PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jak dobrze złożyć komputer i uniknąć problemów - Poradnik

Podsumowanie Konferencji Apple WWDC 2017

Podsumowanie Konferencji Apple WWDC 2017

5 czerwca odbyła się konferencja firmy Apple, pod nazwą WWDC 2017. Czekaliśmy tam na nowy, inteligentny głośnik, iOS 11, nowe komputery Mac oraz działający na nich system macOS. Co dostaliśmy? Tego dowiecie się w dalszej części!

TvOS

Tutaj bez rewelacji. Jedyną zmianą jaka zaszła w tym systemie dedykowanym dla AppleTV, jest dołączenie biblioteki Amazon do aplikacji TV. Dzięki temu, użytkownicy mogą teraz oglądać, np. The Grand Tour.

tvOS

WatchOS

Czwarta wersja systemu na inteligentne zegarki wprowadziła nowy ekran główny, który od teraz składa się z propozycji Siri, która na zasadzie nauki, będzie wyświetlała nam informacje, które nas interesują. Dodano również nowe tarcze zegara. Oprócz tych zabawnych z Toy Story, pojawiły się również tarcze, które są tworzone na bazie wybranego zdjęcia. Wygląda to dosyć ciekawie.

watchOS

macOS

Wielu spekulowało jak Apple nazwie swój najnowszy  system. Na konferencji, Tim Cook ogłosił, że najnowszy macOS jest udoskonaleniem poprzedniej Sierry, a nie rewolucją, dlatego nazwa tego oprogramowania nawiązuje do pasma górskiego, które znajduję się tuż obok pasma Sierra, czyli – High Sierra.

HighSierra

Została dodana opcja Multiwindow, ulepszono wiele aplikacji, dodano nowe funkcje i przede wszystkim jeszcze bardziej przyspieszono pracę systemu. Zmianom uległy m.in. aplikacja Poczta, Safari, Zdjęcia (mają one teraz wbudowany edytor zgodny z Adobe Photoshop). Większość zmian skupia się na usprawnieniu działania z systemem macOS.

High Sierra wprowadza do Maca również obsługę formatu plików APFS, opatentowanego przez Apple.

iMac Pro

Oprócz obniżonej ceny Macbooka Pro 13”, która zrównała się z ceną Macbooka 12”, firma Apple zaprezentowała nowe narzędzie dla profesjonalistów, czyli iMac Pro!

iMac Pro

Komputer typu all-in-one będzie dostępny jedynie w rozmiarze 27”, a jego podzespoły zadowolą każdego profesjonalistę. Sercem iMaców Pro są procesory z rodziny Intel Xeon, a karty graficzne wyprodukowane zostały przez AMD, a są to konkretnie peryferia z serii Vega, która niebawem ujrzy światło dzienne. Oprócz tego, komputery te zaoferują nawet 4TB dyski SSD oraz maksymalnie 128GB pamięci RAM. Za takie luksusy jednak trochę zapłacimy – konkretniej minimum 5000$.

iOS 11

Na ten element konferencji czekali chyba wszyscy fani firmy z pod znaku nadgryzionego jabłka. iOS 11 podobnie jak najnowszy macOS, nie jest rewolucją, a ewolucją. Dodano nowe centrum sterowania, wysuwające się z dołu ekranu. Wygląda naprawdę ciekawie i w końcu pojawiła się tam opcja włączenia lub wyłączenia transmisji danych.

iOS11

Kolejnym nowym elementem, a właściwie brakiem, jest centrum powiadomień, które zniknęło wraz z najnowszą wersją oprogramowania. Od teraz wszystkie powiadomieniaznajdują się na ekranie blokady. Możemy go wywołać podobnie jak to było w przypadku centrum powiadomień, czyli zsuwając belkę z góry.

Zauważalnym elementem jest także przebudowanie aplikacji App Store, która wygląda teraz podobnie do Apple Music. Zmianie uległa także struktura aplikacji, bo od tej pory gry są oddzielone od innych aplikacji, co Apple powinno zrobić już dawno temu.

AppStore

Reszta zmian to oczywiście poprawy błędów i niewielkie zmiany w stylistyce niektórych aplikacji.

Wiele udogodnień związanych z nowym iOS mogą oczekiwać użytkownicy iPadów. Dzięki nowemu systemowi staną się one teraz bardziej komfortowe w użytkowaniu, a to wszystko dzięki wprowadzeniu docka na dole ekranu, dobrze znanego z systemu macOS, a to w połączeniu z trybem Multiwindow, pozwalającym na wyświetlenie na ekranie więcej niż jednej aplikacji, zbliża iPada do tradycyjnych laptopów. Przyczynia się do tego także funkcja Drag&Drop;, która pozwala łatwo przenosić różne elementy między aplikacjami.

iOS11 iPad

iPad Pro 2

Przy okazji premiery iOS 11, który mocno faworyzuje iPady, Apple postanowiło pokazać także nowego iPada Pro, oznaczonego numerkiem 2. Najważniejsze zmiany to ekran o odświeżaniu 120Hz, mocniejszy procesor oraz ulepszony rysik Apple Pencil, który ma jeszcze mniejsze opóźnienie w interakcji z ekranem urządzenia. Co do wyglądu, tutaj nie wiele się zmieniło, a nowy iPad Pro wygląda jak każdy inny iPad.

iPad Pro 2

Głośnik HomePod

Tego elementu konferencji spodziewano się wcześniej. Apple zaprezentowało inteligentny głośnik, oparty o asystentkę Siri. To urządzenie wyróżnia się jednak na tle głośników Amazonu swoimi możliwościami audio. Jest to system 7.1, wspierany chipem Apple A8, który oprócz obsługi Siri, dostosuje emisję dźwięku do pomieszczenia, w którym się znajduje. Wyposażony jest także w 6 mikrofonów umożliwiających „rozmowę” z asystentką Siri. Apple zapewnia, że nawet przy głośnej muzyce, Siri zrozumie nas doskonale nawet z kilku metrów. Czy tak będzie? To się okaże. Cena niestety także wyróżnia się na tle innych rozwiązań, bo HomePod będzie kosztował 350$ i będzie dostępny tylko w wybranych krajach.

HomePod

Podsumowanie

Ta konferencja na pewno nie przejdzie do historii jako rewolucyjna. Apple zaprezentowało sporo nowych rzeczy, lecz są to jedynie udoskonalenia znanych rozwiązań. Może to tylko taka cisza przed burzą? Czekamy przecież nadal na iPhone 8, który ma mieć swoją premierę we wrześniu. Czy to będzie prawdziwa bomba? Czas to pokaże.

blog comments powered by Disqus
Podsumowanie Konferencji Apple WWDC 2017