PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Darmowe Doładowania, Nowa Konsola, Razer z Xiaomi VideoNews #109

Darmowe Doładowania, Nowa Konsola, Razer z Xiaomi VideoNews #109

Witam was bardzo serdecznie w kolejnym 109 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. A dziś między innymi o Nowej Konsoli Atari, kradzieży doładowań w Play oraz oszustwie One Plus!

Internet W Chinach 

Niedawno w VideoNewsie mówiłem o tym, jak to Chiny tworzą własną Wikipedię, by jeszcze mocniej zawęzić swój Internet. W tym tygodniu ponownie wracamy do tematu Chińskiego Internetu i jego ograniczeń. Tym razem padło na serwis Twittero-podobny, przy czym popularniejszy od pierwowzoru Weibo. Od 1 czerwca w Chinach obowiązują nowe przepisy dot. Cyberbezpieczeństwa, które jeszcze mocniej mogą wpływać na poprawność polityczną w tamtejszym Internecie (oczywiście poprawność polityczną wobec komunistycznej władzy a nie innych ras czy nacji), mając prawo do wymuszenia usunięcia treści  niezgodnej z obowiązującymi doktrynami. Takie polecenie dostało właśnie szefostwo serwisu Weibo, skupiając się na możliwości prowadzenia i zapisach transmisji wideo, które komentują pracę rządu. Niestety Weibo mimo swojej wielkości nie może nic z tym zrobić musząc zastosować się do nakazu. Jak widać ciężko kontrolować transmisję na żywo, lepiej od razu zakopać.


Najlepszy głośnik budżetowy? My już wiemy - przekonaj się i Ty!


Chiny

Bransoletka Na Raka 

Zaczęły się wakacje, więc zaczęło się też spędzanie czasu na plaży. Jak też dobrze wiemy promieniowanie słoneczne UV jest niezdrowe dla naszej skóry i może nawet w skrajnych wypadkach doprowadzić do raka. Oczywiście i tu technologia nie zawodzi i firma Netatmo stworzyła specjalną bransoletkę JUNE, która ma nas informować w postaci powiadomienia na smartfon, że powinniśmy już zejść ze otulających nas promieni słonecznych. Bransoletkę kupimy za 99$, jednak patrząc na nią możemy spokojnie dojść do wniosku, że jest to raczej opcja dla Pań. Teraz czekać, aż takie sensory UV zostaną wrzucane do Smartwatchy czy klasycznych zegarków. A wy co preferujecie tak przy okazji, klasykę w postaci klasycznego zegarka czy może smartwatch? 


 
TOP 5 Najlepszych tanich płyt głównych pod Coffee Lake


June

Nowa Konsola Od Atarii 

Atari, firma odpowiedzialna w dużej mierze za krach rynku gier wideo zapowiedziała nową konsole – Atari BOX. Już mamy troszkę informacji o tym  czym właściwie będzie nowa maszynka od firmy, która ostatnią konsole wydała na początku lat 90'. Będzie to konsola oparta o technologię komputerów osobistych PC a samą budową ma nawiązywać do klasycznego pudełka Atarii 2600. Obecnie jest to oczywiście jeszcze w fazie projektowania, ale bardzo ciekawe jak sobie pradzi przy tak dużej konkurencji i wyrobionych markach, jakie mamy obecnie na rynku  Xbox One, PlayStation 4 czy Nintendo Switch.


Jak Oszukać Na Doładowaniach W Play 

W ubiegłym tygodniu doszły informacje o kradzieżach osób posiadających abonament w Play. Wszystko polegało na tym, że dany użytkownik zając login i hasło posiadacza numeru do Play24 mógł doładowywać konto innego użytkownika. Tak więc jak ktoś kupował za mniejsze kwoty doładowanie to mógł dostać je właśnie z takiego przekrętu. Całość polegała dokładniej na tym, że powiadomienie o zmianie numeru użytkownika nie trafiało do starego numeru klienta  tylko na nowy, a oszust wchodząc na Play24 mógł usunąć obecny numer , tak, że ten stawał się numerem starym. To jest wersja jednej z osób, które rozpisały problem na forum Play. Złodziej przez lukę w działaniu strony mógł w 100 sekund wygenerować 3 doładowania po 50zł. 

Szemrane Wyniki One Plus 5  

Żyjemy w erze coraz mocniejszych smartfonów, z coraz lepszymi bebechami. One Plus chcąc tak mocno przedstawić, że mają mocny smartfon OnePlus 5, zdecydował się na aktualizację, która powiększała wyniki smartfonu podczas testów wydajności. Sama firma twierdzi, że nie podkręcała procesora specialnie, tylko był ustawiony, by działał jak najwydajniej w testach, podobnie jak to robią inne marki. Ekipa XDA developers przy użyciu odpowiedniego oprogramowania przedstawiła różnicę w testach. Niestety nie jest to pierwszy raz, kiedy ta firma decyduje się na taki ruch przy promocji swoich smartfonówWynik OszukanyPrawdziwy Wynik

Płać Ręką Na Openerze

Jedziecie na Opener? Jak pewnie wiecie na takiej imprezie obowiązuje bezgotówkowy system płatniczy, przeważnie są to bony ale w tym roku, będzie inaczej. Będzie można płacić zbliżeniowo kartą lub telefonem oraz co najciekawsze, specjalną opaską zbliżeniową z wgraną kartą przedpłaconą. Do 26 czerwca zamawiając taką kartę do opaski dostaniemy do każdej kwoty (50/100zł) dostaniemy dodatkowe 10 zł. Podczas rejestracji też dostaje się specialny kod pin, by można było płacić w kwotach powyżej 50zł.

Etui Naładuje Ci Smartwatch 

Już pytałem o smartwatche, ale co powiecie na etui, które wam inteligentny zegarek naładuje? Taki projekt opatentował Samsung, tak by nasz smartwatch mógł zostać naładowany zbliżeniowo, podobnie jak ma to miejsce już ze smartfonami. 


Koncept Samsunga

Futurystyczny Tłumacz 

Ja osobiście bardzo lubię się uczyć języków, nie zawsze idzie mi to genialnie, ale strasznie lubię rozmawiać z osobami z innych krajów. Ale najwyraźniej wkrótce będzie to zbędne, mamy w końcu możliwość automatycznego tłumaczenia tekstu na filmikach w serwisie YouTube lub rozwijający się projekt tłumaczenia na żywo rozmów Skype. Teraz też, nadchodzi długo wyczekiwane urządzenie, które będzie tłumaczyło na żywo rozmowy "face to face". Na ostatniej konferencji ONZ Artificial Intellgence for Good Summit zaprezentowano urządzenie australijskiej firmy Lingmo International – Translate One2One, które ma tłumaczyć na żywo rozmowy. Urządzenie oczywiście jeszcze jest w fazie testów, ale na rynek ma trafić już w połowie lipca i ma kosztować około 900zł.


Translate One2One

Krótkie NEWSY 

Windows 10 Nadgania 

Windows 10 nadgania wszystko dookoła wprowadzając do swojego marketu Spotify oraz Messenger od Facebooka z funkcją grupowych rozmów i całej reszty obecnych na smartofnach funkcji. Co do Spotify, warto jeszcze wspomnieć, że nie będzie ono dostępne na konsoli Xbox One a na telefonach w dalszym ciągu będzie obecna wersja.

VR na Youtube standardem 

Youtube wprowadza standard filmów VR w nowym formacie VR180, tak by przygotowywanie materiałów było łatwiejsze i tańsze. Obecnie pracują nad projektem z LG, Lenovo czy Yi, przygotowując specjalne kamery nagrywające w standardzie VR180

Razer Współpraca Xiaomi  

Razer zamierza wejść na rynek gier mobilnych i najprawdopodobniej będzie w tym temacie współpracował z bardzo popularnym producentem od dłuższego czasu w Polsce – Xiaomi.

Ładuj Bezprzewodowo Wszędzie 

Do końca roku w Polsce pojawi się 1000 stacji bezprzewodowego ładowania smartfonów dzięki startup-owi Powermat Polska. Oczywiście takie miejsce  będzie odpowiednio zarabiało na rekalmach dzięki czemu ta usługa będzie najpewniej darmowa.

blog comments powered by Disqus
Darmowe Doładowania, Nowa Konsola, Razer z Xiaomi VideoNews #109