PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najciekawsze nowości od MSI na 2020

Wady Samsunga, Podsłuch w Słuchawkach, E-Sport Na Igrzyskach - VideoNews #100

Wady Samsunga, Podsłuch w Słuchawkach, E-Sport Na Igrzyskach - VideoNews #100

Cześć, ja jestem Mikołaj i witam was w jubileuszowym 100 odcinku, cotygodniowego VideoNews. Jak co tydzień zapraszam was na podsumowanie technologicznego tygodnia, od teraz jeszcze więcej newsów! A dziś między innymi o Nowym Google Earth, kolejnej wtopie Samsunga oraz o nowym zabezpieczeniu naszych kont.

Nowa Dwuetapowa Weryfikacja

Dwuetapowe uwierzytelnienia to w obecnych czasach normalka, gdy tylko logujemy się z nowego urządzenia do większości aplikacji. Szwajcarska firma Futurae, opracowała jeszcze inną metodę uwierzytelnienia, opierającą się na weryfikacji odgłosów otaczającego środowiska o nazwie Sound Proof. Jak to działa? By np. Aplikacja udzieliła nam dostęp do drugiego urządzenia, jednocześnie będąc podpiętym do innego, wyśle specjalną prośbę by oba urządzenia wysłały dwie 3-sekundowe próbki dźwięku i następnie je porówna. W momencie, jeżeli oba nagrania zostaną uznane za podobne to uwierzytelnienie zostanie uzyskane. Nawet jeżeli będzie w pokoju całkowita cisza to mikrofony będą zbierały ultradźwięki by potwierdzić zgodność. Dlaczego też ta funkcja jest wara zainteresowania i faktycznie może wejść do użytku? Futurae uzyskało w konkursie dla startapowców Venture Kick 130 tysięcy franków szwajcarskich i postanowili, że projekt Sound Proof z postaci projektu chce wdrążyć by został pełnym produktem komercyjnym 


SoundProof

E-Sport na Igrzyskach Olimpijskich  

Oglądacie rozgrywki E-Sportowe? Od dłuższego czasu ta forma rozrywki staje się coraz i coraz bardziej popularna zarówno w Polsce jak i na świecie. Myślicie, że dodawanie E-Sportu do zestawu dyscyplin olimpijskich jest dobrym ruchem? Najbliższe Igrzyska Olimpijskie, które jeszcze nie są w żadnym mieście osadzone to te, które odbędą się w 2024 roku a walka o nie odbywa się między między Rzymem, Budapesztyem czy Los Angeles.  Międzynarodowy Komitet Olimpijski prócz rozważania o samym miejscu odbycia się Olimpiady, myśli o wprowadzeniu do zestawu dyscyplin skateboardingu oraz surfingu, jednak bardzo podobna organizacja z Korei Południowej rozpoczęła oficjalne ubieganie się o rozpatrzenie e-sportu jako faktycznego sportu tak, by mógł dołączyć do dyscyplin olimpijskich. Decyzję oficjalną poznamy do końca tego roku a taką wizję aprobuje sam Elon Musk, który widzi w e-sporcie ogromny potencjał. 


Czytaj więcej o nowościach SONY!


VirtusPro

Odcisk Palca Zamiast Pinu 

Pin i zielone. Klasyczna instrukcja sprzedawcy na zakupach podczas płatności kartom, ale co gdyby to się zmieniło na "Przyłożyć palec i zielone"? No tak, mogłoby to troszkę dziwnie brzmieć, jednak dla Mastercard taka jest przyszłość, ponieważ gigant postanowił stworzyć kartę płatniczą ze skanerem linii papilarnych. Pierwsze testy odbywają się już w Republice Południowej Afryki i następne są już planowane do wdrążenia ich w Azji i Afryce a całkowite ich wprowadzenie jest planowane pod koniec przyszłego roku. Mastercard w ten sposób chce zaoferować większa wygodę i bezpieczeństwo ponieważ przycisk palca nie jest czymś, co można spokojnie skopiować i powielać w porównaniu do klasycznego pinu. Jednak dobrze wiemy jak to ma się już w smartfonach, które na wiele sposobów lubią dać się oszukać czy źle odczytywać nasz palec.  


MasterCard na odcisk palca

Baterie i Ekrany Samsunga 

W zeszłym roku cały świat żył wtopom Samsunga, z wybuchającymi bateriami Galaxy Note 7. Jednak kolejne modele od tego producenta sprzedaj się jak świeże bułeczki, niezależnie od tamtych incydentów a sam Koreański producent zapewnia, że zrobił wszystko by nie dopuścić już więcej do takiej sytuacji a na potwierdzenie prezentuje swoje specjalne wielkie laboratorium gdzie telefony są mocno eksploatowane, gniecione czy nawet przebijane tak, by żaden telefon nie wybuchnął i by nie zrobił krzywdy ani jego użytkownikowi ani nikomu w jego otoczeniu.


Nowy Flagowiec Xiaomi - Premiera MI 6!


Samsung Galaxy S8

Niestety nie wszystko jest idealnie. Wiele modeli Galaxy S8 z pierwszej partii, które trafiły na rynek południowo Koreański a później jak się okazało, również na rynki w innych częściach świata (również w polsce) posiadają wadę - Amoledy z czerwonym odcieniem wyświetlacza, co przy tym rodzaju ekranu zwyczajnie nie powinno mieć miejsca, ponieważ te charakteryzują się bardzo zimnymi i nasyconymi barwami. Samsung oczywiście odwołał się do problemu i wysłał instrukcje do oficjalnych serwisów i użytkowników, by spróbować rozwiązać ten problem przy użyciu ustawień wyświetlanych kolorów w ustawieniach Galaxy S8. Koreański gigant twierdzi, że problem najwyraźniej wynika z czasowej dysfunkcji procesu produkcyjnego. 

Games With Gold 

Kończy się kolejny miesiąc i dlatego nadchodzą kolejne propozycje darmowych gier dla posiadaczy subskrypcji Xbox Live Gold. Co dostaniemy w tym miesiącu? Już od przyszłego tygodnia od 1-31 maja na Xbox One gracze dostaną dwuwymiarową platformówkę o świecie o dwóch odsłonach - pozytywnej i negatywnej, czyli Giana Sisters: Twisted Dreams – Director's Cut oraz Lara Croft Temple of Osiris od 16 maja do 15 czerwca, czyli dwuwymiarowy spin off serii Tomb Raider z panią archeolog Larą Croft na czele. Użytkownicy konsoli zeszłej generacji otrzymają od 1 do 15 maja Star Wars: The Force Unleashed II, czyli grę akcji osadzoną między III a IV epizodem klasycznych Star Warsów o sekretnym uczniu samego Dartha Vadera oraz Lego Star Wars: The Complete Saga, czyli bardzo przyjemną grę w sceneri Lego, osadzoną w tym samy uniwersum co poprzednia gra. Obie gry z Xbox 360 będą dostępne też na ONE dzięki kompatybilności wstecznej. Jak wam się podoba oferta Giganta z Redmond na ten miesiąc? 


Games With Gold

Nowe Spotify 

Spotify wprowadza kolejne ofertę dla swoich  Polskich użytkowników! Teraz Polska dołączyła do grona krajów, które dostają ofertę dla studentów premium za 9.99zł miesięcznie. Jest to kolejna z opcji umożliwiająca nam zaoszczędzenie troszkę pieniędzy, po premium dla rodziny. Będąc dalej przy Spotifty warto wspomnieć o nowej funkcji Facebook-owego Messengera, która została zaprezentowana na serii konferencji F8. Teraz Spotify i Apple Music będą posiadały wbudowana w Messengera listę programów tak, by można było wyszukać utwór czy artystę bezpośrednio w oknie czatu, bez zmuszania się do przełączania między okienkami czy aplikacjami i równocześnie mogąc od razu udostępnić interesującą nas zawartość. Równocześnie odbiorca z poziomu aplikacji będzie w stanie odtworzyć zawartość nie musząc uruchamiać specjalnie powiązanych aplikacji.


Spotify

Aktualizacje Google Chorme 

The Wall Street Journal twierdzi, że Google zamierza wprowadzić do Chorme mechanizm mający na celu blokować niechciane reklamy. Jak miałby działać oficjalny Googlowski AdBlock?  Funkcja miałaby blokować te najgorsze reklamy, czyli wyskakujące okienka na środku ekranu, odtwarzające jakieś materiały dźwiękowe czy wideo czy te odliczające czas zanim będziemy mogli je zamknąć. Była by to naturalna odpowiedź Google na popularne aplikacje typu AdBlock.  


Google Chrome

Nowe Google Earth 

Zostając przy Google, Google Earth doczekał się zaprezentowania swojej nowej wersji, która ma znacznie uprościć nawigacje i  dać większą przyjemność z zwiedzania dając nowe możliwości i funkcje.  Takimi nowymi funkcjami są min. "Odkrywca", czyli możliwość uruchomienia utworzonych już szlaków  przez pasjonatów, naukowców czy organizacje non-profit by odkryć ciekawe miejsca w regionie, do którego zmierzamy czy już jesteśmy. Pierwsza kolekcja nazywa się "This is Home" i pokazuje niezwykłe domostwa z całego świata. Funkcja Wycieczka jest już nawet dostępna np.  w Paryżu, pokazując nam w aplikacji ciekawe miejsca do odwiedzenia. Dodany został też widok 3D, tak by płaski rzut z satelity można było obejrzeć w trójwymiarze dzięki odpowiedniemu dopracowaniu modeli otoczenia. 

Google Earth

Błąd w mailach CDP.PL 

A teraz wróćmy na nasze podwórko. Może tak jak ja i moi bracia przeżyliście załamanie gdy cdp.pl porozsyłał maile do swoich użytkowników o popraniu całej zawartości swoich półek z ich sklepu, ponieważ ci, mieliby je stracić do 31 kwietnia przez aktualizacje systemu. Dlaczego tylko mieliby? Ponieważ wszystko okazało się jedynie błędem a rozsyłane maile miały zostać wysłane tylko do poszczególnych klientów strony i akcja nie miała dotyczyć każdego z klientów. Ja się tylko boję jak dostanę takiego maila od Steam. 

Słuchawki Podsłuchują Właściciela 

Korzystacie ze słuchawek bezprzewodowych? Bose, popularny producent sprzętu audio został oskarżony o szpiegowanie użytkowników właśnie swoich słuchawek bezprzewodowych przy użyciu aplikacji Connect. Jak twierdzi oskarżyciel Kyle Zak, firma zbiera dane o użytkowniku dotyczące słuchanej muzyki i podcastów a następnie sprzedaje informacje kolejnym podmiotom bez zgody użytkownika. Może i ma racje, jednak Kyle podobno bardzo się zdziwił jak się dowiedział, że jego smartfon też zbiera wszystkie informacje i również przesyła je dalej. Oskarżyciel domaga się teraz wielomilionowych odszkodowań dla nabywców  szeregu modeli słuchawek podpinanych do aplikacji oraz zaprzestania tego procederu przez Bose. 


Bose

Afera Huaweii P10 

Jeżeli chodzi o flagowce to w tym roku chyba największą wtope zalicza Huaweii swoją P10. Dlaczego? Najpierw okazało się, że ekrany tego smartfonu nie posiadają warstwy oleofobowej, czyli tej dbającej o utrzymanie ekranu w dobrym stanie bez kurzu czy tłuszczu. CEO Huawei-a twierdzi, że jest to wywołane zastosowaniem szkła Gorilla Glass 5 i łącząc je z wspomniana wcześniej warstwom napotykane były problemy z reakcją na dotyk. Następny problem P10 to jest hazard, ponieważ  zanim nie kupimy smartfona nie wiemy tak właściwie z jaką wnętrznością do nas trafi.  Okazało się, że przez problemy w fabryce produkującej flagowca doszło do pomyłek i na rynek trafiły modele z różną specyfikacjom, tak ze użytkownik nie ma jak przed zakupem dowiedzieć się jakie kości ram czy pamięć masowa znajduje się w smartfonie. Miejmy nadzieje, że to ostatni raz jak coś takiego się dzieje. 


huawei p10

Simsy  Na Facebooku 

Lubicie Simsy? To wkrótce tak czy tak będziecie je spotykać na Facebooku. Mark Zuckelberg w zeszłym roku ogłosił rozpoczęci prac nad platformom Facebook Spaces, czyli Messengera w wirtualnej rzeczywistości. Ostatnio została platforma zaprezentowana raz jeszcze, teraz w troszkę mniej prymitywnej formie. Algorytmy SI będą przeglądały nasze zdjęcia tak , by zasugerować nam odpowiedni awatar  a my później będziemy mogli go pod siebie odrobinę edytować. To jest ten główny powód dlaczego Facebook zakupił Oculusa i jeżeli wirtualna rzeczywistość się nie rozwinie, najprawdopodobniej zwyczajnie nie dojdzie to do skutku. 


6 Gadżetów z Chin, Które Musisz Mieć!


Facebook Spaces

Polska A Kosmos 

ESA i NASA robią kolejne przygotowania do kolejnej eksploracj Marsa. W ramach projektu InSight na Marsa ma zostać wystrzelona sonda, która będzie badać przede wszystkim aspekty sejsmologiczne. Co ciekawe jedno z trzech urządzeń pomiarowych będzie Polskiej produkcji. Ale nie tylko tak Polska zaczyna podbijać kosmos ponieważ również, inna Polska firma zajmie się budową systemu dokowania statków kosmicznych dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nic tylko powiedzieć "Polska przejmuje ten kosmos" 

Mars

Krótkie Newsy 

Bądź jak Son Goku 

Oglądaliście DragonBallZ? Każdy kto oglądał chciałby rzucić Kamehae-HA. Teraz to możliwe dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości i odpowiedniemu zestawowi z Japoni VR. Całośc kjosztuje 12 tysięcy jenów czyli ok. 450zł. 

SON GOKU

Uk bez węgla 

Pierwszy raz od początku rewolucji przemysłowej w Wielkiej Brytanii odbył się dzień bez węgla w produkcji przemysłowej. Wcześniej rekord wynosił 19 godzin a sami Brytyjczycy chcą do 2025 roku zrezygnować całkowicie przy produkcji energii elektrycznej z węgla.  

Elektrownia Węglowa

Utorrent na przeglądarkę 

Twórcy uTorrent przygotowują aktualizacje by ich program mógł się uruchomić w przeglądarcei i pobierać od razu z poziomu przeglądarki.  Taką informację dostaliśmy od właściciela Brama Cohena w podcaście Steal This Show. 

uTorrent

Dotacje Do Elektrycznych Aut 

Ministerstwo energii ma w planach w najbliższym czasie utworzyć wielki program dofinansowań, ułatwień i ulg dla Polaków korzystających z samochodów elektrycznych oraz zamierzających takie zakupić

Samochód Elektryczny

blog comments powered by Disqus
Wady Samsunga, Podsłuch w Słuchawkach, E-Sport Na Igrzyskach - VideoNews #100