PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Laptopy do 2500 zł - Niedrogie notebooki do biura i prostych gier |TOP 5|

NVIDIA Prezentuje Nowy Zamysł Konstrukcyjny Laptopów

NVIDIA Prezentuje Nowy Zamysł Konstrukcyjny Laptopów

Od kilku dni przytaczamy Wam najciekawsze fakty związane z targami Computex 2017. Było już o laptopach, peryferiach i smartfonach, ale na tym nie koniec. Swoje “pięć minut” miała też firma NVIDIA, który wykorzystała je, aby zaprezentować “Max-Q”. Co to jest?

Nowy wzorzec

No właśnie. To pytanie jest bardzo ciekawym wstępem do prezentacji samego “Max-Q” od NVIDIA. Czy jest to laptop? Nowe oprogramowanie? Nic z tych rzeczy. Max-Q to nowy rodzaj konstrukcji, zamysł techniczny, który ma być stosowany w nowoczesnych, gamingowych laptopach. Dzięki niemu, komputery przenośne mają stać się szybsze, cichsze i smuklejsze. Na obietnicach się jednak nie kończy, ponieważ już pod koniec czerwca br. mają zostać zaprezentowane pierwszy egzemplarze wykorzystujące nową konstrukcję.

Zamysł Max-Q w laptopach

Gaming z NASA

Zacznijmy od początku. Co oznacza “Max-Q”? Jest to moment, w którym naprężenia w rakiecie przelatującej przez atmosferę są największe. Dlatego konstruktorzy NASA, muszą brać pod uwagę tę wartość, kiedy budowane są statki kosmiczne. Podobną filozofię wykorzystała NVIDIA, pozwalając produkować laptopy trzykrotnie cieńsze i wydajniejsze. Jaki jest tego efekt? Wysokowydajna platforma gamingowa o grubości 18 mm. Nie możesz sobie tego zwizualizować? Podpowiem - tyle, co MacBook Air.Max-Q laptopy

Przede wszystkim efektywność

Laptopy zaprojektowane zgodnie z zamysłem Max-Q mają być przykładem efektywności. Mowa tu o architekturze graficznej Pascal (np. GTX 1080) i pamięciach GDDR5X. Dodatkowo zoptymalizowane będą same sterowniki kart, co ma wspomóc pracę z wysoką wydajnością. Ważnym aspektem budowy ma być również rozbudowany system chłodzenia. Oczywiście każdy laptop ma wykorzystywać elementy platformy gamingowej GeForce - Game Ready, NVIDIA G-SYNC, VR oraz rozdzielczość 4K. Nowością będzie technika WisperMode, dzięki której praca na laptopach będzie cichsza - stanie się tak dzięki inteligentnemu dostosowywaniu liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

blog comments powered by Disqus
NVIDIA Prezentuje Nowy Zamysł Konstrukcyjny Laptopów
Autor: Szymon Szott