PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie bezprzewodowe nożyce do trawy |TOP 3|

Konsola Nintendo, Niewybuchające Baterie, Zostań Super Mario - VideoNews #110

Konsola Nintendo, Niewybuchające Baterie, Zostań Super Mario - VideoNews #110

Witam Was bardzo serdecznie w 110 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o nowej konsoli Nintendo, Super Mario w rzeczywistości oraz pewnym ciekawym, polskim projekcie!

Smartfony Ogłupiają 

Smartfon jest od dłuższego czasu najlepszym przyjacielem naszych kieszeni, a w moim przypadku po prostu jedynym przyjacielem (poza Stefanem oczywiście!). Dzisiaj opowiem Wam o czymś odkrytym przez naukowców z Teksasu powiązanym ze smartfonami - otóż nawet sama obecność smartfonu wystarczy, by obniżyć naszą zdolność do myślenia i koncentracji. Badacze z McCombs School of Business przeprowadzili eksperyment na 800 użytkownikach smartfonów; test polegał na uzyskaniu u badanego stanu pełnej koncentracji po odłożeniu wyciszonego smartfona na biurko, zostawieniu go w innym pomieszczeniu lub wrzuceniu do kieszeni. Jak wykazały badania osoby, które zostawiły telefon w innym pomieszczeniu, miały lepszy wynik od tych, które miały go w kieszeni lub odłożyły na biurko. Szczegóły badania znajdziecie w tutaj!

I ty zostań Mario 

Graliście w pierwszego Mariana? Moja pierwsza styczność z SuperMario to ogrywanie go na Game Boy Pocket, a Wasza? Piszcie nawet jak nie graliście, może staniecie się trendsetterami! Ale przechodząc do tematu, Abhishek Singh zaprezentował ostatnio swoje programistyczne doświadczenie i postawił na nogi temat okularów rozszerzonej rzeczywistości HoloLens od Giganta z Redmond – Microsoftu. Teraz mając okulary będzie można samemu stać się Super Mario i wejść w pierwszy poziom klasycznej gry, będącej absolutnym klasykiem w świecie GameDev i nauczającej gracza jak grać w gry bez dodatkowych samouczków. 

Super Mario HoloLens

Snes Mini 

Zostając jeszcze przy Nintendo, po NES mini zapowiedziana na ten rok została nowa konsolka tego typu – Snes mini, czyli miniaturowa edycja klasycznego Super Nintendo. Pamiętacie może tę konsolę? Mini edycja w przeciwieństwie do NES mini będzie posiadała dwa kontrolery i 21 klasycznych wgranych gier poczynając od Final Fantasy III i Star Fox 1 i 2, a kończąc na Donkey Kong Country! Nie będzie dało się uruchamiać na niej klasycznych kartridży, podobnie jak miało to miejsce z poprzednią konsolą. Konsolę można już zakupić w przedsprzedaży za około 600 zł, a sam jej nakład jest ograniczony - fanom zalecamy się pospieszyć!

Konsola Mini Snes

Niewybuchające Baterie 

Wszyscy pamiętamy akcję z wybuchającym Samsungiem Galaxy Note 7. Najwyraźniej koreański producent naprawdę wziął sobie do serca to doświadczenie, i prócz rozszerzonej kontroli każdej baterii, rozpoczął również pracę nad akumulatorami wykorzystującymi stały elektrolit; podobne prace rozpoczął również LG. Dlaczego jest to takie ciekawe? Jak dotąd w smartfonach znajdziemy takie, które zasilane są przeważnie bateriami litowo-jonowymi, a jak pokazuje przeszłość -mogą być niebezpieczne oraz bardzo ograniczone pod względem możliwości ,,przechowywania energii". Baterie takie mają trafić do samochodów elektrycznych i smartfonów. LG ma zamiar wprowadzić takie akumulatory do swoich telefonów już w 2020 roku.

Samsung Taki Śmieszny 

Nie ma to jak być śmiesznym; Samsung bardzo chce być śmieszny! Może to i dobrze, bo w sezonie ogórkowym zawsze fajnie jest dostać coś miłego. W wiedeńskiej galerii Albertina zawieszono telewizor w oprawie, na którym był wyświetlany obraz sławnego modernistycznego artysty Claude Moneta.  Marketingowy prank  polegał oczywiście na tym, że zwiedzający nie wiedzieli o akcji, dzięki czemu na reklamówce zobaczyliśmy ich zaskoczenie. Jak Wam się podobają takie akcje? Są Waszym zdaniem śmieszniejsze niż na polskim YouTube czy TVPuls?

Naładuj Samochód Pod Latarnią 

Na drogach znajdziemy coraz więcej  samochodów elektrycznych, jednak problem ze swobodnym ich ładowaniem ciągle pozostaje nierozwiązany; teraz jednak pojawił się projekt, który może to odmienić. Ubitricity to pomysł, by zmienić latarnie na ulicach w stacje ładowania pojazdów. Co ciekawe - to rozwiązanie nie wymaga wymian latarni, a tylko zainstalowania w nich specjalnego SimpleSocket, który jest po prostu odpowiednim gniazdkiem umożliwiającym nam naładowanie naszego samochodu. Kierowcy będą musieli tylko zaopatrzyć się w specjalny kabel z odpowiednim licznikiem. To rozwiązanie możemy znaleźć już w Anglii, w miasteczku obok Londynu, gdzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz większą liczbą użytkowników. 

Ubitriciy

Nowy Ransomware 

Niedawno mieliśmy styczność z wirusem Ransomware WannaCry; teraz pojawił się kolejny, i to bardziej szkodliwy- Petya. Na razie najwięcej szkód wyrządził na Ukrainie - zaatakował wiele sektorów: od banków przez telekomunikację, aż po systemy elektrowni w Czarnobylu. By go uniknąć należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, co się otwiera na swoim mailu czy innych komunikatorach oraz zaktualizować Windowsa.

Łódź napędzana słońcem 

Zawsze fajnie jest usłyszeć, że w naszym pięknym kraju powstaje jakiś ciekawy projekt. Tym razem błyszczą studenciAGH z mojego rodzimego Krakowa. W minionym tygodniu zaprezentowali projekt łodzi, która jest napędzana w pełni energią słoneczną - Solar Boat, powstałą za sprawą koła naukowego Eko-Energia oraz Akademickiego Klubu Żeglarskiego. Teraz Baśka - bo tak nazwana została łódź solarna - będzie mogła wystąpić na prestiżowych zawodach łodzi solarnych w Monaco. Baśka ma 2,5 metra szerokości i 6 metrów długości, waży całe 70 kilogramów i może osiągać prędkość do 30km/h.

Solar Boat

Xbox Live Gold I PS+ 

Pierwszy raz się zdarza, że w jednym VN przedstawiamy listy zestawów gier z abonamentów sieciowych obu największych konsol. Na wakacje posiadając Xbox Live Gold dostaniemy klasycznie cztery gry: dwie naXbox One/S - śliczną grę od Ubisoftu Grow Up, która będzie dostępna przez cały miesiąc oraz Runbow, czyli kooperacyjną grę indie, dostępną od 16 lipca do 15 sierpnia. Na konsolę zeszłej generacji i w kompatybilności wstecznej od 1 do 15 lipca dostaniemy mroczne Kane&Lynch; 2 oraz bardziej przyjazne przygody sławnego Jacka Wróbla w LEGO Pirates of the Caribbean, które będą dostępne od 16 do końca lipca. Jeżeli jednak chodzi o obóz Niebieskich, to posiadacze PS+ dostaną na cały miesiąc Until Dawn, That's You na PS4 razem z Game of Thrones od Talltale. Na PlayStation 3 dostaniemy Tokyo Jungle oraz ścigałkę Darkstalkers Resurrection. Sony pamięta też o posiadaczach PS Vity wrzucając do subskrypcji Element4l i Don't Die, Mr Robot! w crossplay z PS4. Która oferta  jest lepsza? Piszcie w komentarzach!

Ubisoft Grow Up

Krótkie Newsy 

Promocja Sony

Sony na wakacje od 1 lipca w największych polskich galeriach będzie dorzucał przy zakupie nowego smartfonu japońskiego producenta mały głośnik Bluetooth o wartości 249 zł. Lista galerii i modeli znajduje się w opisie.

Nova Launcher i Google Now 

Teraz każdy posiadacz Nova Launcher może cieszyć się integracją z Google Now; by korzystać z tego przywileju trzeba posiadać aplikację od wersji 5.3 w górę oraz zainstalować program Nova Google Companion, który można pobrać z APKMirror. Wersja Prime nie jest wymagana do działania!

Będzie 5G w Polsce

Ruszyła budowa sieci 5G w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji podpisało odpowiednie porozumienie w tym celu. 5G ma nie tylko stać się nowym standardem, ale również przyspieszyć gospodarczy rozwój naszego państwa. Ja najpierw chciałbym mieć wszędzie 4G!

Problemy z Muzyką Play

Uwaga na aktualizację Google Play Music! Wersja 7.9.4920 u wielu użytkowników całkowicie zamyka użytkownikom dostęp do muzyki. Warto poczekać na kolejną wersję lub pozostać przy obecnej.

blog comments powered by Disqus
Konsola Nintendo, Niewybuchające Baterie, Zostań Super Mario - VideoNews #110