PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Razer Phone 2 - nie dla każdego gracza

LG Q6 - Klasa Premium Zamknięta w Średniaku?

LG Q6 - Klasa Premium Zamknięta w Średniaku?

Za nami konferencja LG, na której został zaprezentowany smartfon LG Q6! Smartfon, który oferuje kilka ciekawych rozwiązań znanym nam chociażby z najnowszego flagowca, modelu G6. Co zaoferuje nam ta relatywnie niedroga słuchawka? Zapraszam do lektury!

Nie jest niczym nowym fakt, że wygląd średniej klasy słuchawek ma bezpośrednie pokrycie z najnowszym flagowcem. Jak by tego nie nazywać, ale jest to typowy zabieg marketingowy, który ma wpłynąć na pośredni odbiór wspomnianej linii smartfonów przez konsumentów. Czy to źle? Musicie ocenić to sami, ale tymczasem zerknijmy na najnowsze dziecko znanego nam koreańskiego producenta!

lg q6 bliźniakiem g6

Wygląd LG Q6

Prócz wspomnianej cechy dziedziczonej dotyczącej wyglądu zewnętrznego, LG Q6 odziedziczył po owym flagowcu ekran "Full Vision". Czym się ów ekran charakteryzuje, zapytacie? Otóż, największą jego cechą jest sama proporcja wynosząca 18:9. Dzięki temu rozwiązaniu, na ekran składają się dwa kwadraty (połowa matrycy to kwadrat), które ułatwią nam dzielenie ekranu na dwie równe części, co przyczyni się bezpośrednio na ergonomię użytkowania dwóch aplikacji jednocześnie.

paleta kolorów lg q6

Odnośnie samej matrycy, to będzie ona dysponowała przekątną 5.5-cala i rozdzielczości Full HD+ (2160x1080 pikseli). Czy wspominałem już o "bezramkowej" konstrukcji? Z pewnością poprawi ona imersję z oglądanych filmów czy ogrywanych gier, ale LG nie może nazwać tego nowatorskim rozwiązaniem. Co jeszcze łączy Q6 z modelem G6? Być może jest to odblokowywanie ekranu poprzez wykrywanie twarzy. Ponadto, cała słuchawka jest otoczona wzmocnioną ramką z wytrzymałego stopu aluminium pochodzącego z serii 7000

Czy warto kupić nowego iPhone'a?

Specyfikacja techniczna LG Q6 (LG M-700)


Chipset:  Platforma Qualcomm Snapdragon 435 
Wyświetlacz:  Full Vision 5,5-cala 18:9 FHD+ (2160 x 1080 / 442 piksele na cal) 
Pamięć: 3GB pamięci RAM/ 32GB pamięci ROM + gniazdo kart microSD 
Aparat: Tylny 13MP/ Przedni 5MP szerokokątny 100° 
Akumulator: 3000 mAh (wbudowana) 
System operacyjny: Android 7.1.1 Nougat 
Wymiary: 142,5 x 69,3 x 8,1mm Masa: 149 g 
Sieć komórkowa: LTE Advanced do 300Mbps/3G/ 2G 
Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2/ NFC/ USB Typu B 2.0 
Kolory Q6: czarny/ platynowy/ biały / złoty 
Inne: Rozpoznawanie twarzy / Tryb kwadratowy / Steady Record (stabilizacja obrazu podczas filmowania) / radio FM


Bateria, Aparat, Cena LG Q6

Osoby szukające ciekawych rozwiązań w przypadku instalowanych optyk zaciekawi fakt, iż LG zastosowało w tym urządzeniu szerokokątny obiektyw o kącie widzenia równym 100 stopniom! Ponadto, udoskonalony został sam interfejs aparatu (UX 6.0) o nowy wachlarz ustawień. Aparat główny o rozdzielczości 13 mpix również powinien zaspokoić najważniejsze potrzeby domorosłych fotografów. Co jednak z samym sercem telefonu? Tutaj LG postanowiło zainstalować jednostkę Snapdragon 435 we współpracy z 3 GB RAM oraz 32 GB ROM z możliwością rozszerzenia o kartę microSD. Akumulator? Koreańscy inżynierowie postarali się o 3000 mAh ogniwo, które wystarczy nam na ok. 2 dni podstawowego użytkowania. Cena? Plotki donoszą, że za LG Q6 przyjdzie nam zapłacić około 1350zł a za LG Q6+ już 1600zł.Premiera? Wg zapewnień producenta, będzie to 3 kwartał tego roku. Dokładne dane zostaną podane nieco później.

Wydajność LG Q6 - Antutu Benchmark

Wydajność LG Q6 - AntutuWydajność LG Q6 - AntutuWydajność LG Q6 - Antutu Benchmark

Na koniec zapraszam Was do komentowania, wpadnięcia na forum oraz pozostawienia łapki w górę!

blog comments powered by Disqus
LG Q6 - Klasa Premium Zamknięta w Średniaku?