PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Czy da się wymienić kartę graficzną w laptopie? Sprawdziliśmy to!

Jak Schudnąć, Nadchodzą Roboty, Dowód w Telefonie - VideoNews#105

Jak Schudnąć, Nadchodzą Roboty, Dowód w Telefonie - VideoNews#105

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym 104 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o nowym sposobie by schudnąć,  problemie Messengera i Polskiej wątrobie z drukarki 3D!

Komputer Pokonał Mistrza W Szachy 

Czy to już koniec, czy filmowy "Dzień Sądu" nadchodzi? Najwyraźniej! Sztuczna inteligencja opracowana przez Google, pokonała mistrzów z Chin i Korei Południowej w grę GO, której historia sięga 3 tysięcy lat wstecz. AlphaGo, bo tak została nazwana zmierzyła się dwukrotnie z mistrzami i dwukrotnie ich pokonała, ucząc się coraz to nowszych metod grania. Jeżeli jednak chcemy doświadczyć bardziej fizycznie rozwoju sztucznej inteligencji to musimy się wybrać do Dubaju, po którym swój patrol rozpoczął robot policjant. Robot ma 167 centymetrów i posiada na klacie specjalny ekran, na którym możemy zgłosić przestępstwo czy zapłacić mandat. 


Google DeepMind

Kłopoty Pringelsów 

Jadacie czasem Pringelsy? Teraz gigant Kellog Company ma problem, bo okazało się, ze tuby w których zamykane są chipsy zostały uznane przez organizację Recycling Assocaition za największe zagrożenie dla środowiska. Ale dlaczego? Okazało się, że metalowa podstawa, z plastikową pokrywką i folią aluminiową nie chce się za bardzo poddawać recyklingowi, ponieważ wszystkie materiał są ze sobą trwale połączone. Jednak nie dodyczy ten problem jedynie Pringelsów, ponieważ podobne problemy mąką teraz np.. Producenci podobnych tub, tylko do przechowywania alkoholi. Czy znikną teraz klasyczne opakowania z półek? 


Kamery - duży wybór i przystępne ceny


Pringelsy

Xbox Live Gold 

Kolejny miesiąc, kolejna oferta dla subskrybentów Xbox Live Gold. A co w tym miesiącu? Dla posiadaczy Xbox One od 1 do 30 czerwca SpeedRunners, czyli dwuwymiarowa platformówka dla wielu graczy, Watch Dogs dostępne od 15 czerwca do 15 lipca, popularny sandbox od Ubisoft oraz Phantom Dust Multiplayer DLC od 1 do 30 czerwca, dodatek do zremasterowanej wersji gry Phantom Dust, dodający możliwość grania wieloosobwowego. Dla posiadaczy 360-ątek i Xbox-ów One we wstecznej kompatybilności świetny RPG Dragon Age Początek, dostępny od 16 do 30 czerwca oraz trzecia odsłona Assasin's Creed, dostępny od 1 do 15 czerwca. Czyżby najlepszy Xbox Live Gold kiedykolwiek? 


Zobacz Cenę XboxOne!


Xbox Live Gold

Dowód w Smartfonie 

Czasem się zdarzy wyjść z domu bez dowodziku czy zwyczajnie zapomnieć go mieć przy sobie w najmniej odpowiednim momencie. A co jeżeli powiem wam, że teraz będziecie mogli się legitymować jego elektroniczną wersją na smartfon? Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło pilotażowy program, który umożliwi nam właśnie taką procedurę. Obecnie jest to już możliwe w czterech polskich miastach Łodzi, Koszalinie, Nowym Wiśniczu oraz Ełku i wchodzi w zestaw mDokumentów, do których ma przenieść się całość wymaganych dokumentów z prawem jazdy czy dowodem na czele. Oczywiście wirtualny dowód będzie w dalszym ciągu dodatkiem do tego klasycznego, analogowego.


Dowód W Smartfonie 

Jak Ochronić Ludzkość 

W zeszłym tygodniu prawie doszło do katastrofy, gdy okazało się, że nieznieszczalny bank nasion przecieka i dostaje się do niego woda z powodzi roztopowej. Na szczęście nasiona nie zostały uszkodzone, jednak pokazuje to jak mało mamy do gadania w obliczu natury. Ale jeżeli nie jest bezpiecznie na ziemi to gdzie zabezpieczyć ważne dla ludzkości rzeczy?  Może w kosmos? Japończycy zrobili bardzo ciekawy eksperyment i przetransportowali zwierzęce plemniki w kosmos, by sprawdzić czy po danym czasie w stanie nieważkości dalej będą sprawne. Po 9 miesiącach w kosmosie wróciły na ziemie i po wykorzystaniu metody in-vitro udało się urodzić całkowicie zdrowe myszki. Więc teraz jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy w przyszłości zabezpieczać nasienie i wysyłać w kosmos. 


Ogromny wybór monitorów w atrakcyjnych cenach - sprawdź to >>>


Plemniki w kosmosie

Jak Schudnąć 

A teraz nowy sposób by schudnąć. Naukowcy opracowali specjalny balon gastryczny, który ma pomóc przede wszystkim w przypadkach skrajnej otyłości by pomóc takiej osobie taniej i bezpieczniej schudnąć od np.. Operacji zmniejszenia żołądka. Balon zawarty jest w specjalnej kapsułce z rurką, dzięki której lekarz ustala za pomocą ultradźwięków miejsce gdzie ma się znaleźć balon w żołądku, po czym napełnia go wodą. Taki specjalny balon wypycha żołądek i po 4 miesiącach jest rozpuszczany i trawiony, dzięki czemu nie potrzeba żadnej operacji. Co ciekawe pacjęci podczas takiej terapii potrafili stracić nawet 15 kilogramów. Co prawda bez diety i odpowiedniej zmiany nawyków żywieniowych się nie obędzie, jednak zawsze jest to krok do przodu i ogromna pomoc dla chorych, cierpiących na otyłość. 


Balon Gastryczny

Problem Messengera 

Mieliście ostatnio problemy z Facebook-owym messengerem? Ludzie z całego świata zgłaszają problemy z Facebookiem, a przede wszystkim z dedykowanym komunikatorem. Jeżeli was jeszcze nie spotkało, to spieszę z wyjaśnieniami. Zdarza się, że na stronie czy w aplikacji wyskakuje komunikat mówiący, że nie jesteśmy połączeni z Internetem, nawet gdy jesteśmy, lub wiadomości wysyłają się z opóźnieniem, nie chcąc się synchronizować na wszystkich urządzeniach. Facebook zapewnił, że praca nad naprawą problemu idzie pełną parą i poprawki wejdą jak najszybciej będzie to możliwe.  

Zakres Facebooka

Autonomiczna Śmieciarka Volvo 

Cały czas jak mówimy o nowoczesnych samochodach przedstawiamy osobowe, rodzinne, bezpieczne pojazdy, które mają bezproblemowo przewieźć użytkowników z punktu A do punktu B. Volvo najwyraźniej to zauważyło i postanowiło przedstawić... Śmierciarkę. O tak, Szwedzka firma patriotycznie postanowiła usprawnić funkcjonowanie rodzimych miast, między innymi przy użyciu autonomicznych pojazdów. Volvo przedstawiło już pierwszy taki pojazd, który we współpracy z firmą Renova nie wymaga kierowcy. Jak to działa i dlaczego tak naprawdę jest pół-autonomiczne? By zaprogramować trasę śmieciarki trzeba przejechać raz nim zaplanowaną trasę a następnie komputer ją zapisze i będzie w stanie omijać przeszkody i reagować na otoczenie. A śmieciarka jest półautonomiczna ponieważ nie ma funkcji zbierania śmieci i w dalszym ciągu analogowo wykonuje to człowiek. 

Volvo śmieciarka

Wątroba z Drukarki 3D 

Teraz o ciekawym wynalazku naszego rodaka, który stworzył najtańszą na świecie metodę druku 3D... Wątroby. Jan Witkowski, studiujący medycynę na Uniwersytecie Jagielońskim, opracował innowacyjną metodę wydruku wątroby. Do czego ma służyć taki wydruk? By lekarz mógł wyczuć jakiekolwiek guzy czy defekty, dlatego jest to tak ważne, by był jak najbardziej dokładny. Model takiej wydrukowanej wątroby kosztuje między 400 a 500zł, co jest zdecydowanie mniejszą ceną jak przy obecnych metodach, które kosztują nawet do kilkanastu tysięcy złotych. 

Wątroba 3D

Krótkie Newsy

Windows 10 S Nie Dla Linuxa 

Windows 10 S nie dla linuxa, a przynajmniej nie na Windows 10 S. Funkcja, niekoniecznie potrzebna będzie możliwa tylko i wyłącznie na Windows 10 Pro. 

Windows Linux

Piraci, co teraz? 

Piraci internetowi napotykają na nowy problem, zamknięte zostały serwisy KickassTorrents, Torrents.eu czy Extratorrent. Na stronach wyszukiwarek możemy zobaczyć tylko informacje, że te zostały zamknięte na dobre razem ze wszystkimi mirrorami. Uwaga na nowe strony podszywające się. 

ExtraTorrent Zamknięty

Największy Na Świecie Diabelski Młyn 

Otwarto w mieście Weifang, czyli w Chinach największy na świecie diabelski młyn, który jest bez szprych a jego wysokość to 145 metrów wysokości, czyli przewyższa o 10 metrów London Eye. 

Diabelski Młyn

Transport Podziemny 

Elon Musk przedstawił pojazd, którym będą przemieszczali się piesi w koncepcji podziemnych tuneli.  Jest to taki futurystyczny autobus, który będzie zjeżdżał pod ziemie by podobnie jak metro, w szybki sposób przewieźć ludzi z jednego, na drugi koniec miasta. 

blog comments powered by Disqus
Jak Schudnąć, Nadchodzą Roboty, Dowód w Telefonie - VideoNews#105