PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Problem iPhona, Koniec VPN, Nowe Emoji - VideoNews#115

Problem iPhona, Koniec VPN, Nowe Emoji - VideoNews#115

Witam was bardzo serdecznie w 115 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o zakazie VPN w Rosji, buncie sztucznej inteligencji oraz sztuce szpiegowania!

Nowe Emoji 

Wiecie czym jest Unicode? Jeżeli nie, to już wam śpieszę z wyjaśnieniem! To standard znaków w komputerze, który umożliwia nam się ze sobą porozumiewać. Wśród tych znaków są też emoji. Nad tym jakie znaki znajdują się w Unicode czuwa Konsorcjum, które wstępnie zaakceptowało kolejne 67 nowych projektów emotikonek, które już wkrótce wkroczą na nasze komputery, tablety i oczywiście smartfony. Ma pojawić się 11 pozycji twarzy, 12 ciała w dwóch podgrupach, 9 nowych zwierząt, 6 propozycji jedzenia, 7 aktywności i całe 22 nowe przedmioty. Dokładne informacje znajdziecie w opisie z opisami a to, jak niektóre będą wyglądały możecie zobaczyć właśnie na ekranie. Jak wam się podobają? Mi dalej brakuje emoji jeża! 

Nowe Emoji

Czy Apple Powinno Cofnąć Decyzję? 

Niedawno rozmawiałem z użytkownikiem najnowszego iPhona, który równocześnie jest redaktorem jednego z portali technologicznych. Tematem rozmowy był brak wejścia słuchawkowego w smartfonach. Usłyszałem coś z czym niekoniecznie się zgadzam, jakoby wejście słuchawkowe powinno być już dawno usunięte, bo kto chce się męczyć z kablami. "Naturalna Ewolucja".  Jak się okazało, nie tylko ja uważam, że nie jest to jeszcze najlepszym pomysłem, ponieważ wedle ankiety, którą przeprowadziła Yahoo Finance prawie ¾ użytkowników Androida nie zmieni smartfona na propozycję Apple właśnie przez brak wejścia słuchawkowego. Jak wy uważacie, czy flagowce powinny już odejść całkowicie od wejścia słuchawkowego, podobnie jak zrobiło to już Apple i później Xiaomi? Z tego co wiemy, najnowszy iPhone 8 również ma nie posiadać gniazda jack 3,5 mm. 


Koncept Iphone 8

Smartfon Od Red 

Od jakiegoś czasu po Internecie krąży informacja o nowym smartfonie od producenta niezwykle drogich i jakościowych kamer RED. Hydrogen One, bo tak ma się nazywać został wreszcie zaprezentowany przez kanał MKBHD, który otrzymał trzy egzemplarze prototypów smartfonu. Na materiale smartfon nie działa, przede wszystkim skupiono się na prezentacji jego budowy i przedstawieniu jego wielkości. Główną cechą tego smartfonu ma być wyświetlacz, który ma umożliwiać oglądanie treści w 2D, 3D oraz w formie hologramów. Niestety nie wiadomo jeszcze zbyt wiele na temat działania ani jak by zapowiadane hologramy miały wyglądać. 


RED Hydrogen One

AdBlock W Smartfonie 

Korzystacie z AdBlocka? Jeżeli tak, to piszcie co was do tego przede wszystkim skłoniło! Teraz będziecie mogli korzystać z tego rozszerzenia również na telefonach. O tak! Mimo pracy Google nad nowym, własnym AdBlokiem teraz w wersji Dev oraz Canary na popularnym smartfonowym Google Chrom można już korzystać. Działa jak na razie bardzo wporządku, trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jeszcze pełna i stabilna wersja.  

AdBlock

Koniec VPN w Rosji 

Po AdBlocku przechodzimy do VPN. Dziś na kanale pojawił się bardzo interesujący materiał o VPN i bezpieczeństwie w sieci, więc jak go ominęliście, pędźcie nadrobić! Jednak jeżeli chodzi o dzisiejszy temat, to wskakujemy do Rosji! Tam Putin podpisał ustawę, która ma na celu łatwiej wyszukać osoby próbujące dostać dostęp do nielegalnych treści. Nowa ustawa wchodzi 1 listopada i zakazuje min. Korzystania z VPN. Jak myślicie, przeszło by coś takiego u nas. Ktoś jeszcze pamięta o ACTA? 

Baza Marsjańska W Polsce 

Kolonizacja innych planet to przyszłość, przyszłość, której nie unikniemy, jeżeli myślimy o przetrwaniu naszego gatunku. Co jeżeli wam powiem, że w Polsce otwarto pierwszą bazę marsjańską? W pile firma SpaceGarden otwarła habitat, czyli model bazy marsjańskiej lub księżycowej, w które przyszli kolonizatorzy mieli by przygotowywać się do swoich misji dając naukowcom odpowiednią dawkę danych. Habibat LUNARES, bo tak się nazywa może pomieścić sześciu astronautów i dzieli się na dwie części: mieszkalno-laboratoryjną i symulacyjną powierzchni planety. Takie cuda w naszej Pile! 


Space Garden

Sztuka Szpiegowania  

Czujecie się bezpieczni? Czujecie, że informacje o was bezpieczne? Jeżeli tak to zdecydowanie wam zazdroszczę! Kojarzycie Amazon Echo? To taki asystent domowy tzw. Smar speaker, podobny do Google home. Jak się okazało, spora część modeli asystenta od Amazona jest podatna na manipulacje oprogramowaniem, dzięki czemu może nas podsłuchiwać i zbierać o nas dane. Specjalista do spraw bezpieczeństwa, Mark Barnes, zauważył, że wystarczy delikatnie podważyć spód Amazon Echo by dostać się do odpowiednich złącz by z odpowiednią wiedzą zawładnąć nad urządzeniem. Czy tylko mnie to nie zaskakuje?


Amazon Echo

Gigantyczny Samolot 

Jeszcze niedawno było niezwykle głośno o Dreamlinerach od Amerykańskiego koncernu Boeing, które zasiliły flote Polskich Lini Lotniczych LOT. Ten sam koncern, tymi samymi samolotami postanowił zrobić kreatywną reklamę, malując nad stanami kontur samolotu nad USA. Piloci spędzili 18 godzin lecąc nad 22 stanami, pokonując 6,5 tysiąca kilometrów w powietrzu. Jak wam się podoba efekt? 

Korki W Chorzowie 

Jest ktoś tutaj z Chorzowa? Od teraz wasze miasto będzie wysyłało do Waze dane o korkach, wypadkach czy jakichkolwiek utrudnieniach na ulicach miasta. Oczywiście Google Maps posiada podobną opcję z korkami, jednak ta druga opiera się przede wszystkim o ilość smartfonów w jednym miejscu, przez co jest mniej precyzyjna jak faktyczne dane z miejsca, opartych na ciągłych badaniach.  

Waze

Krótkie Newsy  

Koniec Facebook grups

Jeżeli korzystacie z aplikacji facebook grups możecie już się jej pozbyć. Od września zostanie usunięta z naszych smartfonów  

Nowa Funkcja YouTube

W najbliższych tygodniach ma pojawić się funkcja na YouTube, a dokładniej na androidowej odsłonie zmiany szybkości odtwarzania filmiku, podobnie jak ma to już miejsce na komputerach. 

Spotify Na Xbox One

Wielu z nas na to czekało. Aplikacja Spotify trafi wreszcie na Xbox One! Można się jej spodziewać w najbliższych miesiącach, ponieważ umowa z Sony na wyłączność w dalszym ciągu obowiązuje. 

Koniec Vibe Ui

Koniec nakładki na smartfony z Androidem Lenovo. Chiński producent nie będzie rozwijał swojej nakładki vibe ui.  

Reklamy w Giphy

W najbliższym czasie w serwisie Giphy pojawią się sponsorowane gify. Miejmy nadzieje, że nie będą zbytnio nachalne. 

blog comments powered by Disqus
Problem iPhona, Koniec VPN, Nowe Emoji - VideoNews#115