PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Szpiegują Cię, Niezwykły Kontroler, Rekord Polski - VideoNews#116

Szpiegują Cię, Niezwykły Kontroler, Rekord Polski - VideoNews#116

Witam Was bardzo serdecznie w 116 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o niezwykłym kontrolerze do konsol, autonomicznych samochodach oraz szpiegowaniu przez CIA!

Adblock, Wszędzie Adblock 

Wkurzają was reklamy na stronach w internecie? Od teraz Google będzie ostrzegać właścicieli stron, kiedy ci, będą nadużywać agresywnego typu reklamy. Jakie reklamy są tymi najbardziej irytującymi? Przede wszystkim Pop-ups-y, które wyskakują niespodziewanie i uważane są, za najbardziej agresywne. Jeżeli jesteśmy przy reklamach to my - Polacy możemy cieszyć się kolejnym rekordem!  Według raportu OnAudience.com Polska została liderem w blokowaniu reklam. 46% wszystkich wyświetleń reklam to te, generowane przez użytkowników wtyczek AdBlock-o podobnych. Czy są jakieś reklamy, które akceptujecie w internecie?  

ABP

Niebezpieczne Spinnery 

Czy może wy rozumiecie fenomen fidget spinnerów? Niedawno miałem w rękach taką zabawkę z biedronki, którą możecie wygrać a więcej informacji w materiale jej poświęconemu. Jak się jednak okazało bardziej inteligętne modele z bateryjką i modułem Bluetooth... Ej, po co w kręcącym się gracie Bluetooth? No ale idąc dalej, jeżeli ściągnęliście taki model z jakiegoś niepewnego źródła to warto uważać, bo takie posiadają wadę fabryczną i podobne jak to swego czasu buchał Samsung Galaxy 7 Note tak teraz one potrafią się zapalić w kieszeni i zrobić nieprzyjemną dziurę w naszych spodniach.


 Fidget Spinner Z Biedronki za 7,99? ZOBACZ TEST!


FidgetSpinnery

Intel Nadgania Muska 

Intel. Z czym nam się kojarzyt Intel? Procesory! A co jeżeli powiem wam, że teraz ten największy producent układów scalonych wydał 15 miliardów dolarów by zbudować flotę samochodów autnomiczhnych. Niestety nie będzie to pełna automatyka, ponieważ mają uzyskać autonomie na poziomie "4" na "5", czyli pewna ingerencja człowieka w dalszym ciągu będzie wymagana! Pozostając jeszcze chwilę przy autonomicznych samochodach, mieszka ktoś w Jaworznie? W najbliższej przyszłości pojazdy autonomiczne będą mogły spokojnie poruszać się po tamtejszych drogach, ponieważ władze miasta na śląsku podpisały list intencyjny w tej sprawie.  


Auta autami, może bezprzewodowy głośnik?


Intel

Samochody Szaleją 

Samochody jednak nawet te najbystrzejsze w dalszym ciągu tak bystre nie są. Proste nalepki na znakach drogowych potrafią zmylić pojazd do tego stopnia, że nie będzie w stanie go rozpoznać, podobnie jak widzicie to obecnie na przykładzie znaku "stop".  Jak widać inżynierowie mają jeszcze nad czym posiedzieć.  


Microsoft Ma Problem 

Gigant z Redmond ma problem, ma problem ze swoją serią produktów Microsoft Surface Laptop. Ale problem z nią mają również użytkownicy, jednak nie wyprzedzając faktów. Może wiecie, że serwis iFixit, zajmujący się testami sprzętu pod kątem możliwości ich naprawy dał najnowszemu laptopowi Surface najniższą ocenę, udowadniając, że nie da się naprawić sprzętu bez fizycznego uszkodzenia laptopa. Teraz Consumer Reports pokazał w swoim raporcie, że co czwarty użytkownik Surface ma w przeciągu dwóch lat używania problemy z wadami fabrycznymi sprzętu. Użytkownicy zgłaszają problemy przede wszystkim z jakością wyświetlacza, szybkością i ergonomią urządzenia oraz niespodziewanymi zawieszkami laptopa. Ciekawe czy w najbliższej przyszłości coś się zmieni w tym temacie, zwłaszcza po napływie tak negatywnych informacji. 

Surface

Smartfonowa Depresja 

Czujecie się szczęsliwi ze swoim smartfonem? Jak podaje raport The Atlantich, nastolatki, którzy dorastają w erze smartfonów są bardziej podatni na myśli samobójcze czy depresję. Na czym polega problem? No chyba nie na samym świecącym prostokącie, a jak podają badacze, przede wszystkim na fakcie, że kontakt między ludźmi jest coraz mocniej spychany do strefy cyfrowej. 

All-Controler 

Jaki jest wasz ulubiony kontroler do grania? Jak powinien wyglądać ten idealny? Co powiecie na kontroler, który podepniecie do smartfona, komputera, telewizora oraz konsoli ostatnich dwóch generacji od PlayStation 3 po Nintendo Switch? Na kickstarterze udało uzbierać się pieniądze na All Controler, który zawiera w sobie wszystkie te funkcje. Kształtem przypomina kontroler Xboxowy, jednak układ gałek analogowych skłania nas bardziej w stronę propozycji kontrolera od Sony. Ten pad ma być kombajnem dla graczy, który jest jak najbardziej kompatybilny ze wszystkim co się rusza i można na tym zagrać! Na kickstarterze można go wyrwać już za 55$. 


All-Controler

Wyślij Życzenia Urodzinowe Za Układ Słoneczny 

Jestem niezwykle zaciekawiony kosmosem, uwielbiam czytać i słuchać o tym jak zbudowany jest wszechświat a sam urodziłem się w miesiącu, gdy mamy doczynienia z najbardziej obfitymi pokazami spadających gwiazd w roku. Sonda Voyager, najszybszy wystrzelony obiekt przez człowieka w kosmos, który przekroczył już granicę układu słonecznego, 5 września będzie świętował swoje 40 urodziny. W związku z tym dzięki konkursowi NASA możecie wysłać własne życzenia urodzinowe do sondy, za granicę układu słonecznego. Więcej informacji znajdziecie w tutaj! 

Szpiegują Cię! 

Macie zaklejoną kamerkę w laptopie? A nie słyszeliście o aferze Snowdena? Amerykański rząd cię ŚLEDZI! Bądź czujny wobec wroga narodu! A tak na poważnie, WikiLeaks ujawnia kolejne informacje o Project Dumo, który były prowadzony przez CIA w 2015 roku. Z dokumentów Valut 7 wynika, że agencja bez problemów może dostać się do naszej kamerki w laptopie czy mikrofonu spokojnie mogąc nasłuchiwać i podglądać co właśnie robimy. 


KRÓTKIE NEWSY 

Korzystacie z Ubera. Już nie trzeba dzwonić do kierowcy by w szybki sposób się z nim porozumieć co do dokładnego miejsca odbioru. W aplikacji pojawił się czat, który ułatwi nam kontak. 

Soundcloud na krawędzi, niestety mimo zwiększenia dochodów, płynność finansowa firmy jest niezwykle niestabilna przez co ta upada i by ro się zmieniło, najpewniej potrzebna będzie sprzedaż serwisu.  

Niemcy i Francja chcą zmusić Google, Apple, Amazon czy Facebooka do płacenia podatków w UE, skoro tutaj prowadzą działalność.  

Despacito pobiło rekord i jest obecnie najczęściej oglądanym filmem na YouTube wyprzedając See You Again oraz Gangnam Style. 

Już wkrótce na naszych przeglądarkach komputerowych będziemy mogli korzystać z trybu nocnego na twitterze. Tak przynajmniej donoszą plotki z 9to5Google. 

blog comments powered by Disqus
Szpiegują Cię, Niezwykły Kontroler, Rekord Polski - VideoNews#116