PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Lenovo Thinkpad X1 Carbon - Test laptopa biznesowego

Podczas E3 2017 Intel Zapowiada Swój Wkład w Rozwój E-Sportu oraz VR

Podczas E3 2017 Intel Zapowiada Swój Wkład w Rozwój E-Sportu oraz VR

Podczas tegorocznych targów E3 było ciekawie. Pośród wielu prezentacji, które dotyczyły świata gier w mniejszym lub większym stopniu, znalazło się miejsce na konferencję Intela.

Król procesorów zapowiedział, że nadeszła chwila, by zająć się udoskonalaniem aktualnie najlepszej i najpopularniejszej konsoli do gier, czyli PC. Ponad miliard graczy komputerowych na całym świecie to naprawdę pokaźne grono. Do tych wszystkich osób skierowana jest oferta, która obejmuje najpotężniejsze procesory dla komputerów stacjonarnych w historii. Nowa seria to Intel Core X. Przedsprzedaż pierwszych modeli rozpocznie się już 19 czerwca, jednak na najlepszego członka tej rodziny trzeba będzie zaczekać do października, kiedy to na rynek wkroczy 18-rdzeniowy Intel Core i9-7980X Extreme Edition, który to jest w stanie obsługiwać 36 wątków.

E-sportowców zapewne ucieszy nowina o rozszerzeniu współpracy pomiędzy ESL, a firmą Intel, która będzie pomagać w organizowaniu wszystkich imprez lidera w tej dziedzinie, którym jest właśnie ESL. Zawodnicy zarówno profesjonalnych jak i amatorskich turniejów będą grali na sprzęcie wyposażonym w Intel Core i7. Prowadzący transmisje z rozgrywek będą mieli do dyspozycji studia wyposażone w komputery z Intel Core oraz Intel Xeon. 

Ranking procesorów >>>>

Dodatkową atrakcją jest nowy turniej Intel Grand Slam for Counter Strike: Global Offensive. Nagroda dla najlepszej drużyny wyniesie okrągły milion dolarów. Kasę zgarnie zespół, który w okresie 12 miesięcy wygra cztery turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. W grę wchodzą: Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League, a także DreamHack Masters.

Prezentacja Intela podczas E3 2017

Dla wielu najważniejsza była jednak informacja o szeregu porozumień partnerskich i inwestycji, które mają przyspieszyć rozwój gier w technologii VR oraz e-sportu na tym podwórku. Ogłoszono między innymi współpracę z Oculusem, co w połączeniu z układem z ESL da początek dla VR Challenger League, czyli serii zawodów w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Finały tej ligi odbędą się w Katowicach w 2018 roku, podczas Mistrzostw Świata IEM. Kolejnym krokiem było porozumienie  z Ready At Dawn Studios, z którego wynikło to, że przez trzy miesiące od 20 lipca gra Echo Arena będzie dostępna do bezpłatnego pobrania dla każdego posiadacza Oculusa.


Intel upgrade'uje Linkin Park

Na koniec wieści dla fanów zespołu muzycznego Linkin Park. Intel planuje rozszerzyć dotychczasową współpracę, między innymi o innowacyjne rozwiązanie, które ułatwi muzykom interakcje z fanami poprzez specjalną aplikację, działającą w VR. Od lipca każdy będzie mógł przeglądać tworzone przez zespół treści, kupować gadżety, kontaktować się z zespołem, zapisywać się na konkursy czy po prostu słuchać muzyki bezpośrednio w wirtualnym środowisku.

blog comments powered by Disqus
Podczas E3 2017 Intel Zapowiada Swój Wkład w Rozwój E-Sportu oraz VR