Dron Dla Każdego - Prezentacja DJI Spark!

Dron Dla Każdego - Prezentacja DJI Spark!

W ubiegły weekend odbyła się prezentacja najnowszego i zarazem najmniejszego drona od DJI – Spark. Miałem okazję przyjrzeć mu się bliżej i w tym materiale z ogromną chęcią podzielę się swoimi wrażeniami.

Prezentacja rozpoczęła się o paru słów wstępu o rozwoju marki DJI oraz przybliżeniu nowych funkcji drona mi.n sterowania gestami. Na początku też muszę wspomnieć, że prezentacja skupiła się na przedstawieniu możliwości Spark-a w locie, nie odbyła się faktyczna prezentacja możliwości filmowych. 


Zobacz Cenę DJI SPARK


DJI SPARKAle jak prezentuje się i co nam może zaoferować nowy dron od DJI? Przede wszystkim jest niezwykle kompaktowy i bezproblemowo zmieścimy go do plecaka czy torby. Jego wymiary to 143x143x55mm a waga to ok.300g, więc niedużo więcej jak butelka wody. Dronem możemy serować odpowiednim kontrolerem, telefonem czy tabletem oraz gestami, ale o tym opowiem troszkę później. Sam dron posiada system GPS i GLONASS, funkcję automatycznego powrotu, kamerę z gimbalem oraz system wykrywania przeszkód i stabilizacji. Niestety jakości kamery, prócz podglądu nie mieliśmy okazji przetestować poza podglądaj, tak producent twierdzi, że można nią nagrywać wideo w jakości FullHD 30 kl/s oraz robić 12MP zdjęcia z przesłoną f/2.6, więc raczej z wieczornymi nagraniami czy zdjęciami mogą być problemy.  


Zobacz Inne Drony DJI


DJI SPARKJak wspomniałem dron posiada tryb stabilizacji lotu, który działa w trybie podstawowym i muszę przyznać, że spisuje się naprawdę świetnie. Spark  bezproblemowo wykrywał gałęzie blokując mi do nich dostęp, jednak całą moc małego dronu odkrywamy gdy przesiądziemy się na tryb Sport, w którym dalej będziemy mieli dostęp do stabilizacji jednak bez czujników kolizji. W trybie sport dron lata również znacznie szybciej bo do 50km/h. I tu muszę wspomnieć o swoim osiągnięciu, jako jedynemu podczas prezentacji udało mi się wywalić dron, tak że wylądował do góry nogami, raczej uznam to za wypadek przy pracy i moje szczęście do takich wypadków, jak faktyczny problem drona. Zasięg transmisji, na jaki możemy się połączyć z Spark-iem to 2km. Czas działania baterii to ok.16 minut. Okazja Dnia w sklepie RTV Euro AGD


DJI SPARK

DJI Spark może być kontrolowany klasycznie kontrolerem, który jest naprawdę prosty w obsłudze i można do niego doczepić smartfon. Można też kontrolować smartfonem, co zaskakująco okazało się responsywne i bardzo wygodne. Najciekawszym trybem oczywiście jest sterowanie gestami, jest też niezwykle efektowne, przypominając działanie mocy z Gwiezdnych Wojen. Sterowanie gestami jest też o tyle ciekawe, że na pewno spisze się na jakimś wyjeździe by szybko puścić drona w powierze i zrobić wspólne zdjęcie czy nagranie. Spark ma też funkcję szybkiego nagrania wideo, śledzenia ruchu, wyzwalacza przez gest czy kliknij i zrób zdjęcie.  


Najpopularniejsze Smartfony Ostatniego Miesiąca - Ranking TOP 30 Smartfonów!


DJI SPARKNa prezentacji można było jeszcze zobaczyć DJI Phantom 4Mavic Pro. Co ciekawe można było zobaczyć jak po premierze będą spisywały się google od DJI właśnie podczas lotu Mavic-iem i już muszę powiedzieć, że jest to naprawdę super sprawa i ogromne ułatwienie dla operatorów. 


Zobacz Ceny Innych Dronów Kontrola DJI Gestami
Kończąc, DJI Spark to bardzo dobra propozycja dla każdego, idealny na wakacje, gdzie wiemy, że nie będziemy mogli zmieścić czegoś większego do bagażu. Warto jednak zaznaczyć, że taki dron nie będzie najlepszym pomysłem na komunie czy urodziny dziecka, bo sam byłem świadkiem, że doświadczony prezenter, przez swoje niedopatrzenie skaleczył się o śmigło małego Spark-a. Telewizor + Tablet za 1zł ►


DJI SPARK

Jakie drony i akcesoria są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dronów i akcesoriów z 7/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Xiaomi Mi Drone Xiaomi Mi Drone Tu kupisz najtaniej!
2Overmax X Bee Drone 3.1 Overmax X Bee Drone 3.1 Tu kupisz najtaniej!
3DJI Phantom 3 Professional DJI Phantom 3 Professional Tu kupisz najtaniej!
4Overmax X BEE DRONE 7.1 Overmax X BEE DRONE 7.1 Tu kupisz najtaniej!
5DJI Phantom 3 Standard DJI Phantom 3 Standard Tu kupisz najtaniej!
6Overmax X-Bee Drone 7.2 Overmax X-Bee Drone 7.2 Tu kupisz najtaniej!
7Syma X5C Syma X5C Tu kupisz najtaniej!
8Overmax X Bee Drone 6.1 Overmax X Bee Drone 6.1 Tu kupisz najtaniej!
9Yuneec Q500 Typhoon 4K Yuneec Q500 Typhoon 4K Tu kupisz najtaniej!
10Parrot AIRBORNE NIGHT DRONE Parrot AIRBORNE NIGHT DRONE Tu kupisz najtaniej!
11DJI PHANTOM 2 DJI PHANTOM 2 Tu kupisz najtaniej!
12Parrot AIRBORNE CARGO DRONE Parrot AIRBORNE CARGO DRONE Tu kupisz najtaniej!
13DJI Phantom 3 advanced DJI Phantom 3 advanced Tu kupisz najtaniej!
14DJI Phantom 4 DJI Phantom 4 Tu kupisz najtaniej!
15DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro Tu kupisz najtaniej!
16Parrot Hydrofoil Parrot Hydrofoil Tu kupisz najtaniej!
17Syma X8HG Syma X8HG Tu kupisz najtaniej!
18Syma X5SW WiFi FPV Syma X5SW WiFi FPV Tu kupisz najtaniej!
19GOCLEVER DRONE HD FPV GOCLEVER DRONE HD FPV Tu kupisz najtaniej!
20DJI Phantom 4 Pro DJI Phantom 4 Pro Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking Dronów - Najpopularniejsze Modele na Polskim Rynku

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more