PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi

WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi

Dostępny jest już sterownik WalkinVR, który umożliwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z wirtualnej rzeczywistości w trybie roomscale. Za ten projekt odpowiada nasz rodak - Grzegorz Bednarski.

Polski developer niezależny - Grzegorz Bednarski, podjął się wielkiego zadania. Jego misją jest umożliwienie poruszania się w środowisku wirtualnej rzeczywistości (w trybie roomscale) osobom, które w rzeczywistym świecie są pozbawione możliwości chodzenia z różnych przyczyn. Idea, która przyświeca dla Grzegorza, najwyraźniej dała mu solidny zastrzyk motywacji, czego skutkiem jest wypuszczenie w świat wczesnej wersji programu.


Najlepsze gry na PC - sprawdź, zanim kupisz >>>


WalkinVR już jest na tyle funkcjonalny, że pozwala na nieograniczoną grę dla osób, które nie mogą wymusić ruchu na kończynach dolnych. Prócz ludzi przywiązanych do wózków inwalidzkich, z zalet programu będą mogli korzystać także ci, którzy są pozbawieni jednej ręki lub ci, którzy nie są w stanie unieść rąk do końca, na przykład z powodu zaniku mięśni. Następnym celem ma być umożliwienie zabawy z wirtualną rzeczywistością dla graczy z jeszcze głębszą niepełnosprawnością.

Sekretem tego oprogramowania jest dodatkowy wirtualny kontroler, którym gracze sterują zamiennie wraz z fizycznym kontrolerem. Dla przykładu - podczas gry w Serious Sam, użytkownik celuje tym dodatkowym kontrolerem (czyli głową), jednocześnie posługując się fizycznym niezależnie od wrogów, którzy nacierają z różnych stron. Jak twierdzi sam twórca, działa to bardzo sprawnie i naturalnie.

Wczesna wersja WalkinVR jest dostępna do pobrania za darmo na stronie walkinvrdriver.com.Sprawdź TOP 20 Najmocniejszych PowerBanków


Jakie wirtualne rzeczywistości są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wirtualnej rzeczywistości z 12/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wirtualne rzeczywistości warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Google Cardboard 2.0 Google Cardboard 2.0Best of the best!
2Google Fiit VR Google Fiit VR Sprawdź sam
3Dreamz VR 2.0 Dreamz VR 2.0 Ten ma niezłą cenę!
4Gear VR Gear VR Polecany model
5HTC Vive HTC Vive Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
WalkinVR - Polak Pomaga Niepełnosprawnym Stanąć na Wirtualne Nogi