PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki telefon do 2500 złotych?

MyPhone Rumba - Tania Klasyka z Klapką

MyPhone Rumba - Tania Klasyka z Klapką

Zapomnijmy na chwilę o pogoni za nowymi technologiami. Puśćmy w niepamięć wyścig flagowców o prym na rynku nowoczesnych smartfonów. Dziś opowiem Wam o myPhone Rumba, który właśnie trafił do sprzedaży. Mimo, iż nie stanowi dla popularnych modeli żadnej konkurencji, może okazać się strzałem w dziesiątkę, kiedy przyjdzie wybrać telefon dla osoby starszej lub dziecka.

Klasyczna klapka

MyPhone Rumba to telefon klasyczny - podobne modele pamiętamy z dawnych lat, początków rynku telefonów komórkowych. Głównym elementem jest klapka, na której umieszczono klawiaturę. Mimo swojej prostoty, może pochwalić się niebagatelnym designem, kompaktowymi rozmiarami i przydatnymi funkcjami.

telefony myphone obok siebieSam telefon ma sprawiać wrażenie eleganckiego, poręcznego modelu. Czy to się udało? Oceńcie sami, ale w moim odczuciu użycie czerwonego koloru obudowy nieco mija się z celem. O wiele lepiej prezentuje się srebrna wersja. Przejdźmy jednak do rzeczy. Użyta klapka ma chronić ekran i ułatwiać obsługę. Tak jak w “dawnych” modelach, otworzenie jej powoduje odebranie lub zakończenie połączenia. Obsługę uprzyjemni też kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2.4” - zapewnia ona swobodny odczyt wiadomości i komfort użytkowania. To właśnie te cechy czynią Rumbę telefonem dobrym dla osób starszych. Miłym akcentem jest ekran wyświetlający ikony notyfikacji, znajdujący się na obudowie.

zamknięte telefony RUMBA obok siebie

Dodatkowe funkcje

Podstawowym elementem telefonu jest klawiatura, prosta i czytelna. Wzbogacają ją przyciski dodatkowe, którym można przypisać np. numery do szybkiego wybierania połączeń. Również opcja “fotokontakty” pozwala przypisać do klawiszy 1-8 numery telefonu do osób z książki adresowej i wzbogacić je o zdjęcie. Przydatną funkcją jest przycisk SOS. Upraszcza to znacznie informowanie bliskich o trudnej sytuacji, bądź niebezpieczeństwie. Po odpowiedniej konfiguracji, dłuższe wciśnięcie tego przycisku natychmiast wysyła sygnał alarmowy, bądź nawiązuje połączenie. Z dodatkowych funkcji telefonu warto wyróżnić aparat VGA, latarkę, zegar, kalendarz i kalkulator. W zestawie przychodzi do nas baza ładująca. Bateria o pojemności 800 mAh pozwala na użytkowanie aż do 7 dni!


Telefon jest już dostępny w sprzedaży. Tym, co wyróżnia go na tle konkurencji, to cena - w tym wypadku wynosi 149 zł 


blog comments powered by Disqus
MyPhone Rumba - Tania Klasyka z Klapką
Autor: Szymon Szott