PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Naukowcy Opracowali Interaktywny Ekran z Mgły - MistForm

Naukowcy Opracowali Interaktywny Ekran z Mgły - MistForm

Próby wykorzystania mgły jako ekranu do projekcji obrazów, a nawet filmów nie są nowością. W tym jednak wypadku pomysłowym twórcom prawdopodobnie udało się ominąć barierę, która do tej pory eliminowała tę technologię z powszechnego użytku - chodzi o rozdzielczość i jakość wyświetlanych obrazów.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sussex przy pomocy mgły stworzyli interaktywny ekran, który może swobodnie zmieniać swój kształt. Dzięki tej unikalnej możliwości taki ekran może znaleźć zupełnie nowe zastosowanie, które nie będzie wymagało pracy w wysokiej rozdzielczości. Taka technologia stanowi podwalinę dla interaktywnych hologramów oraz płaskich obrazów, które mogą unosić się ponad ziemią. 


Rankingi i testy najlepszych monitorów - sprawdź, zanim kupisz >>>


Mądre głowy opracowały jednak sposób na zapewnienie wyrazistości obrazu. Mgła rozprasza światło w różnych kierunkach, przez co wyświetlane na niej obrazy zawsze są niewyraźne, mają problem z kolorami i jasnością. Ekipa z Sussex rozwiązała ten problem, pozwalając dla ekranu z mgły na zmianę swojego kształtu. Poza tym ten koncept opiera się na znanym sposobie izolacji warstwy mgły przy pomocy swego rodzaju kurtyn z powietrza, co zapewnia stabilność ekranu. Na tym etapie MistForm może rozciągać się do wymiarów 39-calowego telewizora.


Nowoczesne telewizory w przystępnych cenach - sprawdź to >>>


MistFormZestaw 108 Kluczy!!! Idealny Prezent dla Mężczyzny


Dodatkowo przy pomocy technologii Kinect od Microsoftu użytkownicy mogą kontrolować ekran, który widzi ruchu i gesty oglądających i dopasowuje swoją formę tak, by mogło z niego korzystać wielu użytkowników jednocześnie.

Jakie telewizory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telewizorów z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telewizory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Manta LED4301 Manta LED4301Best of the best!
2Kruger&Matz KM0232FHD Kruger&Matz KM0232FHD Sprawdź sam
3Samsung UE32J4000 Samsung UE32J4000 Ten ma niezłą cenę!
4Skymaster 32SH1000 Skymaster 32SH1000 Polecany model
5Sharp LC-40CFE4042E Sharp LC-40CFE4042E Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Telewizorów do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Naukowcy Opracowali Interaktywny Ekran z Mgły - MistForm