy dowiemy się wszystkiego, ale czy tylko mi ta reklama wydaje się... troszkę dziwna?

 HTC U 11

Turcja Mówi Nie Dla WIKIPEDII!

Władze Turcji postanowiło odciąć dostęp obywateli do Wikipedii. Jak dobrze wiemy, Wikipedia to pierwsze miejsce, gdzie zaglądamy, gdy czegoś nie wiemy, a mamy smartfon pod ręką. Ale dlaczego zabraniać obywatelom dostępu do darmowej encyklopedii? Turecki Urząd do spraw Informacji i Komunikacji nie zdradził konkretnego powodu bana, ale potwierdził, że zablokowano. Formalny wyrok ma zostać wydany w ciągu najbliższych dni. Najprawdopodobniej jest to wywołane rzekomym faktem, że na Wikipedii pojawiają się treści, które promują terroryzm oraz, że Turcja ma z nim koneksje. Zablokowane zostaną wszystkie wersję językowe, tak by nie było żadnej możliwości dostania się na encyklopedię.

Wikipedia

Mapy Google Mają Zarabiać!

Wszyscy kochamy reklamy! I wszędzie ich nam brakuje! Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i CEO nam sugeruje, że te mogły by się pojawić w najbardziej popularniej aplikacji z mapami, czyli Google Maps. Jak by to miało wyglądać? Niestety jeszcze nie wiadomo, jednak jak można wywnioskować ze słów Sundara Pichai z CEO Google, taki zabieg będzie miał miejsce by Mapy stały się po takim czasie również narzędziem do zarabiania pieniędzy. Ale zostając jeszcze przy mapach, warto wspomnieć o kolejnych nowościach.  W mapach pojawiła się nowa opcja, zobaczenia jak bardzo jest obłożony parking w okolicy, gdzie zaparkowaliśmy oraz gdzie warto zaparkować. Opcja ta powoli będzie udostępniana użytkownikom.

Mapy Google

KLASYCZNIE UBER Z PROBLEMAMI

Wszyscy wiemy, że Uber napotyka swoją działalnością na wiele problemów, często bardzo różnych. W Polsce szykuje się zmiana przepisów by powstrzymać działalność Ubera, a we Włoszech został pozwany przez korporacje taksówkarskie i doprowadzili do sytuacji, gdzie sąd nakazał Uberowi zaprzestanie jakiejkolwiek działalności przewozowej na terenie państwa. A co zrobił Uber? Odwoła się i tak w dalszym ciągu może spokojnie tam funkcjonować. Ale mówiłem, że problemy bywają bardzo różne i tak faktycznie jest, ponieważ  ta popularna aplikacja mogła wylecieć ze sklepu AppStore. A dlaczego? Otóż aplikacja działała tak perfidnie, że korzystała z lokalizacji użytkownika i ją monitorowała nawet, gdy użytkownik ją odinstalował. Tim Cook zagroził właścicielom Ubera i tak, teraz już nie ma miejsca na takie praktyki.

Uber

Krótkie Newsy

Powtórki Wideo Na Mundialu

FIFA potwierdza, że na najbliższym mundialu w Rosji, sędziowie będą mogli korzystać z systemu powtórek wideo. System ten był już testowany podczas klubowych mistrzostw świata, gdzie przydał się parokrotnie sędziom do poprawnych weryfikacji sytuacji spornych.

Prezydent Fifa

Android 7 Nougat DLA HUAWEI P9 LITE

Jak mówiłem parę miesięcy temu, tak teraz na Huawei P9 Lite wskakuje Android 7 Nougat z EMUI 5.0. Już można ją pobrać również w Polsce!

Android Nougat

Behind The Lyrics

Spotify dodaje bardzo ciekawą funkcję do swojej aplikacji na Androida. Behind The Lyrics to opcja, jaką dostaniemy na smartfony i podczas słuchania muzyki będziemy mogli przeczytać tekst poszczególnych piosenek oraz ciekawostki z nimi związane.

BEHIND THE LYRICS

Tomb Raider W Przeglądarce

Graliście w klasycznego Tomb Raidera? Przez ostatnie parę lat, grupa deweloperów stworzyła OpenTomb, otwarty projekt, który przypomina klasycznego Tomb Raidera. By zagrać w jeden jedyny poziom – miasto Vilcabamba, wystarczy mieć przeglądarkę i Internet.

Open Tomb

Sztuczna Macica

Naukowcy wytworzyli sztuczną macicę tak, by wcześniak mógłbym przeżyć. Udało się to w Ameryce i dzięki temu, paru owcą udało się przeżyć. Mimo obaw jak to może wpłynąć na naszą przyszłość to trzeba tu wspomnieć, że wiele kobiet umiera przy porodzie. Jeżeli można by było stworzyć taką macice dla ludzkich wcześniaków, mógłby to być krok do uratowania wielu istnień. Zaznaczmy też, że to urządzenie nie wyhoduje człowieka od stadium embrionalnego.

Owca W Stucznej Macicy

blog comments powered by Disqus
Podwyżki w AppStore, Nie Dla Wikipedii i Tunele Muska - VideoNews #101