PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

GOT za Darmo, iPhone 8 w McDonald i Facebook w Akcji - VideoNews #117

GOT za Darmo, iPhone 8 w McDonald i Facebook w Akcji - VideoNews #117

Witam Was bardzo serdecznie w 117 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o zmianach na facebooku, iPhonie w McDonaldzie i darmowej Grze o Tron!

Facebook Na Urodziny 

A zaczynamy od Facebooka, którego zaskakująco dużo dziś będzie. Wyobraźcie sobie sytuację: macie urodziny, nie macie pojęcia co chcecie a znajomi naciskają by dowiedzieć się czym was obdarować. Co na to Facebook? Zorganizuj zbiórkę charytatywną! O tak, już na Facebooku, każdy kto zamieszkuje Amerykę może przeprowadzić na dwa tygodnie przed swoimi urodzinami zbiórkę pieniędzy, by te trafiły na jedną z 750 tysięcy organizacji charytatywnych z USA. Ciekawy pomysł, moim zdaniem lepiej by się sprawdził przed ślubami, gdy pary proszą o przelewanie pieniędzy na konta właśnie takich organizacji. Ciekawe czy i kiedy trafi do polski? 


Facebook Zdjęcia

Najwydajniejsze Smartfony 

Jaki macie smartfon? A wiecie może jakie są obecnie najwydajniejsze? Antutu przedstawił ranking najwydajniejszych obecnie smartfonów i jednak z przykrością informuje, że wyniki nie są niestety specialnie zaskakujące. Podium okupuje OnePlus5 z wynikiem 181614 punktów, na miejscu drugim Nubia Z17 osiągając 179081 punktów a trójkę zamyka HTC U11 z wynikiem 175987 punktów. Za podium mamy Samsung Galaxy S8+, Xiaomi MI 6 oraz iPhone 7 Plus


Antutu

Dźwięk Ciszy 

Mówią wam coś 4 minuty i 33 sekundy? Jeżeli nie to przypominam definicją z Wikipedii, że to trzyczęściowy utwór muzyczny awangardowego kompozytora Johna Cag’a na dowolny instrument, skomponowany wyłącznie z samych pauz, zwanych tacetami, które oznaczają, że żadne instrumenty ani głosy nie biorą udziału w wykonaniu. Szybko mówiąc, podczas trwania np. Piosenki nie usłyszymy żadnego dźwięku. I teraz w chodzimy w teraźniejszość. Obecnie w TOP 100 iTunes zawitał utwór uwaga: "A a a a a Very Good Song", który kosztuje 99 centów i jest zwyczajną ciszą trwającą bagatela 10 minut. Artysta Merzahi wskakując na 35 pozycję rankingu na pewno musiał na nim troszkę zarobić!


Słuchawki Uniwersalne? Testujemy Roccat Cross


A A A A A VERY GOOD SONG  

Iphone8 w Mc-u 

Niedawno opowiadałem wam o przeciekach wyglądu nowego iPhona. Teraz wypłynęło ich jeszcze więcej potwierdzając parę wcześniejszych tez. Ale wiecie skąd wypłynęły? Od strony McDonalds! O tak, ten kanapkowy fast food wysyłając maile promocyjne w USA wysłał przypadkowo (bądź też nie) swoje oferty na renderze przodu nowego iPhona. Jak widać na załączonym zdjęciu, ekran faktycznie będzie zajmował większość frontu i poziom naładowania baterii będzie w specjalnie wyznaczonym miejscu koło aparatu.  


iPhone z MC

Essential Phone 

Smartfon twórcy androida Andy-ego Rubina – Essential Phone jest już dostępny. Czy na pewno? Mimo iż Rubin twierdzi, że można już go zakupić, to w dalszym ciągu wcale nie jest to możliwe a faktycznie dostępna jest tylko i wyłącznie zarezerwowanie sobie tego smartfonu.  Rezerwacja jest prowadzona na oficjalnej stronie producenta i w dwóch sklepach, faktyczna wysyłka rozpocznie się dopiero 28 sierpnia. Jeżeli kupiliście z myślą, że zaraz do was przyjdzie, musicie jeszcze poczekać. 

Rankingi najciekawszych smartfonów

ESSENTIAL PHONE 

Płać Kartą Za Mandat 

Nie zawsze mamy przy sobie gotówkę! Czasem nie mamy jej w tym najgorszym momencie jak spotka nas kontroler biletów czy policjant twierdzący, że za szybko jechaliśmy. Jednak teraz to się może zmienić, ponieważ do rąk policjantów wskakuje właśnie pierwsza partia 2 tysięcy terminali, które pozwolą na miejscu zapłacić kartą. Jeżeli metoda się sprawdzi, ilość będzie systematycznie zwiększana. Oczywiście w dalszym ciągu będzie można płacić standardowo gotówką.  

Scam na Facebooku i Nowy Facebook 

Uwaga na nowy Scam na Facebooku. Jak się nie da złapać? Trzeba uważać, ponieważ można kliknąć w niefortunny link absolutnie przypadkiem. Całość wygląda w ten sposób: Od znajomego dostajemy w wiadomości zdjęcie lub filmik, który po kliknięciu wymaga od nas podania numeru telefonu. Wystarczy nie wpisać numeru i nie klikać w szemrane linki od znajomych. Co do Facebooka to warto też powiedzieć o nowym jego wyglądzie, ponieważ troszkę się w nim zmieniło. Od bardziej okrągłych miniatur, przez okrągłe zdjęcia profilowe po zmiany w systemie komentarzy, które na smartfonie stale się aktualizują. Jeżeli jeszcze do was nie dotarła aktualizacja to wszystko dostępne jest w najnowszej aktualizacji apki. 


Zmiany na Facebooku

Fronttrow 

A teraz o ciekawym wisiorze! Niby wygląda jak całkiem nieładny kawałek biżuterii a tu się okazuje, że to ciekawe urządzenie elektroniczne, z kamerką, która może na bieżąco nagrywać co się przed nami dzieje. FrontRow, bo tak się nazywa to androidowy kawałek elektroniki z 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej i ekranem o rozdzielczości 640 na 572 pikseli zawartym w 1,96 calach. Najważniejsza jego funkcja to kamerka 8 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i o szerokokątnym obiektywie, by móc nagrywać filmy od 1080 po 2,7K, tak by dobrze uchwycić co się przed nami dzieje. Cena takiego gadżetu to 399 dolarów, ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa. 

Van Gogh VR 

Kolejny i nareszcie zachęcający mnie powód, by sięgnąć po VR. Już teraz można oglądać wszystkie słonecznikowe dzieła Van Gogh-a na okularach VR już w naszym pokoju dzięki naszemu smartfonowi. Link do materiału 360 stopni znajdziecie tutaj

Gra O Tron Za Darmo 

Zima nadeszła i koniec sezonu Gra O Tron też nadchodzi. Ale jego finał możecie obejrzeć z przytupem i to za darmo! Gdzie i jak dostać bilet? Seans odbędzie się w kinie Helios, które macie w okolicy. Co trzeba zrobić! Trzeba zarejestrować się na stronie kina i odebrać bilety 26 sierpnia! Haczyk? Ilość biletów ograniczona! Rozpoczynamy Grę O Bilet! 

Gra O Tron

Krótkie Newsy 

Huawei Przeskoczył iPhona 

Huawei wyprzedził Apple w ilości sprzedanych smartfonów w Europie Centralnej i Wschodzniej. W samej Polsce sprzedano ponad 1,5 miliona Huaweii P8 Lite. 

No Ransom 

Już jest nowa wersja No Ransom, czyli serwisu, który zapewnia pomoc ofiarom programów blokujących dane i żądających okupu pieniężnego. Temat bardzo na czasie. 

The Boring Company 

The Boring Company zaprezentowało działającą windę swojego projektu podziemnych tuneli miejskich dla samochodów. Pierwszy test zadziałał i możecie zobaczyć jego wyniki na powyższym materiale!  

blog comments powered by Disqus
GOT za Darmo, iPhone 8 w McDonald i Facebook w Akcji - VideoNews #117