PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Profesjonalne maszynki do włosów |TOP 7|

Google i Lenovo Podejmują Współpracę - Autonomiczne Gogle Daydream VR

Szybki spis treści
Google i Lenovo Podejmują Współpracę - Autonomiczne Gogle Daydream VR

Od pewnego czasu bardzo popularna staje się wirtualna rzeczywistość. Czym ona jest? VR (virtual reality) to obraz sztucznej rzeczywistości, wygenerowany przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Coraz częściej spotykamy się z grami i filmami przystosowanymi do użycia w oparciu o wirtualną rzeczywistość. Swoją cegiełkę w obszarze dołożą niedługo pewne dwie firmy. Jakie?

"wirtualna" Współpraca

Dwie potężne firmy - Lenovo i Google - podejmują współpracę. Jej owocem ma być nowy produkt, autonomiczne gogle VR. Według zapowiedzi samych producentów, już niedługo będziemy mogli zapoznać się ze wczesnym prototypem projektu “Daydream”. Ma to być jedno z pierwszych urządzeń obsługujących WorldSense. Co to oznacza dla przeciętnego konsumenta? Otóż to, że gogle pozwolą na poznawanie wirtualnego otoczenia i poruszanie się po nim tak, jak w rzeczywistości. Urządzenie reagować będzie na ruch, zapewniając jeszcze lepsze i bardziej realistyczne doświadczenia. Nie jest to pierwszy produkt, który powstał dzięki tej współpracy. Już w 2016 roku zaprezentowano Lenovo Phab 2 Pro, phablet z funkcją rozszerzonej rzeczywistości (AR). Tym razem jednak będzie to pełna wirtualna rzeczywistość (VR)


Więcej na temat technologii VR mówiliśmy tutaj>>>


Projekt gogli VR od Lenovo i Google

Gogle wyróżniać się będą czujnikami wbudowanymi w konstrukcję. Nie będą wymagałymetrów okablowania czy zewnętrznych sensorów. Pozwoli to na o wiele wygodniejsze użytkowanie. Według producentów “wystarczy założyć gogle na głowę i rozpocząć zabawę”. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to Daydream może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przewagą konstrukcji ma być również to, że dzięki wspomnianej technologii WorldSense, gogle będą wprowadzały do środowiska 3D naturalny ruch użytkownika. Pozwoli to na wszelkie uniki, odskoki i zmyłki podczas rozgrywki. To wszystko ma być dostępne dla każdego, już niedługo. Czy tak będzie? Według mnie, zależy to przede wszystkim od ceny. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać.


Jeśli jestem posiadaczem konsoli, sprawdź dostępne narzędzia VR:


blog comments powered by Disqus
Google i Lenovo Podejmują Współpracę - Autonomiczne Gogle Daydream VR
Autor: Szymon Szott