PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki niezawodny traktorek ogrodowy?

Mur Trumpa, Polska Przyszłości, Gin z Kosmosu - VideoNews #107

Mur Trumpa, Polska Przyszłości, Gin z Kosmosu - VideoNews #107

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym 107 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o wykradzionym Cyberpunku, tramwajach bez szyn oraz o eko rozwiązaniu Trumpa!

Wisła W Google Street View

A zaczynamy od naszego podwórka. WWF Polska razem z Google Street View rozpoczęli interesujący projekt, który ma na celu pokazać całemu światu piękno polskiej Wisły.  Cały projekt polega na zrobieniu z łodzi zdjęć Google Trakkerem , obejmując 54 obszary chronione: 22 tereny Natura 200, 18 rezerwatów, 5 obszarów chronionego krajobrazu, 5 parków krajobrazowych, 3 użytki ekologiczne oraz jeden zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Całość działa w ramach projektu godzina dla ziemi WWF.

WWF

Smog Na Street View

Zostając przy Google, teraz na mapach Giganta z Mountain View będziemy mogli zobaczyć coś co jest również mocno związane z ekologią, czyli Smog. Projekt został uruchomiony w Oakland w Kaliforni i opiera się na poruszających się po mieście samochodach od Google. Niestety nie jest to specjalnie dokładne, ponieważ jakakolwiek zmiana warunków zostanie odnotowana dopiero przy kolejnym przejeździe. Brzmi to bardzo  futurystycznie i ciekawe, jak zostanie ostatecznie rozwiązane. 
Google Smog

Eko Mur Trumpa

Donald Trump, obecny prezydent USA, podczas wyborów obiecał swoim wyborcom, że zbuduje mur dzielący Stany Zjednoczone z Meksykiem i ważny punktem tej obietnicy było zapewnienie, że za ten mur zapłaci sam Meksyk. Oczywiście prezydent Meksyku, Enrique Peña Nieto powiedział, że nigdy nie zapłaci ich państwo za obiecany mur. I w tym tygodniu stacja Fox News ogłosiła plan jak ten mur będzie wyglądał. Inżynierowie zaprojektowali mur, który swoją budową nie pozwala na nieautoryzowane przejścia przez granicę, do tego będzie posiadał na swojej górnej części panele słoneczne, by wykorzystać fakt, że granica w znacznej większości znajduje się na terenach pustynnych i mocno nasłonecznionych. A ostatnim z podpunktów, by spełnić obietnicę budowy muru za pieniądze Meksyku jest pomysł, by sprzedawać energię ichniejszym sąsiadom z południa. Budowa muru to strasznie przykra wiadomość, jednak nie można odmówić sprytnego podejścia do sytuacji. Co wy sądzicie o tej sytuacji, piszcie w komentarzach!Donald Trump

Szantaż na CD-Projekt RED

I znów wracamy na nasze podwórko. CD Projekt Red, który jak dobrze wiadomo odpowiada za gry z przygodami Wiedźmina Geralata, obecnie pracujące nad Cyberpunkiem 2077. I w ubiegłym tygodniu na stronie CDP-u pojawiła się informacja, że stare, nieaktualne już informacje o ich najnowszej grze zostały wykradzione z ich serwerów oraz zażądano za nie okupu. Polski developer ogłosił, że nie pójdzie na żadne układy z hakerami i by uważać na informacje nie potwierdzone przez CD Projekt RED.List CD PROJEKT RED

Gin Z Kosmosu

Jeżeli moglibyście napić się czegokolwiek z kosmosu to co to by było? Jeżeli jesteście pełnoletni to może Moonshot Gin? Mooonshot Gin to praktycznie klasyczny gin, tylko w jego składniki znajdowały się na wysokości prawie 35 nad ziemią. Całość odbyła się 7 marca i weszła już do sprzedaży. Ile za butelkę? 35 funtów i można zakupić nawet w Polsce.Gin Z Kosmosui

Nowy Transport W Polsce

Hyperloop, czyli specjalny środek transportu oparty na kapsułach poruszających się z ogromną prędkością w specjalnych rurach zawita do polski! Pierwszy odcinek co prawda powstał na Delft University of Technology i wynosi 30 metrów. Jednak jako iż przy projekcie brał też udział polski zespół Hyper Poland to technologia ma zawitać też do Polski. Proponowana trasa w Polsce ma łączyć Wrocław z Warszawą na odcinku 41 km. Jesteśmy jednym z 9 miejsc, gdzie zostały zaproponowane tego typu modele transportu, inne propozycje to m.in. Tunel przez Wielką Brytanie czy połączenie Estoni z Finlanidią.Hyperloop Poland

Tramwaj Bez Szyn

Mieszkając w Krakowie bardzo dużo czasu spędzam przemieszczając się po mieście tramwajem. Mimo iż jest to całkiem ekologiczny i wygodny środek transportu, to na niektórych odcinkach mamy do czynienia z nierównymi torami czy od czasu do czasu wybrzuszą się tory, przez co ruch jest na odpowiednio długi czas wstrzymany. Ale co by było, gdyby tramwaje nie potrzebowały szyn? Taki właśnie projekt zaprezentowali Chińczycy i nazwali go Transit Elevated Bus. Specjalne tramwaje nie wymagały by torów tylko w miarę płaskiej powierzchni, a ich trasę wyznaczały by odpowiednio narysowane na drodze pasy. Moim skromnym zdaniem jest to raczej elektroniczny, autonomiczny autobus, ale sam projekt wygląda naprawdę interesująco.Autonomous Rapid Transit

Gadu Gadu wróci do łask

Korzystacie może jeszcze z Gadu-Gadu? Grupa Sare postanowiła wyłożyć na stół 2,4 miliona złotych i odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu z domenami GG.pl i Gadu-Gadu.pl. Sare chce co prawda przede wszystkim reaktywować maila, który GG "zawiesiło" cztery lata temu i odpowiednio ją zintegrować z komunikatorem. Cieakwe co z tego wyjdzie i czy GG powróci do łask ze swoimi opisami.

GG

Robo Spodnie Dla Biegaczy

A przed krótkimi newsami coś dla biegaczy. Obecnie zapanowała nowa moda na miękkie i lekkie robotyczne stroje, które zwiększają wydajność ludzkiego działa. Na Uniwersytecie Harvarda stworzono specjalne spodnie, które pozwalają biegaczom maratonów szybciej przebiec odcinek 42 kilometry i 195 metrów. Spodenki mają specjalnie wspierać mięśnie ud i bioder, przez co wpłyną na zmniejszenie metabolicznego kosztu biegania o 5%. dzięki czemu biegacz będzie mógł przebiec mile o 25 sekund szybciej. Co o tym myślicie, czy to nie jest już oszustwo pokroju dopingu, czy może powinniśmy na to patrzeć jak na rozwój?

Robospodnie

Krótkie Newsy

Pyszne.pl wprowadza Bitcoiny

Portal Pyszne.pl wprowadza dla swoich użytkowników nową metodę płatności, a są nią Bitcoiny. Przypomnijmy, że obecny kurs jednego bitcoina oscyluje między 9000 a 10000 złotych.

Lifting Twittera

Twitter w najbliższym czasie przejdzie mały lifting. Betatesterzy dostali już dostęp do pozmienianej i troszkę unowocześnionej wersji aplikacji na smartfony. Przede wszystkim odświeżony zostanie interfejs i parę ikon.

Nowy Chrome

Google pracuje już nad 59 wersja swojej przeglądarki Chrome na Androida. Ta ma być bardziej wydajna i umożliwiać bezproblemowe korzystanie z Internetu nawet na telefonach ze słabszym procesorem i 1 GB pamięci RAM.

blog comments powered by Disqus
Mur Trumpa, Polska Przyszłości, Gin z Kosmosu - VideoNews #107