PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display

Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display

Naukowcy z ekipy Oculusa pracują nad nowym typem wyświetlacza dla gogli VR, który wyeliminuje potrzebę noszenia okularów.

Innowacyjna technologia ma całkowicie wyeliminować objawy choroby lokomocyjnej podczas grania, a poza tym osoby noszące okulary korekcyjne, będą mogły grać (i widzieć wyraźnie) bez ich pomocy. Dla wszystkich, którzy borykają się z problemami tego typu, a naprawdę chcieliby chociaż spróbować zabawy z headsetem VR to na pewno będzie spory przełom.


Najlepsze gry na PS4 - sprawdź, zanim kupisz >>>


Nowoczesny ekran ma naśladować naturalny sposób, w jaki ludzkie oczy skupiają się na obiektach w różnej odległości, co ma przyczyniać się do poprawy ostrości obrazu. Niestety, ale bez skutecznego i w pełni funkcjonalnego systemu śledzenia wzroku ta technologia nie ma szans na sukces, a ta jest jeszcze nie do końca dopracowana. Problemem są także soczewki z szerokim zakresem pola widzenia.

Porównanie wyraźności obrazu


Okulary VR - duży wybór w przystępnych cenach >>>


Nie wiadomo dokładnie, kiedy projekt zostanie zrealizowany i kiedy trafi do użytku publicznego. Na oculusowym blogu można przeczytać o tym, że prace nad tą technologią w zasadzie dopiero się zaczęły, jednak wyniki badań są satysfakcjonujące. Badacze udostępnili dokumentację, która może pomóc innym producentom w rozwoju ich produktów i ogólnie przyspieszyć prace nad wirtualną rzeczywistością. Focal Surface Display ma być oficjalnie przedstawiony światu podczas konferencji SIGGRAPH w Los Angeles, jeszcze tego lata.Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź


Jakie wirtualne rzeczywistości są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wirtualnej rzeczywistości z 12/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wirtualne rzeczywistości warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Google Cardboard 2.0 Google Cardboard 2.0Best of the best!
2Google Fiit VR Google Fiit VR Sprawdź sam
3Dreamz VR 2.0 Dreamz VR 2.0 Ten ma niezłą cenę!
4Gear VR Gear VR Polecany model
5HTC Vive HTC Vive Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display