PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

Na Rynku Zawitała Xperia XA1 - Bezramkowy Smartfon od Sony

Na Rynku Zawitała Xperia XA1 - Bezramkowy Smartfon od Sony

Od pewnego czasu światem komórkowych technologii rządzą bezramkowe wyświetlacze. Możemy spotkać je w najnowszym Samsungu Galaxy S8, ale również Xperia XA mogła się takowym pochwalić - już w zeszłym roku. Sony jednak nie zostaje w tyle i prezentuje dwa nowe modele bezramkowych smartfonów. Zaprezentowane na targach MWC w Barcelonie - XA1 oraz XA1 Ultra!

 MWC Barcelona 

Targi MWC zapamiętają na pewno użytkownicy smartfonów ze średniej półki. To na niej króluje między innymi  Sony. Tego też dnia zaprezentowano dwa nowe modele z oferty firmy - Xperie  XA1oraz XA1 Ultra. Większy brat może pochwalić się sześciocalowym ekranem. Nowe modele to kontynuacja sukcesu Xperii XA. Smartfony wyróżniają się wyświetlaczem zaprojektowanym bez ramek, a także ośmiordzeniowymi procesorami MediaTek Helio P20. Zwieńcza to aparat fotograficzny zaczerpnięty z modeli premium.

xperia xa1 na targach


 Mocny aparat, solidna konstrukcja

W kwestii aparatu, jedno nie uległo zmianie. Sonywierzy w swoje doświadczenie i wiedzę, po raz kolejny korzysta z nich przy tworzeniu kamery cyfrowej. Owocem ich pracy jest tylny aparat o rozdzielczości 23 MP i dużej matrycy Exmor RS o przekątnej 1/2.3 cala. Całość uzupełnia bardzo jasny obiektyw f/2.0, który pozwala na wykonywanie zdjęć nawet w słabym świetle. Szybki, precyzyjny, hybrydowy autofokus ma utrwalać momenty z pełną ostrością. Z kolei przednia kamera to 16 MP z optyczną stabilizacją obrazu, inteligentnym flashem oraz funkcją Hand Shutter, pozwalającą wyzwolić migawkę za pomocą gestu.

aparat w xa1

Konstrukcja bezramkowa, wprowadzona już w 2016 roku, została tym razem udoskonalona. Ma sprawiać wrażenie “niekończącej się powierzchni”. Jej krzywizna dopasowuje się do dłoni i leży w niej świetnie. Sam wyświetlacz to pięciocalowy ekran HD (720p) w przypadku XA1 oraz sześciocalowy Full HD (1080p) w XA1 Ultra. Góra i dół telefonu są perfekcyjnie przycięte, a aluminiowe boki dają wrażenie idealnego dopasowania do każdej dłoni.

xa1 w pełnej okazałości

 Dłuższe życie smartfona

Smartfony zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać trwałą wydajność w stosunku do długości życia telefonu. Ładowanie Qnovo przedłuża żywotność baterii oraz zapobiega jej uszkodzeniu. Wspomaga to Sony Smart Cleaner, który w inteligentny sposób zarządza wydajnością i zasobami - czyści pamięć i zamyka nieużywane aplikacje. Xperia Actions ma uczynić życie łatwiejszym - telefon uczy się Twoich zasad i nawyków, a później sugeruje Ci najkorzystniejsze ustawienia.

xa1 na książce


Xperia XA1 jest już dostępna w wybranych salonach sieci operatorów komórkowych oraz w sieciach handlowych na otwartym rynku.

blog comments powered by Disqus
Na Rynku Zawitała Xperia XA1 - Bezramkowy Smartfon od Sony
Autor: Szymon Szott