PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

LG Q6 - Idealnie Poręczny Smartfon z Dużym Ekranem?

LG Q6 - Idealnie Poręczny Smartfon z Dużym Ekranem?

Najnowsze dane koreańskiego potentata obnażają prawdę o naszych preferencjach odnośnie rozmiaru ekranu! Kiedyś niezrozumiałe było korzystanie z urządzenia wyposażonym w ekran o przekątnej 5-cali, a dziś większość z nas posiada smartfony ze znacznie większym ekranem. Czy jest to wyznacznik nowego trendu?

Do niedawna najczęściej kupowane smartfony miały nie więcej jak 5-cali, jeśli chodzi o matrycę ekranu. Ten trend ulega pewnej zmianie, a świadczą o tym badania firmy IDC (International Data Corporation). Wg tychże badań, obecne pokolenie młodych ludzi stawia na udostępnianie i odtwarzanie różnej maści multimediów. Jednakże, by móc czerpać jak największe możliwości jakie dają owe media, wspomniani konsumenci coraz częściej wybierają słuchawki z ekranem o rozmiarze powyżej 5,5-cala.

lg w dobrej formie

Dlaczego tak się dzieje? Niegdyś telefony cechowały się znacząco większymi ramkami otaczającymi ekran główny. W przypadku komórek z dużą matrycą, jej obsługa nie miała wiele wspólnego z wygodą, a o możliwości obsługi jedną ręką można było zapomnieć! Jednakże, w dobie "bezramkowych" smartfonów, gdzie prekursorem stało się właśnie LG. Teraz, bez obaw o ergonomię użytkowania, można śmiało wyposażyć się nieco większy ekran.

seria lg się rozrasta

Obecnie najpopularniejszym "bezramkowym" smartfonem jest flagowiec od LG, LG G6, ale to trzy generacje temu Koreańczycy poczynili pewne starania o to by ekran smartfona był otoczony jak najmniejszymi ramkami. Teraz warto jednak pomyśleć o nadchodzącym novum w segmencie klasy średniej od LG,  a mowa tutaj o LG Q6. Elementami składowymi tej słuchawki są m.in.: duży wyświetlacz, łatwość obsługi jedną ręką, wytrzymałość oraz przystępność cenowa!

LG Q6

Chipset:  Platforma Qualcomm Snapdragon™ 435 
Wyświetlacz:  Full Vision 5,5-cala 18:9 FHD+ (2160 x 1080 / 442 piksele na cal) 
Pamięć: 3GB pamięci RAM/ 32GB pamięci ROM + gniazdo kart microSD 
Aparat: Tylny 13MP/ Przedni 5MP szerokokątny 100° 
Bateria: 3000 mAh (wbudowana) 
System operacyjny: Android 7.1.1 Nougat 
Wymiary: 142,5 x 69,3 x 8,1mm Masa: 149 g 
Sieć komórkowa: LTE Advanced do 300Mbps/3G/ 2G
Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2/ NFC/ USB Typu B 2.0 Kolory Q6: czarny/ platynowy/ biały / złoty 
Inne: Rozpoznawanie twarzy / Tryb kwadratowy / Steady Record (stabilizacja obrazu podczas filmowania) / radio FM


Czym tak naprawdę jest LG Q6? Jest to bez wątpienia młodszy brat LG G6, który otrzymał kilka cech wspólnych tego starszego. Jest to ekran o przekątnej 5,5-cala Full HD+ wykorzystujący format 18:9. Dzięki temu, ekran po przedzieleniu na pół, tworzy dwa kwadraty, co w znaczący sposób poprawia kwestię wielozadaniowości. Model ten cechuje również dobry, szerokokątny aparat do selfie, metalowa ramka otaczająca wyświetlacz, co poprawia bezpieczeństwo naszego telefonu w przypadku bliższego spotkania z podłogą (aluminium z serii 7000) oraz poddana 20-tu rygorystycznym badaniom akumulatorek dot. odporności na wysoką temperaturę. Warto wiedzieć, że model LG Q6 trafi do sprzedaży w 3 kwartale bieżącego roku. Co o tym myślicie? Zapraszam serdecznie do komentowania i odwiedzenia naszego forum! 

blog comments powered by Disqus
LG Q6 - Idealnie Poręczny Smartfon z Dużym Ekranem?