PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Far Cry: New Dawn – Skok na kasę?

Startuje Sezon Zasadniczy Polskiej Ligi Esportowej

Startuje Sezon Zasadniczy Polskiej Ligi Esportowej

Polska powoli pnie się po tytuł światowego centrum e-sportu. Jako najbezpieczniejszy kraj świata (wg. brytyjskiego MSZ w 2016 roku) na pewno jest atrakcyjna nie tylko dla turystów i inwestorów, ale także dla organizatorów wydarzeń e-sportowych. Tym razem jednak polscy gracze będą rywalizować wyłącznie w swoim gronie.

Polska Liga Esportowa ogłosiła start sezonu zasadniczego, w którym rywalizować będzie po osiem zespołów w Legue of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Finały odbędą się dopiero w lipcu, kiedy to najlepsze drużyny będą zmagały się między sobą o nagrody z puli 240 tysięcy złotych. Pierwsze rozgrywki są już za nami, jednak ci, którzy chcą być na bieżąco, mogą śledzić transmisje na żywo na twitch.tv/esportnow.

Mecze odbywają się w ciągu trzech dni tygodnia: od niedzieli do wtorku.


Kręci Cię e-sport? Sprawdź, gdzie kupisz CS:GO najtaniej >>>


Harmonogram imprezy


Rankingi najlepszych kart graficznych na rynku - sprawdź, zanim kupisz >>>


Po raz pierwszy na polskim rynku e-sportowy zaprezentowano sztywny harmonogram imprezy. Ten zabieg ma pozwolić drużynom, jak i oglądającym na lepszą organizację czasu. Jak mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu organizatora, czyli Fantasy Expo: "Harmonogram zbliża nas o kolejny krok do telewizyjnego standardu prowadzenia transmisji", co w tłumaczeniu na prosty język oznacza tyle, że polski e-sport staje się coraz bardziej profesjonalny.

Rozgrywki CS:GO będą komentowane przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Patryka „Easy” Dzięcioła oraz Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego. Mecze LoL-a obejrzymy z komentarzem Damiana „Nervariena” Ziaji, Norberta „Disa” Gierczaka i Łukasza „Leo” Mirka. 

blog comments powered by Disqus
Startuje Sezon Zasadniczy Polskiej Ligi Esportowej