PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Czajniki elektryczne z regulacją temperatury | TOP 10 |

Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek

Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek

Po raz pierwszy w Polsce wykorzystano technologię wirtualnej rzeczywistości do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przełomowy program społeczno-edukacyjny, który ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego już na etapie nauczania początkowego to AUTOSTRADA DO SZKOŁY!

Program w całości składa się z wielu elementów, jednak najciekawszym wydaje się być specjalna aplikacja, stworzona przez firmę Tomorrow, dzięki której dzieci będą poznawały zasady ruchu ulicznego. Gogle VR, które zazwyczaj pełnią funkcję czysto rozrywkową, w tym wypadku znalazły swoje zastosowanie w edukacji. Symulacje pomogą dzieciom poznać i zrozumieć najważniejsze zasady, które są niezmiernie istotne zwłaszcza dla tych dzieci, które mieszkają w pobliżu autostrad.

Najlepsze gogle VR

Cały projekt zaaranżowała Autostrada Wielkopolska SA, uprzednio jednak zwróciwszy się do IPSOS o przeprowadzenie badań, które miały na celu wykazanie tego, czy w ogóle jest taka potrzeba. Aplikacja do końca tego roku ma pomóc w nauce dla uczniów 50 szkół, które są położone w gminach przylegających do autostrady A2. Kolejne edycje programu mają rozszerzyć jego zasięg do 200 szkół podstawowych.


VR w polskich szkołach

AUTOSTRADA DO SZKOŁY! ma wielu patronów: Komendę Główną Policji, Rzecznika Praw Dziecka, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu. Oficjalnym ambasadorem kampanii jest Jarosław Boberek, który użyczył swojego głosu w aplikacji.

blog comments powered by Disqus
Wirtualna Rzeczywistość Wkracza Do Polskich Podstawówek