PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display

Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display

Naukowcy z ekipy Oculusa pracują nad nowym typem wyświetlacza dla gogli VR, który wyeliminuje potrzebę noszenia okularów.

Innowacyjna technologia ma całkowicie wyeliminować objawy choroby lokomocyjnej podczas grania, a poza tym osoby noszące okulary korekcyjne, będą mogły grać (i widzieć wyraźnie) bez ich pomocy. Dla wszystkich, którzy borykają się z problemami tego typu, a naprawdę chcieliby chociaż spróbować zabawy z headsetem VR to na pewno będzie spory przełom.


Najlepsze gry na PS4 - sprawdź, zanim kupisz >>>


Nowoczesny ekran ma naśladować naturalny sposób, w jaki ludzkie oczy skupiają się na obiektach w różnej odległości, co ma przyczyniać się do poprawy ostrości obrazu. Niestety, ale bez skutecznego i w pełni funkcjonalnego systemu śledzenia wzroku ta technologia nie ma szans na sukces, a ta jest jeszcze nie do końca dopracowana. Problemem są także soczewki z szerokim zakresem pola widzenia.

Porównanie wyraźności obrazu


Okulary VR - duży wybór w przystępnych cenach >>>


Nie wiadomo dokładnie, kiedy projekt zostanie zrealizowany i kiedy trafi do użytku publicznego. Na oculusowym blogu można przeczytać o tym, że prace nad tą technologią w zasadzie dopiero się zaczęły, jednak wyniki badań są satysfakcjonujące. Badacze udostępnili dokumentację, która może pomóc innym producentom w rozwoju ich produktów i ogólnie przyspieszyć prace nad wirtualną rzeczywistością. Focal Surface Display ma być oficjalnie przedstawiony światu podczas konferencji SIGGRAPH w Los Angeles, jeszcze tego lata.Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?


blog comments powered by Disqus
Oculus Pracuje nad Przełomowym Wyświetlaczem - Focal Surface Display