PODPOWIEDZI:

Polski Głośnik Bluetooth PREMIUM? Recenzja Manta SPK9010 ONYX!

Już od dłuższego czasu panuje moda na małe głośniki Bluetooth, które możemy zabrać ze sobą wszędzie i też wszędzie rozkręcić nimi mniejszą czy większą imprezę. Dziś testujemy głośnik za ok.270 zł od Polskiego producenta MANTA SPK9010 ONYX prezentowany jako produkt z segmentu premium. Czy jest wart uwagi, czy spełnia wszystkie obietnice z pudełka oraz czy sprawdzi się jako przenośny głośnik Bluetooth? Zapraszam do recenzji.

Manta SPK9010 ONYX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość Premium
  • Dobra Jakość Dźwięku
  • Świetny Wygląd
  • Może być stałym nagłośnieniem w mieszkaniu
WADY
  • Nieodporny na wodę i pył
  • Cena
  • Brak wyjścia na karty microSD czy kabla jack

Opakowanie 

Zacznijmy od opakowania, w którym przychodzi do nas ONYX. To niecodzienna bryła z przeźroczystą górną częścią, tak by od razu prezentować głośnik jak najokazalej. Styl pakowania przywodzi na myśl pudełka od GoPro, jednak to mogliśmy już zauważyć przy innych produktach tego producenta. Na oklejonej części znajdziemy informacje, że jest to produkt premium, łączy się przez Bluetooth w zasięgu do 10 metrów a grać może nawet do 6 godzin.


Zobacz Cenę Manta SPK9010 ONYX


Opakowanie Manta

Na tyle pudełka znajdziemy specyfikacje głośnika. Na spodzie znajdziemy kod QR, który przenosi nas do informacji o sprzęcie na stronie producenta. Gdy już otworzymy pudełko, co wcale nie jest takie łatwe, albo przynajmniej ja, nie zawsze radzący sobie manualnie miałem drobne problemy, dostaniemy się do krótkiego kabla microUSB, broszurki z najważniejszymi informacjami oraz do samego głośnika. Szkoda, że nie dorzucany jest kabel jack czy ładowarka, można by przymknąć na to oko, jednak jeżeli jest to produkt premium to wymaga się od Manty trochę więcej. 


Zawartość Pudełka

 Wygląd i Specyfikacja 

Jak prezentuje się głośnik każdy widzi, moim zdaniem wygląda naprawdę świetnie i zdecydowanie widać po nim, że nie jest to byle prosty głośnik Bluetooth. ONYX wykonany jest z aluminium i plastiku, przez co troszkę waży bo aż 790 gram. Wymiary głośnika to 20 cm szerokości na 6cm długości i 6cm wysokości. Nie ma problemu by trzymać go w jednej dłoni, jednak zdecydowanie jego przeznaczeniem jest postawienie go na jakiejś stabilnej płaszczyźnie. Od przodu mamy dwa głośniki o mocy 10W schowane za elegancką srebrną siatką, znajdziemy tu też diodę LED, o której wspomnę w dalszej części recenzji oraz mikrofon. Na tyle znajdziemy wyłącznie wyjście AUX oraz microUSB, szkoda, że producent nie udostępnił nam wejścia na karty microSD, co przy tej cenie zdecydowanie muszę zaznaczyć na minus.


Wygląd Manta SPK9010 ONYX

Na górze znajdziemy dwa symetryczne paski, pod którymi są schowane przełączniki do podłączenia urządzenia przez Bluetooth czy  zatrzymania muzyki , oraz dwa do zmiany puszczanej ścieżki i zmiany głośności. U spodu urządzenia mamy dwa paski z gumy, które spełniają swoje zadanie i stabilnie utrzymują głośnik na dowolnej, czystej i płaskiej powierzchni. Jak widać cały głośnik jest otulony grubym aluminium, które jest matowe i przyjemne w dotyku, niestety po włożeniu kilkukrotnie do mojego czystego plecaka i tak czymś się ubrudziło, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że ONYX łatwo się brudzi, ale też łatwo się daje wyczyścić choćby suchą ściereczką czy na upartego palcem.  

MANTA SPK 9010 ONYX

Działanie 

Jak działa propozycja premium od Manty? Na pewno doskonale się spisze na imprezie w domu, gdy myślimy o jednym piętrze, w kawalerce czy przy grillu, na plaży bym nie ryzykował, ponieważ głośnik nie jest ani pyło ani wodoodporny. Moc z dwóch głośników 10W czuć i to naprawdę mocno, od dwóch tygodni z głośnikiem zwyczajnie się nie rozstaje i by słuchać muzyki nie muszę go koniecznie przenosić z jednego pokoju do drugiego, jednak gdy gotowałem czy brałem prysznic to już musiałem mieć go w dedykowanym pokoju, co oczywiście też nie jest żadnym problemem, bo przeniesienie MANTY nie stanowi najmniejszego problemu. MANTA SPK 9010 ONYX

Dźwięk jest naprawdę dobrej jakości, jednak ewidentnie da się wyczuć wywindowany Bass. Pasmo przenoszenia głośnika to 90Hz do 20KHz. Producent twierdzi, że z głośnika zdalnie możemy korzystać do 10 metrów, co sprawdziłem i niestety nie jest to prawda, ponieważ z moimi telefonami LG K10 2017, Xiaomi Redmi Note 3PRO rozłączało przy odległości od 7 do 9 metrów. Niestety też Bluetooth potrafi czasem się rozłączyć gdy za dużo przemieszczamy się z telefonem między pokojami. Puszczałem też muzykę będąc piętro wyżej jak ONYX i niestety bardzo ciężko było zachować stabilne połączenie. Jeżeli chodzi o wejście jack, to nie miałem najmniejszego problemu ze słuchaniem w ten sposób muzyki, dzięki czemu ostatnio głośnik pozwolił sobie zastąpić moje codzienne głośniki do komputera. Nie dość, że dobrze wygląda to takie zastosowanie od razu daje mu duży plus, ponieważ nie zawsze robimy czy idziemy na imprezę a w ten sposób głośnik jest w ciągłym użyciu. Jak nie ładujemy głośnika to mamy dostęp do akumulatora, którego pojemność to całe 800mAh, które pozwala na korzystanie z głośnika przez faktyczne 5-5,5 godziny. SPK9010 ma też wgrany mikrofon, jednak rozmowa w ten sposób nie jest najbardziej komfortowym sposobem komunikacji i by adresat nas dobrze słyszał, musimy być naprawdę blisko głośnika.

MANTA SPK 9010 ONYX

O korzystaniu z Manty informują nas dźwięki bez asystenta głosowego, te same odgłosy informują nas o tym czy ustawiliśmy maksymalną lub minimalną głośność oraz dioda, która podczas korzystania świeci się na niebiesko i gdy ładujemy lub mamy mało baterii na pomarańczowo. Trzeba też oczywiście wspomnieć o przyciskach na górniej części głośnika. By go uruchomić lub wyłączyć wystarczy chwilę przytrzymać odpowiadający za tą czynność przycisk. Głośnikowi brakuje jakiejkolwiek aplikacji dedykowanej, jednak po sparowaniu przez Bluetooth bezproblemowo możemy zatrzymać czy puścić muzykę w dowolnej aplikacji jak np. Spotify, z którego akurat ja korzystam. Gorzej jest z przyciskami, które są oznaczone plusem i minusem, ponieważ one zmieniają odtwarzany utwór, a głośność dopiero po przytrzymaniu, przez co na początku miałem problem z przestawieniem myślenia na ten sposób użytkowania. Oczywiście plus i minus bezproblemowo zmieniają utwory z oczywiście drobnym opóźnieniem, a to jak głośno gra głośnik zmienia się po krótkim przytrzymaniu przycisku, trzeba też powiedzieć, że te przyciski zmieniają głośność głośnika a nie strikte odtwarzanego utworu z np. Smartfonu.   MANTA SPK 9010 ONYX

Podsumowanie 

Głośnik MANTA SPK9010 ONYX jest naprawdę eleganckim i dobrze brzmiącym głośnikiem. Idealnie sprawdzi się na mniejszych imprezach czy posiadówach ze znajomymi oraz dobrze będzie wyglądał w jakimś nowocześniejszym pokoju czy na biurku koło komputera. Niestety brak wejścia na kary mikroSD czy kabla jack troszkę obniża jego ocenę, która wynosi w moim przypadku 4 z drobnym minusem. Jeżeli ktoś chce mieć produkt polskiego producenta, wyróżniający się na tle bardzo popularnych propozycji od JBL i oczekuje poczucia sprzętu premium to propozycja od Manty zdecydowanie się sprawdzi, jednak jeżeli ktoś szuka głośnika na plażę lub pod namiot, to niestety będzie musiał rozejrzeć się za czymś innym.   

4

blog comments powered by Disqus
Polski Głośnik Bluetooth PREMIUM? Recenzja Manta SPK9010 ONYX!