Mur Trumpa, Polska Przyszłości, Gin Z Kosmosu - VideoNews #107

Mur Trumpa, Polska Przyszłości, Gin Z Kosmosu - VideoNews #107

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym 107 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o wykradzionym Cyberpunku, tramwajach bez szyn oraz o eko rozwiązaniu Trumpa!

Wisła W Google Street View  

A zaczynamy od naszego podwórka. WWF Polska razem z Google Street View rozpoczęli interesujący projekt, który ma na celu pokazać całemu światu piękno polskiej Wisły.  Cały projekt polega na zrobieniu z łodzi zdjęć Google Trakkerem , obejmując 54 obszary chronione: 22 tereny Natura 200, 18 rezerwatów, 5 obszarów chronionego krajobrazu, 5 parków krajobrazowych, 3 użytki ekologiczne oraz jeden zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Całość działa w ramach projektu godzina dla ziemi WWF. 


Zobacz Naszą Propozycje Prezentów Na Dzień Ojca►


WWF

Smog Na Street View 

Zostając przy Google, teraz na mapach Giganta z Mountain View będziemy mogli zobaczyć coś co jest również mocno związane z ekologią, czyli Smog. Projekt został uruchomiony w Oakland w Kaliforni i opiera się na poruszających się po mieście samochodach od Google. Niestety nie jest to specjalnie dokładne, ponieważ jakakolwiek zmiana warunków zostanie odnotowana dopiero przy kolejnym przejeździe. Brzmi to bardzo  futurystycznie i ciekawe, jak zostanie ostatecznie rozwiązane. Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!


Google Smog

Eko Mur Trumpa 

Donald Trump, obecny prezydent USA, podczas wyborów obiecał swoim wyborcom, że zbuduje mur dzielący Stany Zjednoczone z Meksykiem i ważny punktem tej obietnicy było zapewnienie, że za ten mur zapłaci sam Meksyk. Oczywiście prezydent Meksyku, Enrique Peña Nieto powiedział, że nigdy nie zapłaci ich państwo za obiecany mur. I w tym tygodniu stacja Fox News ogłosiła plan jak ten mur będzie wyglądał. Inżynierowie zaprojektowali mur, który swoją budową nie pozwala na nieautoryzowane przejścia przez granicę, do tego będzie posiadał na swojej górnej części panele słoneczne, by wykorzystać fakt, że granica w znacznej większości znajduje się na terenach pustynnych i mocno nasłonecznionych. A ostatnim z podpunktów, by spełnić obietnicę budowy muru za pieniądze Meksyku jest pomysł, by sprzedawać energię ichniejszym sąsiadom z południa. Budowa muru to strasznie przykra wiadomość, jednak nie można odmówić sprytnego podejścia do sytuacji. Co wy sądzicie o tej sytuacji, piszcie w komentarzach! 


TEST Hykker Outdoor Sound ►


Donald Trump

Szantaż na CD-Projekt RED 

I znów wracamy na nasze podwórko. CD Projekt Red, który jak dobrze wiadomo odpowiada za gry z przygodami Wiedźmina Geralata, obecnie pracujące nad Cyberpunkiem 2077. I w ubiegłym tygodniu na stronie CDP-u pojawiła się informacja, że stare, nieaktualne już informacje o ich najnowszej grze zostały wykradzione z ich serwerów oraz zażądano za nie okupu. Polski developer ogłosił, że nie pójdzie na żadne układy z hakerami i by uważać na informacje nie potwierdzone przez CD Projekt RED. 


VR Farpoint + Kontroler celowniczy PS VR ►


List CD PROJEKT RED

Gin Z Kosmosu 

Jeżeli moglibyście napić się czegokolwiek z kosmosu to co to by było? Jeżeli jesteście pełnoletni to może Moonshot Gin? Mooonshot Gin to praktycznie klasyczny gin, tylko w jego składniki znajdowały się na wysokości prawie 35 nad ziemią. Całość odbyła się 7 maraca i weszła już do sprzedaży. Ile za butelkę? 35 funtów i można zakupić nawet w Polsce.  Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!


Gin Z Kosmosui

Nowy Transport W Polsce 

Hyperloop, czyli specjalny środek transportu oparty na kapsułach poruszających się z ogromną prędkością w specjalnych rurach zawita do polski! Pierwszy odcinek co prawda powstał na Delft University of Technology i wynosi 30 metrów. Jednak jako iż przy projekcie brał też udział polski zespół Hyper Poland to technologia ma zawitać też do polski.  Proponowana trasa w Polsce ma łączyć Wrocław z Warszawą na odcinku 41 km. Jsteśmy jednym z 9 miejsc, gdzie zostały zaproponowane tego typu modele transportu, inne propozycje to m.in.  Tunel przez Wielką Brytanie czy połączenie Estoni z Finlanidią. 


TOP 30 Najczęściej Kupowanych Telewizorów - Co Wybierają Polacy?


Hyperloop Poland

Tramwaj Bez Szyn 

Mieszkając w Krakowie bardzo dużo czasu spędzam przemieszczając się po mieście tramwajem. Mimo iż jest to całkiem ekologiczny i wygodny środek transportu to na niektórych odcinkach mamy do czynienia z nierównymi torami czy od czasu do czasu wybrzuszą się tory, przez co ruch jest na odpowiednio długi czas wstrzymany. Ale co by było, gdyby tramwaje nie potrzebowały szyn? Taki właśnie projekt zaprezentowali Chińczycy i nazwali go Transit Elevated Bus. Specjalne tramwaje nie wymagały by torów tylko w miarę płąskiej powierzchni a ich trasę wyznaczały by odpowiednio narysowane na drodze pasy. Moim skromnym zdaniem jest to raczej elektroniczny, autonomiczny autobus, ale sam projekt wygląda naprawdę interesująco. Autonomous Rapid Transit

Gadu Gadu wróci do łask 

Korzystacie może jeszcze z Gadu-Gadu? Grupa Sare postanowiła wyłożyć na stół 2,4 miliona złotych i odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu z domenami GG.pl i Gadu-Gadu.pl. Sare chce co prawda przede wszystkim reaktywować maila, który GG "zawiesiło" cztery lata temu i odpowiednio ją zintegrować z komunikatorem. Cieakwe co z tego wyjdzie i czy GG powróci do łask ze swoimi opisami. 

GG

Robo Spodnie Dla Biegaczy 

A przed krótkimi newsami  coś dla biegaczy. Obecnie zapanowała nowa moda na miękkie i lekkie robotyczne stroje, które zwiększają wydajność ludzkiego działa. Na Uniwersytecie Harvarda stworzono specjalne spodnie, które pozwalają biegaczom maratonów szybciej przebiec odcinek 42 kilometry i 195 metrów. Spodenki mają specjalnie wspierać mięśnie ud i bioder, przez co wpłyną na zmniejszenie metabolicznego kosztu biegania o 5% dzięki czemu biegacz będzie mógł przebiec mile o 25 sekund szybciej. Co o tym myślicie, czy to nie jest już oszustwo pokroju dopingu, czy może powinniśmy na to patrzeć jak na rozwój?  

Robospodnie

Krótkie Newsy 

Pszyne.pl wprowadza Bitcoiny 

Portal Pyszne.pl wprowadza dla swoich użytkowników nową metodę płatności, a są nią Bitcoiny. Przypomnijmy, że obecny kurs jednego bitcoina oscyluje między 9000 a 10000 złotych. 

Lifting Twittera 

Twitter w najbliższym czasie przejdzie mały lifting. Betatesterzy dostali już dostęp do pozmienianej i troszkę unowocześnionej wersji aplikacji na smartfony. Przede wszystkim odświeżony zostanie interfejs i parę ikon. 

Nowy Chrome 

Google pracuje już nad 59 wersja swojej przeglądarki Chrome na Androida. Ta ma być bardziej wydajna i umożliwiać bezproblemowe korzystanie z Internetu nawet na telefonach ze słabszym procesorem i 1 GB pamięci RAM. 

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 7/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1HTC U11 64GB Dual Sim Czarny HTC U11 64GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
2Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
3Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
4Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
5HTC 10 32GB Szary HTC 10 32GB Szary Tu kupisz najtaniej!
6Huawei P10 64GB Dual Sim Czarny Huawei P10 64GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
7Sony Xperia X Performance Czarny Sony Xperia X Performance Czarny Tu kupisz najtaniej!
8Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Tu kupisz najtaniej!
9Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
10Asus Zenfone 3 Max Laser ZC553KL 32GB Dual Sim Szary Asus Zenfone 3 Max Laser ZC553KL 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
11Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
12LG K10 Dual Sim 2017 Czarny LG K10 Dual Sim 2017 Czarny Tu kupisz najtaniej!
13Huawei P8 Lite 16GB Dual Sim Czarny Huawei P8 Lite 16GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
14Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
15Xiaomi Redmi 4X 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi 4X 32GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
16Samsung Galaxy S5 G900 16GB Bialy Samsung Galaxy S5 G900 16GB Bialy Tu kupisz najtaniej!
17Apple iPhone 6 32GB gwiezdna szarosc Apple iPhone 6 32GB gwiezdna szarosc Tu kupisz najtaniej!
18Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
19Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Tu kupisz najtaniej!
20Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Tu kupisz najtaniej!
21Huawei P10 64GB Czarny Huawei P10 64GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
22LG G6 32GB Czarny LG G6 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
23Xiaomi Redmi 4A 32GB Dual Sim Szary Xiaomi Redmi 4A 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
24Huawei Honor 8 32GB Dual Sim Niebieski Huawei Honor 8 32GB Dual Sim Niebieski Tu kupisz najtaniej!
25Apple iPhone 7 Plus 32GB czarny Apple iPhone 7 Plus 32GB czarny Tu kupisz najtaniej!
26Huawei P10 Lite 32GB Dual Sim Czarny Huawei P10 Lite 32GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
27Xiaomi Mi 5 32GB Zloty Xiaomi Mi 5 32GB Zloty Tu kupisz najtaniej!
28Apple iPhone SE 32GB Gwiezdna szarosc Apple iPhone SE 32GB Gwiezdna szarosc Tu kupisz najtaniej!
29Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Tu kupisz najtaniej!
30Samsung Galaxy J3 8GB Czarny Samsung Galaxy J3 8GB Czarny Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Smartfonowy Ranking Specjalny - TOP 30 Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more