PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Nano-Hologramy Mogą Zmienić Nasz Pogląd na Technologię

Nano-Hologramy Mogą Zmienić Nasz Pogląd na Technologię

Drużyna australijskich i chińskich naukowców ujawniła światu efekty swojej pracy - najcieńszy hologram świata, który otwiera przed producentami sprzętu nieskończone możliwości.

Technologia nano-hologramów przebija na głowę wszystko, co widzieliśmy do tej pory, ponieważ wygenerowany obraz jest widoczny gołym okiem, bez dodatkowego sprzętu w stylu okularów VR lub urządzeń mobilnych (AR). Takie hologramy mają grubość około 25 nanometrów, czyli jakieś cztery tysiące razy mniejszą niż kartka papieru.

Naukowcy z Uniwersytetu RMIT w Melbourne, którzy opracowali tę technologię, przekonują, że w bardzo łatwy sposób będzie można ją wprowadzić do użytku codziennego. Cały pomysł otwiera furtkę na zupełnie nowe podejście do tematu dwuwymiarowych wyświetlaczy. Hologramy, które do tej pory były generowane komputerowo, są za duże, żeby można było je zastosować w przypadku niewielkich urządzeń, natomiast teraz zaprezentowana technologia idealnie pasuje do telefonów komórkowych lub zegarków.

RMIT Melbourne University

Innowacyjne hologramy mogą też znaleźć zastosowanie w medycynie, edukacji i całej masie innych dziedzin. Na pewno jest to duży przełom, który ma potencjał do wprowadzenia ogólnoświatowej rewolucji technologicznej


Wirtualna Rzeczywistość - sprawdź, zanim kupisz >>>


Kolejnym krokiem, jaki zamierzają postawić ci sami naukowcy, jest opracowanie cieniutkiej warstewki, którą pokrywane byłyby wyświetlacze LCD, a której zadaniem byłoby generowanie hologramów. Trudno przewidzieć w jakim tempie ta technologia będzie wprowadzana w życie, ale pewnikiem jest to, że została już opracowana, więc to tylko kwestia czasu, zanim na półkach sklepów z elektroniką pojawią się pierwsze urządzenia z funkcją wyświetlania nano-hologramów.Zestaw 108 Kluczy!!! Idealny Prezent dla Mężczyzny


Jakie projektory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu projektorów z 6/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które projektory warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Overmax Multipic 3.1 Overmax Multipic 3.1Best of the best!
2Nec VE303X Nec VE303X Sprawdź sam
3BenQ TH670 BenQ TH670 Ten ma niezłą cenę!
4BenQ MS527 BenQ MS527 Polecany model
5Epson EH-TW5300 Epson EH-TW5300 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Jaki Projektor Kupić - Przedstawiamy Ranking TOP 20

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Nano-Hologramy Mogą Zmienić Nasz Pogląd na Technologię