PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Konsola Z Mikrofalówki, Nowy Samsung Galaxy S8 i Płatności Dłonią - VideoNews #106

Konsola Z Mikrofalówki, Nowy Samsung Galaxy S8 i Płatności Dłonią - VideoNews #106

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym 106 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o cyfryzacji w Polsce, nowej wersji Samsunga Galaxy S8 oraz konsoli z Mikrofalówki!

Cyfryzacja W Polsce 

Zaczynamy od kolejnej dawki cyfryzacji naszego pięknego kraju. W zeszłym tygodniu wspominałem o możliwości posiadania dowodu osobistego w smartfonie, a w tym tygodniu o zunifikowanej platformie, na której były dostępne wszystkie usługi państwowe pod ręką. Jak zapowiedziała Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, taki portal powstanie i obywatele będą mogli korzystać z niego już od 2018 roku. Obecnie usługi państwowe, z których można korzystać, są porozrzucane po różnych stronach internetowych takich jak obywatel.gov.pl czy biznes.gov.pl i stąd też wyszła inicjatywa pełnej e-administracji. 

Cyfryzacja

Samsung Galaxy S8 może być szybki 

Gdy na rynek wychodziły Samsung Galaxy S8 oraz S8+ to wiele osób zwróciło uwagę na to, że mimo bycia flagowcami, najnowsze modele Samsunga posiadają zaledwie 4GB ram. Jak się jednak później okazało modele z większą ilości pamięci RAM istnieją, jednak pojawiły się jedynie w garstce krajów na świecie. PhoneBuff  zrobił porównanie na paru aplikacjach i mimo iż oba smartfony w wersji z 4 GB i 6GB działają podobnie szybko podczas uruchamiania aplikacji, to wersja z 4GB znacznie gorzej radzi sobie z utrzymaniem działania aplikacji w tle. Szkoda, że wersja 6GB nie będzie sprzedawana w Polsce. Pierwotna cena flagowca Samsunga oscylowała w okolicach 4000zł; zapewne wersja z 6 GB kosztowałaby paręset złotych więcej.  

Samsung Galaxy S8

Internet Szkodzi Zdrowiu 

Internet szkodzi zdrowiu i osobom w twoim otoczeniu! Jak pokazuje najnowszy raport Royal Society for Public Health (RSPH) to nie Facebook wywiera najbardziej szkodliwy wpływ na psychikę użytkownika portalu. Badanie przeprowadzone na  prawie 1500 osobach między 14 a 24 rokiem życia wykazało, że najgorszy wpływ na psychikę młodych ludzi wywiera Instagram, który wywołuje najwięcej niepokoju i sprzyja zaburzonemu postrzeganiu swojego ciała. Jednak podobne skutki można również zauważyć w przypadku użytkowania Snapchata, Facebooka czy Twittera. Warto zwrócić uwagę na to, że social media mogą mieć negatywny wpływ na swoich użytkowników raczej przy nadmiernym spędzaniu na nich czasu, a przy odpowiednim podejściu ich wpływy mogą być jak najbardziej pozytywne. 

Internet szkodzi zdrowiu

PS+ 

W zeszłym tygodniu pojawiła się mocna propozycja growa dla posiadaczy Xboxa Live Gold, w tym zaś Sony wytoczyło podobnie ciężkie działa prezentując gry które otrzymają w ramach abonamentu PlayStation+ posiadacze PS3, PS4 oraz PSVita. Od 6 czerwca na PS4 dostępne będą Killing Floor 2 będący kooperacyjnym FPS-em oraz doskonałe Life is Strange- przygodówka o dziewczynie, która odkrywa w sobie moc cofania się w czasie. Na PS3 będzie można zagrać w Abyss Odyssey- zręcznościową platformówkę fantasy oraz grę rajdową WRC 5. Na PS Vitę dostaniemy Spy Chameleon- bardzo ciekawie wyglądający indyk logiczno-zręcznościowy oraz Neon Chrome (w ramach Cross-But na PS Vitę i PS4). I jak wam się podoba propozycja od Sony? 

Znamy Abonamenty Na Nintendo Switch 

Zostając jeszcze w temacie abonamentów na konsole obecnej generacji- wiemy ile będzie kosztował odpowiednik PlayStation Plus i Xboxa Live. Ceny za usługę będą zaczynały się od miesięcznej opłaty 4$; będzie można również zaopatrzyć się w 12-to miesięczny abonament za 20$ bez centa. Akcja ruszy dopiero w 2018 roku i będzie oferowała szeroki zakres klasycznych gier z biblioteki NES czy SNES-a

Nintendo Switch

Mini Konkurencja Dla Tesli 

W zeszłym roku Elon Musk zaprezentował Solar Roof będące specjalnymi panelami słonecznymi zawartymi w powłoce dachowej i umożliwiającymi pozyskiwanie jak największej ilości domostw ekologiczną energię słoneczną. Okazało się jednak, że istnieje firma Forward Labs, która oferuje bardzo podobne rozwiązanie, tyle że... o 33% tańsze od Tesli Muska. Całość różni się tym, że zamiast z solarnych dachówek składa się z dużej, odpowiednio zaprojektowanej płachty którą nakłada się na dach. Teraz warto poczekać na jakiś konkretny test obu propozycji i przekonać się, która z nich jest wydajniejsza. 

Niezwykła Latająca Deska 

Powoli, powolutku zbliżamy się do epoki latających deskorolek niczym z ,,Powrotu do przyszłości", ale w dalszym ciągu jeszcze wiele nam do niej brakuje. Pierwsze projekty oparte na technologii  magnetycznej wymagały wykorzystania specjalnej powierzchni umożliwiającej uniesienie; a co powiecie na to, by przerobić drona tak by stał się właśnie taką latającą deską? Ostatni mecz klubów Benfica Lizbona i Vitória Guimaraes rozpoczął się dostarczeniem na boisko przez człowieka na takim właśnie dronie piłki, którą później grali zawodnicy. 

Konsola Z Mikrofalówki 

A teraz coś co jest doskonałym wynalazkiem dla każdego gracza. Mi zawsze przeszkadza latanie między kuchnią a pokojem, gdy akurat podczas grania w ulubiony tytuł zachce mi się jeść czy pić. Colin Furze stworzył doskonały gadżet Play-o-Wave, czyli... konsolę w mikrofalówce. W mikrofalówce możemy zarówno  zagrzać sobie jedzenie jak i zagrać w prostą ścigałkę na padzie.

Zapłać Dłonią Zamiast Kartą 

Nikogo już nie zaskakuje  płacenie zbliżeniowo kartą czy smartfonem podczas porannych zakupów. CO powiecie jednak na to by płacić ręką? W Korei to już jest możliwe; jeden ze sklepów popularnej sieciówki 7-Eleven otworzył pierwszy sklep na świecie, gdzie można płacić właśnie poprzez przykładanie dłoni. HandPay czy też BioPay działa podobnie jak zwykły odcisk dłoni, tyle że tutaj skanowany jest jeszcze układ żył, rozmiar, kształt i kolor ręki ostatecznie dające dostęp do pełnych danych użytkownika. Firma Lotte odpowiedzialna za ten sposób płatności gwarantuje, że usługa jest w pełni zabezpieczona i bezpieczna w użytku. 

Google Daje Płatnego AdBlocka 

Korzystacie z AdBlocka? Teraz Google postanowiło zaoferować Internet bez reklam każdemu, tylko jest jeden haczyk- będzie trzeba wykupić  odpowiedni karnet. Działa on trochę inaczej niż AdBlock, ponieważ nie blokuje reklam na każdej stronie; mają być ukrywane tylko na współpracujących  stronach (obecnie jest ich zaledwie 12). Teraz tylko nasuwa się pytanie: po co płacić za coś co można mieć za darmo? 

Krótkie Newsy 

Koniec PS3 

Koniec PS3; klasyczna ,,czarnulka" przestaje być produkowana co oznacza, że powoli odchodzi na swoją w pełni zasłużoną emeryturę. 

Okulary Snapa Już W Europie 

Okulary Snapa są dostępne w Europie! Spectacles kosztują 630 zł i mogą robić wyjątkowe zdjęcia na Snapa, jednak w dalszym ciągu nie będą oficjalnie dostępne w Polsce, a zaledwie w 14 państwach europejskich. 

Spectacles

Ile Kosztowały Prawa Do Wiedźmina 

Wiemy ile kosztowały prawa do marki Wiedźmin CD-Projektu. Całość w 2002 roku kosztowała CDP ok. 35 tysięcy złotych wypłaconych w dwóch ratach. Co ciekawe Developer ma w dalszym ciągu odrzucony przez Sapkowskiego egzemplarz umowy, w której błędnie zapisano imię Geralt.

Zdjęcia Google Pomocne Przy Archiwizacji 

Zdjęcia Google już teraz doradzą ci, które zdjęcia warto zarchiwizować, a o których można spokojnie zapomnieć. Warto zwrócić uwagę, że to rozwiązanie wprowadzane jest stopniowo, więc na waszych telefonach może pojawić się dopiero za jakiś czas. 

blog comments powered by Disqus
Konsola Z Mikrofalówki, Nowy Samsung Galaxy S8 i Płatności Dłonią - VideoNews #106