PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Laptopy gamingowe do 5000 zł |TOP 5|

Kolejny Członek Rodziny ZenBook Wchodzi na Rynek

Kolejny Członek Rodziny ZenBook Wchodzi na Rynek

Linia laptopów ZenBook jest już od dawna znana na rynku. Od momentu wprowadzenia pierwszego modelu minęło trochę czasu, a mobilne konstrukcje od ASUSa zdążyły pozyskać duże grono wielbicieli. Tajwańska firma nie zwalnia jednak tempa - zapowiedziała dziś najnowszy model w rodzinie. Jaki będzie kolejny ZenBook? Zapraszam do lektury.

Nowy członek rodziny

UX430 - tak nazywać się będzie najnowszy model ZenBook’a od firmy ASUS. Został zaprojektowany w oparciu o klasyczną dla całej rodziny laptopów elegancję. Mimo, iż wyświetlacz jest o 1 cal większy niż u poprzedników (13 cali), nie powiększa to gabarytów samego laptopa. Jak udało się to osiągnąć? Zastosowano smukłą ramkę 7,18 mm, która pozwoliła uzyskać stosunek ekranu do obudowy na poziomie 80%. Wtórując filozofii serii, UX430 będzie dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, a więc każdy będzie mógł dobrać swojego ZenBooka do własnego stylu. Jednak towarzyszy mu współczesny motyw. Jest nim krystaliczne pokrycie w zaawansowanej technologii nanolitograficznej. Nadaje to unikalny, luksusowy szlif. Dostępny jest również klasyczny wariant bez litografii.

ux430 front

Wydajność bez kompromisów?

Producent mówi o swoim sprzęcie: “wydajność bez kompromisów”. Czy tak właśnie będzie? Ciężko ocenić bez testów. Nie można natomiast odmówić ZenBookowi solidnych komponentów. Laptop napędza procesor Intel Core (i3-7100U/i5- 7200U/i7-7500U), użyto 8 GB pamięci RAM DDR4 i dysk SSD do 512 GB. Ważnym elementem układu jest mobilna karta graficzna NVIDIA GeForce 940MX. Te czynniki mają sprawić, że UX430 będzie działał szybko i sprawnie, nie ważne czy podczas pracy biurowej czy grania. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie portu USB typu C (z dwustronną końcówką). Na pewno podziękują za to osoby, które mają nieustający problem z podłączaniem wtyczek. Dodatkowo USB 3.1, Micro HDMI oraz wejście na kartę SD - standard.

ux430 klawiatura

Solidna maszyna, solidny wygląd

Konsumenci ceniący wygląd na pewno docenią w pełni podświetlaną klawiaturę, której skok klawiszy wynosi 1,4 mm. Ułatwić ma to długie pisanie. Ponadto otrzymujemy czytnik linii papilarnych wbudowany w szklany touchpad. Wykorzystuje on technologię wykrywania dotyku kciuka, obsługę gestów za pomocą kilku palców jednocześnie oraz pisania odręcznego. Czy szykuje się przełom? Nie chcę być sceptyczny, ale chyba nie. Jednakże nowy ZenBook to solidna konstrukcja, która może przyciągnąć uwagę wielu klientów. Wymiary urządzenia to 324 x 225 x 15,9 mm, przy wadze 1,25 kg.

ux430 bok


ASUS ZenBook UX430 jest już dostępny w polskich sklepach.

blog comments powered by Disqus
Kolejny Członek Rodziny ZenBook Wchodzi na Rynek
Autor: Szymon Szott