PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie wzmacniacze Wi-Fi do 100 zł |TOP 5|

Manipulacja Facebooka, Podróbki Nokii 3310 i Zakupy w VR - VideoNews #102

Manipulacja Facebooka, Podróbki Nokii 3310 i Zakupy w VR - VideoNews #102

Witam was w 102 wydaniu, cotygodniowego VideoNews. Jak co tydzień zapraszam was na podsumowanie technologicznego tygodnia! A dziś między innymi o manipulacjach Facebooka, pirackich filmach z automatu oraz papierowej torbie od Apple!

Ekspres Do Kawy W Twoim Telefonie 

A zacznijmy od telefonów. Jak bardzo dziwny może być case na telefon? W ostatnim czasie modne się stało tworzenie przeźroczystej obudowy, dzięki której możemy zajrzeć do wnętrza naszego telefonu. Skąd się to wzięło? Youtuber JerryRigEverythin przerobił obudowę na przeźroczystą najpierw Samsunga Galaxy S8+ a następnie LG G6, tak, że teraz coraz więcej osób sobie modyfikuje w ten sposób smartfony. Ale pójdźmy dalej i zróbmy coś jeszcze bardziej niecodziennego. Co powiecie na case, który jest ekspresem do kawy? Na Kicstarterze wystartował projekt Mokase, czyli obudowy o grubości 0.7 cm, mogącej zaparzyć nam gdziekolwiek będziemy 25 ml espresso w zaledwie 10 sekund. By powstał wywar wsadzamy odpowiednią wkładkę do obudowy, a taka przyjemność ma nas kosztować 33 euro za 50 wkładek oraz sam case za 49 euro. Troszkę drogo, a kompatybilne ma być z najpopularniejszymi smartfonami o Iphone 6 do 7+, Samsung Galaxy S6 do S8+, Huawei od P8 do P10 Plus bez wersji light oraz LG G5. Mokase wejdzie do produkcji jak uda się uzbierać na kickstarterze 75 000$. 


Mokase

Facebook Próbuje Manipulować 

W Australi media dostały w swoje ręce dokumenty Facebooka, które potwierdają, że serwis Marka Zuckerberg-a prowadził badania, które mają ułatwić reklamodawcą dostanie się do konkretnej grupy docelowej. Kim była ta grupa docelowa? The Australian twierdzi, że nastolatkowie od 14 lat wzwyż w momentach swojej słabości. Reklamodawcy na podstawie publikacji nastolatków i przekalkulowanego stanu emocjonalnego przez obserwacje ich zachowań, mieliby promować znacznie łatwiej swoje produkty. Niestety to kolejne wiadomości, że Facebook w podobny sposób korzysta z danych swoich użytkowników. 


Facebook Zaloguj

Drukarki 3D Podbijają Kosmos 

A teraz troszkę o MIT Rocket Team, czyli niezależnej grupie studenckiej skupionej na badaniach poświęconych przede wszystkim rakietom i o ich osiągnięciach w ostatnim czasie. Drukarki 3D staja się coraz popularniejsze i potrafią udowodnić, że można dzięki nim stworzyć coś niezwykłego jak np. protezę ręki czy samochód. Studenci z MIT już raz udowodnili, że potrafią wykorzystywać potencjał takich urządzeń i stworzyli drukarkę, która może zbudować dom w 14 godzin i tworzą się już wizję zastosowania takiej wersji drukarki w kosmosie by mogły zbudować budynki na księżycu czy marsie, dzięki elastycznemu zapotrzebowaniu na budulec od betonu po pył z powierzchni marsa. Ale jeszcze ciekawiej się zrobiło ostatnio, gdy dzięki użyciu drukarki 3D stworzyli pierwszy silnik rakietowy, który przetrwał testy i faktycznie zadziałał. Niestety przy kolejnej próbie doszło do uszkodzenia silnika, jednak taka, stosunkowo tania metoda produkcji silników rakietowych mogła by efektywnie zastąpić obecnie, bardzo drogie sprzęty NASA czy SpaceX. Ciekawe co w przyszłości w przyszłości specjaliści z MIT wytworzą.  


Sprawdź ciekawe oferty smartfonów!


MIT Rocket Team

Nowa, Chińska Wikipedia 

W zeszłym tygodniu mówiłem o bardzo świeżym wtedy newsie, że Turcja powiedziała "Nie" dla Wikipedii i ją zbanowała na terenie swojego państwa. Jednak jeszcze bardziej na wschód, bo w Chinach ma powstać ichniejsza wersja internetowej encyklopedii. Chński rząd obecnie rekrutuje 20 tysięcy redaktorów do tworzenia elektornicznej encyklopedii, tak by serwis zebrał 300 tysięcy haseł. Zagadnienia mają dotyczyć około 100 tematów i być przygotowane pod potrzeby Chińskiego urzytkownika, podobnie jak to robi Wikipedia na całym świecie. Za projekt odpowiada Yang Muzhi, który odpowiada już za pare smartfonów czy Baidu. Uruchomiona ma zostać w 2018 roku i ma promować lokalne osiągnięcia naukowe, techniczne czy promować lokalną historię i kulturę. 

Wikipedia

Podróbki Nokii 3310 z CHin 

Zostańmy jeszcze chwilę w Chinach. Nie jest już niestety niczym dziwnym, że w Państwie Śrokda dochodzi do produkcji podróbek wszelakiego sprzętu elektronicznego czy jakiekogolwiek innego. Za bezcen można kupić tam najnowsze flagowce Samsunga czy Apple, które później okazują się doskonałymi kawałkami metalu bez zastosowania. Teraz, gdy na dniach mają pojawić się Nokie 3310 w sprzedaży, można je również kupić z Chin za niską cenę. Takie podrobione nokie mają problemy z ekranem czy przyciski, z czcionkami o równej wielkości, tak jak możecie zobaczyć właśnie na materiale. HMD Global, który odpowiada za orginalne Nokie 3310 zagroził, że każdy kto będzie handlował podróbkami zostanie obarczony konsekwencjami. Chyba nie muszę wam mówić by trzymać się od tego badziewia z daleka.  


Testujemy Samsunga Galaxy S8+ - Najgorętsza Recenzja Bez Grama Wazeliny!


Nokie 3310 Fałszywe

Koniec Korzystania ze Smartofnu podczas jazdy? 

Podczas jazdy samochodem czy innym środkiem transportu gdy nim kierujemy, nie powinniśmy korzystać ze smartfonu. Nawet 45% kierowców prowadząc samochód wysyła SMS-y ( statystyki Transport Research Laboratory). Nissan postanowił zrobić coś w tym temacie tworząc Nissan Signal Shield, czyli system, który ma blokować wszystkie sygnały elektromagnetyczne, które mogłyby dotrzeć do naszego smartfona jak np. Wifi czy 4G. Jak miałoby to wyglądać? W kabinie mielibyśmy specjalną strefę, gdzie należałoby odłożyć smartfon podczas podróży i tam by sygnał był blokowany. Podobny system testuje już Samsung w Holandii, tyle że tam opiera się to na aplikacji, która dzięki GPS-owi wykrywa czy jesteśmy w podróży i w ten sposób automatycznie odpowiada na przychodzące sygnały, wysyłając wiadomość, że jesteśmy w podróży.


Rozmowa W Samochodzie

Pirackie Filmy i Seriale z Automatu 

Pamiętacie jeszcze takie miejsca jak giełdy, gdzie się przychodziło by kupować pirackie gierki, filmy czy porozmawiać o najnowszych tytułach ze znajomymi? Teraz takie coś dzięki szybkiemu możliwości ogólnego podłączenia się do szybkiego Internetu odchodzi w zapomnienie, ale nie wszędzie. Nie zaskoczę jak powiem, że dobro Internetu nie jest dostępne na całym świecie i są takie państwa gdzie dostęp do niego jest bardzo mocno ograniczony lub nie ma go wcale. W Etiopii można na ulicach znaleźć automaty... z pirackimi filmami. Jak się z nich korzystać?  Trzeba mieć trochę gotówki i pendrive, który należy wpiąć do maszyny i pozwolić jej na skopiowanie treści. Na ten proceder zarówno policja jak i rząd przymykają oko, bo jak możemy się domyślać przez bardzo słabą sytuację państwa gospodarczą i polityczną, władze mają ważniejsze sprawy na głowie. 


Automat Filmy

Zakupy W VR 

Macie już jakieś okulary VR? Technologia wirtualnej rzeczywistości jest dostępna już praktycznie dla każdego dzięki produktom typu Google Cardboard czy plastikowym adaptacją o tym samym działaniu. Ale jak wykorzystać VR poza zwiedzanim lokacji, oglądaniem filmu czy graniem? Na stronie amazona w zakładce jobs pojawiło się ogłoszenie o pracę dla kierownika ds.. Rozwoju oprogramowania VR. Co zamierza potęga zakupów online? Amazon chce zrewolucjonizować zakupy internetowe dzięki nowemu doświadczeniu VR. Niestety nie wiadomo nic więcej, ale wizja zakupów w wirtualnej rzeczywistości zapowiada się naprawdę ciekawie i dosyć wizjonersko, podobnie jak ma to miejsce z większością pomysłów Amazonu. A wy, co sądzicie o zakupach w VR? 

PlayStation VR

Papierowa torba od Apple 

Już ponad rok temu Apple postanowiło i zapowiedziało, że rezygnuje z plastikowych reklamówek na rzecz tych papierowych. Jednak jak to ma przeważnie miejsce z Apple, nie mogło się obyć bez czegoś dużego z tym związanego. Gigant postanowił zaprojektować i opatentować unikalnme torby, które będą wytwarzać. Można się zastanawiać dlaczego tak właściwie zkusili się na taki ruch. Wszystko przez kopie wszystkiego co tylko produkują, od pojedynczych telefonów po całe sklepy. Tak więc jak kupicie sobie nowego iPhona w najbliższej przyszłości to wpakujecie go już do specjalnej, opatentowanej torby z nadgryzionym jabłkiem.  

Koncept Torby Apple

Otwórz Samochód za 11 Dolarów 

Nowe, bez kluczykowe metody otwierania samochodów, które stają się coraz bardziej popularne dają ogromne możliwości złodziejom. Chińscy specjaliści od zabezpieczeń udowodnili, że można kupić klucz, który złamie zabezpieczenia zamka a cena jego części wynosi... całe 11 dolarów. Jak działa takie urządzenie? Najpierw przechwytują sygnał z oryginalnego kluczyka a następnie go wzmacniają nawet do 300 metrów, dzięki czemu samochód może odjechać a właściciel nie będzie miął pojęcia co się dzieje, ponieważ wiele z tych samochodów pozwala również bez wkładania kluczyka do stacyjki go odpalić. 

Kradzież Samochodu

Krótkie Newsy 

Reakcje na Facebooku 

Facebook wprowadza reakcje do komentarzy. Te same co wcześniej pod całymi postami, teraz możemy zostawiać pod każdym komentarzem. 

Reakcje Na Facebooku

Ipady Najpopularniejszymi Tabletami 

Ipady w dalszym ciągu są najpopularniejszymi tabletami na rynku. Na miejscu drugim są propozycje od Samsunga a trzecim od Huawei. 

Tabelka Sprzedaży Tabletów

Edycja Drogi W Google Maps 

Od tego tygodnia można edytować drogi w Mapach Google. Wystarczy wejść w prześlij opinię i wysłać propozycję zmiany trasy. 

Edycja Dróg Google Maps

Internet Wyniesiony W Kosmos 

Elon Musk potwierdził, że do 2019 roku w kosmosie zostanie uruchomiony internet w ramach SpaceX. Będzie dostarczał sygnał na ziemię dzięki tysiącom mikro-satelit, tak by wszędzie można się było podłączyc do interetu.

Elon Musk

blog comments powered by Disqus
Manipulacja Facebooka, Podróbki Nokii 3310 i Zakupy w VR - VideoNews #102