Podczas E3 2017 Intel Zapowiada Swój Wkład w Rozwój E-Sportu oraz VR

Podczas E3 2017 Intel Zapowiada Swój Wkład w Rozwój E-Sportu oraz VR

Podczas tegorocznych targów E3 było ciekawie. Pośród wielu prezentacji, które dotyczyły świata gier w mniejszym lub większym stopniu, znalazło się miejsce na konferencję Intela.

Król procesorów zapowiedział, że nadeszła chwila, by zająć się udoskonalaniem aktualnie najlepszej i najpopularniejszej konsoli do gier, czyli PC. Ponad miliard graczy komputerowych na całym świecie to naprawdę pokaźne grono. Do tych wszystkich osób skierowana jest oferta, która obejmuje najpotężniejsze procesory dla komputerów stacjonarnych w historii. Nowa seria to Intel Core X. Przedsprzedaż pierwszych modeli rozpocznie się już 19 czerwca, jednak na najlepszego członka tej rodziny trzeba będzie zaczekać do października, kiedy to na rynek wkroczy 18-rdzeniowy Intel Core i9-7980X Extreme Edition, który to jest w stanie obsługiwać 36 wątków.


Okulary VR - duży wybór i solidne ceny >>>


E-sportowców zapewne ucieszy nowina o rozszerzeniu współpracy pomiędzy ESL, a firmą Intel, która będzie pomagać w organizowaniu wszystkich imprez lidera w tej dziedzinie, którym jest właśnie ESL. Zawodnicy zarówno profesjonalnych jak i amatorskich turniejów będą grali na sprzęcie wyposażonym w Intel Core i7. Prowadzący transmisje z rozgrywek będą mieli do dyspozycji studia wyposażone w komputery z Intel Core oraz Intel Xeon. 


Rankingi najlepszych kontrolerów do gier - sprawdź, zanim kupisz >>>


Dodatkową atrakcją jest nowy turniej Intel Grand Slam for Counter Strike: Global Offensive. Nagroda dla najlepszej drużyny wyniesie okrągły milion dolarów. Kasę zgarnie zespół, który w okresie 12 miesięcy wygra cztery turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. W grę wchodzą: Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League, a także DreamHack Masters.

Prezentacja Intela podczas E3 2017

Dla wielu najważniejsza była jednak informacja o szeregu porozumień partnerskich i inwestycji, które mają przyspieszyć rozwój gier w technologii VR oraz e-sportu na tym podwórku. Ogłoszono między innymi współpracę z Oculusem, co w połączeniu z układem z ESL da początek dla VR Challenger League, czyli serii zawodów w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Finały tej ligi odbędą się w Katowicach w 2018 roku, podczas Mistrzostw Świata IEM. Kolejnym krokiem było porozumienie  z Ready At Dawn Studios, z którego wynikło to, że przez trzy miesiące od 20 lipca gra Echo Arena będzie dostępna do bezpłatnego pobrania dla każdego posiadacza Oculusa.



Jaki Pendrive Wybrać Dla Ucznia/Studenta


Intel upgrade'uje Linkin Park

Na koniec wieści dla fanów zespołu muzycznego Linkin Park. Intel planuje rozszerzyć dotychczasową współpracę, między innymi o innowacyjne rozwiązanie, które ułatwi muzykom interakcje z fanami poprzez specjalną aplikację, działającą w VR. Od lipca każdy będzie mógł przeglądać tworzone przez zespół treści, kupować gadżety, kontaktować się z zespołem, zapisywać się na konkursy czy po prostu słuchać muzyki bezpośrednio w wirtualnym środowisku.

Jakie procesory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu procesorów z 8/2015.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Intel CORE i3-4170 Intel CORE i3-4170 Tu kupisz najtaniej!
2Intel Pentium G3250 Intel Pentium G3250 Tu kupisz najtaniej!
3Intel CORE i5-4590 Intel CORE i5-4590 Tu kupisz najtaniej!
4Intel CORE i3-4160 Intel CORE i3-4160 Tu kupisz najtaniej!
5AMD X6 FX-6350 AMD X6 FX-6350 Tu kupisz najtaniej!
6Intel i5-6600K Intel i5-6600K Tu kupisz najtaniej!
7Intel CORE i5-4460 Intel CORE i5-4460 Tu kupisz najtaniej!
8Intel CORE i7-4790K Intel CORE i7-4790K Tu kupisz najtaniej!
9Intel CORE i5-4690K Intel CORE i5-4690K Tu kupisz najtaniej!
10AMD APU A8 7650k FM2+ AMD APU A8 7650k FM2+ Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 10 Procesorów według Zadowolenie.pl - Zobacz Zanim Kupisz!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more