PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek

Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek

Po raz pierwszy w Polsce wykorzystano technologię wirtualnej rzeczywistości do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przełomowy program społeczno-edukacyjny, który ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego już na etapie nauczania początkowego to AUTOSTRADA DO SZKOŁY!

Program w całości składa się z wielu elementów, jednak najciekawszym wydaje się być specjalna aplikacja, stworzona przez firmę Tomorrow, dzięki której dzieci będą poznawały zasady ruchu ulicznego. Gogle VR, które zazwyczaj pełnią funkcję czysto rozrywkową, w tym wypadku znalazły swoje zastosowanie w edukacji. Symulacje pomogą dzieciom poznać i zrozumieć najważniejsze zasady, które są niezmiernie istotne zwłaszcza dla tych dzieci, które mieszkają w pobliżu autostrad.

Sprawdź popularne gogle VR >>>

Cały projekt zaaranżowała Autostrada Wielkopolska SA, uprzednio jednak zwróciwszy się do IPSOS o przeprowadzenie badań, które miały na celu wykazanie tego, czy w ogóle jest taka potrzeba. Aplikacja do końca tego roku ma pomóc w nauce dla uczniów 50 szkół, które są położone w gminach przylegających do autostrady A2. Kolejne edycje programu mają rozszerzyć jego zasięg do 200 szkół podstawowych.


VR w polskich szkołach

AUTOSTRADA DO SZKOŁY! ma wielu patronów: Komendę Główną Policji, Rzecznika Praw Dziecka, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu. Oficjalnym ambasadorem kampanii jest Jarosław Boberek, który użyczył swojego głosu w aplikacji.

Jakie wirtualne rzeczywistości są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wirtualnej rzeczywistości z 12/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wirtualne rzeczywistości warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Google Cardboard 2.0 Google Cardboard 2.0Best of the best!
2Google Fiit VR Google Fiit VR Sprawdź sam
3Dreamz VR 2.0 Dreamz VR 2.0 Ten ma niezłą cenę!
4Gear VR Gear VR Polecany model
5HTC Vive HTC Vive Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek