Naukowcy Opracowali Interaktywny Ekran z Mgły - MistForm

Naukowcy Opracowali Interaktywny Ekran z Mgły - MistForm

Próby wykorzystania mgły jako ekranu do projekcji obrazów, a nawet filmów nie są nowością. W tym jednak wypadku pomysłowym twórcom prawdopodobnie udało się ominąć barierę, która do tej pory eliminowała tę technologię z powszechnego użytku - chodzi o rozdzielczość i jakość wyświetlanych obrazów.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sussex przy pomocy mgły stworzyli interaktywny ekran, który może swobodnie zmieniać swój kształt. Dzięki tej unikalnej możliwości taki ekran może znaleźć zupełnie nowe zastosowanie, które nie będzie wymagało pracy w wysokiej rozdzielczości. Taka technologia stanowi podwalinę dla interaktywnych hologramów oraz płaskich obrazów, które mogą unosić się ponad ziemią. 


Rankingi i testy najlepszych monitorów - sprawdź, zanim kupisz >>>


Mądre głowy opracowały jednak sposób na zapewnienie wyrazistości obrazu. Mgła rozprasza światło w różnych kierunkach, przez co wyświetlane na niej obrazy zawsze są niewyraźne, mają problem z kolorami i jasnością. Ekipa z Sussex rozwiązała ten problem, pozwalając dla ekranu z mgły na zmianę swojego kształtu. Poza tym ten koncept opiera się na znanym sposobie izolacji warstwy mgły przy pomocy swego rodzaju kurtyn z powietrza, co zapewnia stabilność ekranu. Na tym etapie MistForm może rozciągać się do wymiarów 39-calowego telewizora.


Nowoczesne telewizory w przystępnych cenach - sprawdź to >>>


MistFormSamsung Galaxy S8


Dodatkowo przy pomocy technologii Kinect od Microsoftu użytkownicy mogą kontrolować ekran, który widzi ruchu i gesty oglądających i dopasowuje swoją formę tak, by mogło z niego korzystać wielu użytkowników jednocześnie.

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung UE32J5200 Samsung UE32J5200Best of the best!
2LG 32LH530V LG 32LH530V Sprawdź sam
3PHILIPS 32PHH4101 PHILIPS 32PHH4101 Ten ma niezłą cenę!
4LG 55EG910V LG 55EG910V Polecany model
5LG 32LH500D LG 32LH500D Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 30 Telewizorów - Zobacz Co Kupić!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more