PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Lenovo IdeaPad C340 - Tani laptop na AMD z dotykiem

Computex 2017 – Plextor Pokazał Nowe Nośniki

Computex 2017 – Plextor Pokazał Nowe Nośniki

Podczas trwających targów Computex, wiodący producent dysków – Plextor, pokazał kilka nowych nośników. Były to dysk z pamięcią 3D NAND, a także nowy budżetowy model.

M8Se i M9Pe –nośniki PCI-E NVMe

M8Se to nowa seria dysków SSD z interfejsem PCIe 3.0x4 oraz protokołem NVMe. Dzięki nowym technologiom udało się uzyskać większa prędkość niż w przypadku zwykłych dysków z interfejsem SATA. Skok jest niemały bo, do nawet 2450 MB/s i 1000 MB/s podczas sekwencyjnego odczytu i zapisu. 

Plextor M9Pe

>>> Zobacz najnowszy ranking dysków SDD

Na targach Computex pokazano też serię M9Pe, która ma zastąpić popularne dyski Plextor M8Pe. W nowej odsłonie zastosowano pamięci 3D NAND. Nośniki trafią do sprzedaży już pod koniec roku. 

Powrót M8V 

Pewnie kojarzycie model M7V? Jeśli nie to tylko wspominamy, że to był hit sprzedażowy ostatnich lat. Teraz Plextor wydaje nową wersję, model M8V został wyposażony w 64-warstwowe pamięci 3D NAND, technologię naprawiania błędów kodu LDPC oraz dodatkowe oprogramowanie, takie jak PlexNitro, PlexTurbo, PlexCompressor i PlexVault. 

S3, czyli  budżetowe dyski SATA 3 i M.2

Plextor S3 ma być nową linią nośników SSD na każda kieszeń. W dyskach ma zostać zaimplementowany kontroler Silicon Motion SM2254 i kości pamięci TLC. Dzięki temu będzie możliwe osiągnięciach prędkości zapisu/odczytu na poziomie 550/520 MB/s.

blog comments powered by Disqus
Computex 2017 – Plextor Pokazał Nowe Nośniki