PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki najtańszy smartfon do 500 zł?

Rodzina MateBook - Hybryda i Dwa Laptopy od Huawei

Rodzina MateBook - Hybryda i Dwa Laptopy od Huawei

Firma Huawei niewątpliwie odnosi sukcesy, zwłaszcza w branży telefonii komórkowej. Chiński koncern nie poprzestaje jednak w działaniu. Tym razem dokłada on swoją cegiełkę na rynku laptopów. Ma nią być prezentacja nowych urządzeń z serii MateBook. Laptopy? Tablety? Może dwa w jednym?

Nowa definicja

W dniu dzisiejszym zaprezentowane zostały trzy nowe MateBooki. Jak mówi producent, chińska firma Huawei, mają one “na nowo definiować pojęcie mobilności komputerów osobistych”. Czy tak będzie? Tego dowiemy się później, lecz jedno jest pewne - na rynek trafią dwa laptopy i nowa hybryda. Ideą, która przyświecała producentowi podczas projektowania urządzeń, to stworzenie sprzętu dla ludzi zabieganych. Nowa seria ma ułatwić łączenie życia osobistego z prywatnym. Wszystkie z zaprezentowanych produktów wyposażone są w system audio Dolby Atmos.

modele od Huawei

Huawei MateBook X

matebook x

MateBook X to jeden z zaprezentowanych laptopów. Patrząc na specyfikację, można stwierdzić, że będzie to mocny sprzęt. Jego sercem jest procesor Intel Core i7 lub i5. Takie rozwiązanie zapewnić ma wydajność i efektywność pracy na urządzeniu. Oko ucieszy natomiast ogrom pracy włożonej w zaprojektowanie ekranu - 13-calowy wyświetlacz posiada zaledwie 4,4 mm szerokości ramki. Jego stosunek do obudowy to 88%, a proporcje 3:2. Chroniony jest natomiast przez Cornig Gorilla Glass. Nowością jest zaimplementowanie technologii chłodzącej Huawei Space Cooling. Dzięki niej, po raz pierwszy w historii otrzymujemy laptop z materiałem o zmiennej fazie skupienia, zamkniętym w mikrokapsułkach. Takie tworzywo używane jest w lotnictwie.

Huawei MateBook D

matebook d

MateBook D to mocna alternatywa dla poprzedniego modelu. Tutaj również spotkamy procesor i7 lub i5, ale dodatkowo wyposażono go w kartę graficzną. Jest to NVIDIA GeForce 930MX. Karta ta posiada 2 GB pamięci GDDR5. Takie połączenie może być naprawdę ciekawe. Dodatkowo bateria 43.3Wh ma zapewnić długi czas pracy bez konieczności ładowania. Model D jest większy niż poprzedni, jego ekran ma rozmiar 15,6 cala. Dostępny jest w trzech kolorach - Space Gray, Champagne Gold oraz Aurora Blue.

Huawei MateBook E

matebook e

Na koniec zostawiłem najciekawsze - hybrydę. Wersja MateBook E to stworzone przez Huawei urządzenie 2w1. Klawiatura jest mocowana do korpusu (tabletu). Możemy odchylać ją w zakresie do 160 stopni. W pakiecie przychodzi stacja dokująca, w której zredukowano liczbę szpilek Pogo, aby w łatwy sposób można było z laptopa uczynić tablet. Tutaj specyfikacja jest odrobinę słabsza - do dyspozycji "jedynie" i5-tka. Jednak ekran 2K ma wciąż pokaźne rozmiary, zajmuje 84% obudowy. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż użyto niezależnego chipu, który ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa - pozwala na uwierzytelnianie odczytu linii papilarnych.

Urządzenia mają być dostępne w sprzedaży latem 2017 roku.

blog comments powered by Disqus
Rodzina MateBook - Hybryda i Dwa Laptopy od Huawei
Autor: Szymon Szott