PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi

WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi

Dostępny jest już sterownik WalkinVR, który umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z wirtualnej rzeczywistości w trybie roomscale. Za ten projekt odpowiada nasz rodak - Grzegorz Bednarski.

Polski developer niezależny - Grzegorz Bednarski, podjął się wielkiego zadania. Jego misją jest umożliwienie poruszania się w środowisku wirtualnej rzeczywistości (w trybie roomscale) osobom, które w rzeczywistym świecie są pozbawione możliwości chodzenia z różnych przyczyn. Idea, która przyświeca dla Grzegorza, najwyraźniej dała mu solidny zastrzyk motywacji, czego skutkiem jest wypuszczenie w świat wczesnej wersji programu.


Najlepsze gry na PC - sprawdź, zanim kupisz >>>


WalkinVR już jest na tyle funkcjonalny, że pozwala na nieograniczoną grę dla osób, które nie mogą wymusić ruchu na kończynach dolnych. Prócz ludzi przywiązanych do wózków inwalidzkich, z zalet programu będą mogli korzystać także ci, którzy są pozbawieni jednej ręki lub ci, którzy nie są w stanie unieść rąk do końca, na przykład z powodu zaniku mięśni. Następnym celem ma być umożliwienie zabawy z wirtualną rzeczywistością dla graczy z jeszcze głębszą niepełnosprawnością.

Sekretem tego oprogramowania jest dodatkowy wirtualny kontroler, którym gracze sterują zamiennie wraz z fizycznym kontrolerem. Dla przykładu - podczas gry w Serious Sam, użytkownik celuje tym dodatkowym kontrolerem (czyli głową), jednocześnie posługując się fizycznym niezależnie od wrogów, którzy nacierają z różnych stron. Jak twierdzi sam twórca, działa to bardzo sprawnie i naturalnie.

Wczesna wersja WalkinVR jest dostępna do pobrania za darmo na stronie walkinvrdriver.com.Smok wraca do Szkoły - Promocje na sprzęt Komputerowy od MSI


blog comments powered by Disqus
WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi