PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

Nowe Monitory Gamingowe Samsung - Relacja!

Nowe Monitory Gamingowe Samsung - Relacja!

Na stadionie Legi Warszawa, Samsung zaprezentował nowe monitory zaprojektowane specjalnie dla graczy. Jak wyglądała prezentacja i czy warto zainteresować się nowymi monitorami Koreańskiego producenta? Zapraszam do relacji.

Prezentacja rozpoczęła się od krótkiego panelu dyskusyjnego o rozwoju e-sportu i o możliwościach jakie daje zarówno młodym graczom i inwestorom. Co ciekawe, warto zaznaczyć ponownie, że całość odbywała się na stadionie Legii, drużyny piłkarskiej, która jako pierwsza w Polsce weszła w świat e-sportu rekrutując zawodnika grającego profesjonalnie w Fifę, co skłania do myślenia, że najprawdopodobniej drużyna obecnego mistrza Polski otworzy również drużynę w tym segmencie e-sportowym Counter Strike Global Offensife. 


Jaki monitor będzie najlepszym wyborem do gamingu?


Panel Dyskusyjny o E-Sporcie

Dalsza część prezentacji to opowiadanie o nowych dyskach SSD na złączu M.2, które przez zastosowanie technologii V-Nad i produkcji wszystkich komponentów przez jednego producenta (od procesora, przez chłodzenie jest tworzone i projektowane przez Samsunga) mają być jeszcze bardziej wydajne. Tutaj tylko nie za bardzo rozumiałem szerszego pochylania się nad porównaniem dysku SSD na M.2 z HDD, pokazując już dosyć oczywiste wnioski przytłaczająco większej prędkości i większej niezawodności tych pierwszych. Teraz już praktycznie każdy, kto myśli o zakupie komputera i zależy mu na prędkości, kupuje SSD do swojej jednostki, nawet tylko by wrzucić na niego jedynie system i pojedyncze programy. Lepszym porównaniem było by zestawienie nowych SSD z propozycjami innych producentów czy z innymi wersjami np. Na złączu SATA III. 


Monitory Samsung

Następnie zajęto się głównym podpunktem prezentacji, czyli nowymi gamingowymi monitorami.  Oba CHG90 i CHG79 posiadają zakrzywione ekrany wraz z zaawansowaną technologią HDR (High Dynamic Range). Co jest w nich najważniejsze, są to pierwsze monitory QLED HDR z odświeżaniem 144Hz, co ma zapewnić  najlepszą jakość obrazu oraz umożliwić jak najszybszą reakcje graczom. I patrząc na kolory muszę przyznać, że wyglądają doskonale jak na monitor dla gracza, jednak w dalszym ciągu nie jest to jakość porównywalna z ekranami flagowych smartfonów czy drogich telewizorów. Zaczynając od tego bardziej klasycznego monitora CHG79. To propozycja bardziej skierowana do graczy gier skupionych na rozgrywce online, na stojaku o podwójnym przegubie, zawieszony jest 27'' lub w większej wersji 32'' monitor o rozdzielczości 2560x1440. Bardziej efektowny jest natomiast jego starszy brat CHG90, który ma dosyć nietypowy współczynnik proporcji 32:9 a rozdzielczość 3440x1800. Wyświetlacz ma 49 cali, co przy tym współczynniku proporcji daje szeroki, mocno zakrzywiony ekran, który lepiej sprawdzi się przy ścigałkach lub symulatorach, może też być dobrą propozycją dla grafików czy montażystów zastępując np. Ustawienie dwóch monitorów na biurku. 


Nowe Monitory Samsung

Na końcu prezentacji odbył się krótki turniej deadmatch w CS:GO, w którym niestety nie udało mi się wziąć udziału przez problemy komunikacyjne, jednak znacznie ciekawszym momentem wydało mi się ogłoszenie kolejnej drużyny e-sportowej pod skrzydłami Samsunga. Przez całą prezentacje wypytywałem, dlaczego jest z nami drużyna Pride a nie Samsung4Gamers, jak się okazało, właśnie ta pierwsza przeszła właśnie pod skrzydła Koreańskiego producenta i została oficjalnie na prezentacji monitorów zaprezentowana. Dopytując przedstawicieli Samsunga oznajmili mi, że Samsung4Gamers będzie w dalszym ciągu kontynuowanym projektem, tyle że trzeba tu zwrócić uwagę, że drużyna Pride to obecnie ubiegająca się o miano drugiej najlepszej Polskiej drużyny w CS:GO, razem z Kinguin, a kto wie, może w najbliższej przyszłości uda im się wskoczyć na światowy poziom Virtus.pro.

Monitory Samsung

blog comments powered by Disqus
Nowe Monitory Gamingowe Samsung - Relacja!