PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Project Scorpio - Natywne 4K i 60 FPS!

Project Scorpio - Natywne 4K i 60 FPS!

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia premiery najnowszego dziecka studia Xbox od Microsoftu. Na horyzoncie jawi się nam produkt, który z pewnością zatrzęsie rynkiem konsol, bowiem już teraz wiemy o jego gigantycznej przewadze w specyfikacji nad głównym rywalem - PS4 Pro. Zapraszam do lektury!

Start w ósmej generacji konsol nie był nazbyt przychylny w stosunku do Microsoftu. Konsola zadebiutowała początkowo na nielicznych rynkach, a czarę goryczy przelała próba uniemożliwienia bezproblemowego odsprzedawania zakupionych wcześniej gier. Ostatecznie jednak, MS nie nakazuje nam oddawania części zysków ze sprzedaży "używki" i możemy z grą robić co się nam żywnie podoba, co jednak nastąpiło trochę poniewczasie. 

Recenzja Xbox One X >>>>

xbox miażdży konkurencję

Poprzez tak błahy błąd, Sony zyskało jeszcze większą liczbę klientów niż oczekiwali, bowiem nawet zagorzali zwolennicy platformy MS-u wybrali Japończyków. Od tego czasu gigant z Redmond odbudował już swoją jakże zszarganą opinię (wsteczna kompatybilność), ale teraz potrzebuje prawdziwego uderzenia... istnego wejścia smoka! Takim wejściem będzie najpewniej premiera Projektu Scorpio, którego premiera nastąpi już niebawem, bo 11 czerwca. 

konsola jaką potrzebują gracze

Mimo, że do oficjalnej prezentacji pozostała jeszcze chwila, to już wiem o pikantnych szczegółach dotyczących nowego dziecka tego amerykańskiego studia! Powołując się na sprawdzone źródła, możemy śmiało powiedzieć, że nachodzący Star Wars: Battlefront II zostanie uruchomiony na Project Scorpio w natywnym 4K i 60-klatkach na sekundę! Zaś osławione PS4 Pro uruchomi grę w nędznym 1080p i 30 kl./s. Czujecie tę różnicę?

Project ScorpioXbox One/Xbox One SPS4 Pro
CPU8-rdzeni typu x86 2.3GHz8-rdzeni Jaguar 1.75GHz8 rdzeni Jaguar 2.1GHz
GPU40-jednostek 1172MHz12 GCN jednostek 853MHz (Xbox One S: 914MHz)36 GCN jednostek 911MHz
Pamięć12GB GDDR58GB DDR3/32MB ESRAM8GB GDDR5
Przepustowość pamięci326GB/sDDR3: 68GB/s, ESRAM maksymalnie 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s)218GB/s
Dysk twardy1TB 2.5-cali500GB/1TB/2TB 2.5-cali1TB 2.5-cali
Napęd optyczny4K UHD Blu-rayBlu-ray (Xbox One S: 4K UHD)Blu-ray


Laptop w Biedronce za 749zł - Hykker Hello

Różnica jest dramatycznie duża i udowadnia, że MS nie próżnował w ostatnich latach i postarał się stworzyć coś naprawdę solidnego i godnego uwagi. Pytanie, dlaczego tak późno? Czy nie dało się zrobić tego wcześniej? Czy klienci rzucą się po nową konsolę jak po świeże bułeczki? Cóż, niektórzy mogą mieć mieszane odczucia co do 4K w konsoli wartej ok. 500 dolarów.  Nie wspominając już o technologii VR w tego typu rozdzielczości. Niewykluczone, że ostatecznie konsola będzie wyświetlała przeskalowany obraz 1080p do 4K. Jednak, wszystkiego dowiemy się na konferencji 11 czerwca w niedzielę! Zapraszam Was do komentowania, odwiedzenia forum i pozostawienia po sobie łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Project Scorpio - Natywne 4K i 60 FPS!