PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini - Wielka Moc w Małej Karcie

Szybki spis treści
Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini - Wielka Moc w Małej Karcie

Jeszcze do niedawna zachwycaliśmy się mocą nowej karty graficznej od NVIDIA - GTX 1080 w wersji Ti. Jej wydajność oraz moc są na bardzo wysokim poziomie. Jednak takie osiągi zobowiązują… karta jest dużych rozmiarów. Najmocniejsze wersje zajmują ponad 2 sloty. Czy da się cieszyć nieokiełznaną mocą w mniejszym systemie?

Czy rozmiar ma znaczenie?

Niektórzy zapewne znają ten problem. Składacie komputer, wybieracie komponenty, kilka kart rozszerzeń… czas na montaż karty graficznej, a tu szok. Wasza gamingowa bestia blokuje nie jeden, nie dwa, a nawet trzy sloty na płycie głównej. Co robić? W tym momencie na ratunek pędzi chińska firma Zotac.

Jaką kartę graficzną wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Karta Graficzna GTX 1080 Ti od Zotac

Firma Zotac zaprezentowała najmniejszy model karty graficznej, bazującej na procesorze graficznym od NVIDIA. Tak powstał Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini. Konstrukcję oparto o doświadczenie firmy w temacie szeroko pojętej miniaturyzacji sprzętu. Dzięki temu, do naszych rąk trafia bezprecedensowa konstrukcja, która nie odbiega mocą od oryginału.Front karty graficznej 1080 Ti Mini

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini mierzy zaledwie 211 mm, czyli ponad 5 centymetrów mniej niż model Founders Edition. W porównaniu do niereferencyjnej wersji, np. w wydaniu Gigabyte, różnica długości sięga już 9 cm. Należy również pamiętać, że Zotac zajmuje jedynie jeden slot na płycie głównej. Dzięki temu, pasuje do 99% systemów komputerowych, zapewniając przy tym najwyższą możliwą wydajność i efektywność energetyczną.

Karta wyposażona jest w 8-pinowe złącze zasilające. Nie da się ukryć, że poprzez zminiaturyzowanie konstrukcji, należało zastosować zmieniony układ chłodzenia. Tak powstał dwuwentylatorowy system IceStorm. Według producenta zapewnia “brutalną siłę chłodzenia”. Szerokie aluminiowe żebra radiatora odprowadzają ciepło. Przypomnę raz jeszcze - mimo mniejszych rozmiarów, moc jest ta sama. Karta, tak jak pełnowymiarowe konstrukcje, posiada 11 GB pamięci GDDR5X oraz procesor taktowany zegarem o szybkość 1620 MHz.

.Tył karty 1080Ti MiniRanking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Czerwiec 2018


blog comments powered by Disqus
Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini - Wielka Moc w Małej Karcie
Autor: Szymon Szott