PODPOWIEDZI:

Logitech Illuminated K800 - Bezprzewodowa Klawiatura w Rozsądnej Cenie

Jeśli chodzi o rynek klawiatur bezprzewodowych do grania i codziennego użytkowania, to w przedziale cenowym 250-500 zł niestety ciężko jest znaleźć coś godnego uwagi; w tym momencie na scenę wkracza klawiatura Logitech K800 Wireless Illuminated, która jest przedmiotem naszej dzisiejszej recenzji. Piszę ,,niestety", gdyż Logitech K800 nie jest produktem idealnym, o czym przekonacie się z poniższej recenzji. Zapraszam do lektury!

Logitech K800 Podświetlana klawiatura bezprzewodowa 920-002394

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Ciche działanie klawiszy
 • Ładne i w miarę równomierne podświetlenie wszystkich klawiszy
 • Dobry design
 • Bardzo wysoka jakość wykonania klawiszy
 • 3 lata gwarancji
WADY
 • Średniej jakości podpórka na nadgarstek i obramówka klawiatury
 • Głośno działający przycisk spacji
 • Brak możliwości wyboru koloru podświetlenia oraz jego dostosowania  
 • Za krótki lewy przycisk Shift i zbędny obok niego klawisz ukośnika

Opakowanie i zawartość zestawu

Klawiatura Logitech K800 Wireless Illuminated jest zapakowana w charakterystyczne dla firmy Logitech ciemnozielone pudełko z czarnym wnętrzem. W zestawie otrzymujemy płytę CD z oprogramowaniem SetPoint, instrukcję szybkiego startu oraz ulotkę z informacjami dotyczącymi użytkowania. Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę po wyjęciu klawiatury z pudełka, jest jej dosyć spora masa wynosząca 1,05 kg, dzięki czemu stabilnie stoi na biurku i trudno jest ją przypadkowo przesunąć.

Klawiatura Logitech Illuminated K800 pudełko

Klawiatura Logitech Illuminated K800 zestaw

Pierwsze wrażenia

K800 prezentuje się elegancko i ma ładny design. Klawiatura od samego początku sprawia wrażenie produktu o bardzo wysokiej jakości. Od strony wizualnej nie można mieć zastrzeżeń co do zastosowanych materiałów czy do dokładności spasowania poszczególnych elementów. Nic się nadmiernie nie wygina, nie skrzypi i nie trzeszczy. Wymiary klawiatury to 45,5 cm szerokości, 19 cm długości i 9,3 mm grubości.

Podpórka pod nadgarstki została niestety powleczona cienką warstwą gładkiego plastiku (podobnie jak same klawisze), co powoduje pozostawianie na niej tłustych śladów. Sam plastik wokół i na klawiszach jest bardzo przyjemny w dotyku, jednak przy tej klasie sprzętu producent powinien pomyśleć o czymś bardziej trwałym. Niestety trwałość wierzchniej warstwy podkładki pozostaje dyskusyjna, bo po kilkutygodniowym, intensywnym okresie użytkowania na jej dolnej krawędzi daje się zauważyć mikroskopijne wytarcia, zatem może mieć ona tendencję do ścierania się

Dolna część klawiatury nie wyróżnia się niczym ciekawym poza tym, że jej krawędzie są zaokrąglone. Umieszczono tam pięć antypoślizgowych, gumowych stopek (dwie na górze, trzy pod podpórką na nadgarstki). Wysokość klawiatury można regulować za pomocą dwóch nóżek, dzięki którym możemy podnieść tylną część klawiatury o około 2,5 centymetra. Wówczas klawiatura przylega do biurka na trzech gumowych stopkach, jednak pomimo tego nie traci przyczepności.

Klawiatura Logitech Illuminated K800 przód

Zasilanie

Na duży plus K800 należy zaliczyć fakt, że jest zasilana dwoma bateriami/akumulatorkami AA, dzięki czemu możemy cieszyć się stosunkowo długim czasem pracy na jednym ładowaniu - oczywiście jest to zależne od jakości posiadanych baterii.

Polecane baterie:

 • Varta Pro R2U R6 AA 2600mAh
 • Panasonic Eneloop R6/AA 1900mAh, 2 szt., Blister (BK-3MCCE-2BE) 
 • Panasonic Eneloop Pro Blister R6/AA 2500 mAh 2szt. (BK-3HCDE-4BE) 


Bardziej korzystne byłoby danie do zasilania 3 lub 4 baterii AA, gdyż czas pracy nawet na 2 wysokiej jakości bateriach nie jest satysfakcjonujący - chociażby w porównaniu do myszkiG602 od Logitecha. To wszystko przez podświetlenie klawiatury, które z kolei jest przydatne nawet w dzień, bo sprawia, że klawisze są lepiej widoczne.

Jeśli chodzi o zasięg odbiornika bezprzewodowego na USB, który pracuje na częstotliwości 2,4Ghz, to jest on naprawdę w porządku. Jego realny zasięg dla prawidłowej pracy wynosi aż około 10 metrów! Ponadto na jednym odbiorniku możemy podłączyć do 5 innych urządzeń zgodnych z tym nadajnikiem, ale niestety nie wszystkie modele myszek czy klawiatur od Logitecha będą pracowały na tym konkretnym nadajniku USB.

Sprawdź również nasz ranking najlepszych klawiatur >>>

Klawiatura Logitech Illuminated K800 tył

Podświetlenie

Elementem wyróżniającym klawiaturę Logitech Illuminated jest podświetlenie klawiszy. Klawisze zbudowane są z przezroczystego plastiku powleczonego czarną farbą. Każdy klawisz posiada własną, osobną diodę, dzięki czemu czcionka jest bardzo wyraźna. Mimo wszystko w tej cenie producent powinien dać różne warianty koloru podświetlenia klawiszy i najlepiej by było, gdyby się miało możliwość wyboru, które klawisze mają być podświetlone i w jakim kolorze.  Podświetlenie jest w kolorze białym - co widać na zdjęciach. Jasność podświetlenia można regulować skrajnym prawym, górnym klawiszem. Do wyboru są cztery stopnie podświetlenia: 100% jasności, 50% maksymalnej jasności, 25% maksymalnej jasności oraz brak podświetlenia. Przejście pomiędzy poszczególnymi poziomami, jak również włączanie i wyłączanie podświetlenia następuje bardzo płynnie i szybko.

Równomierność podświetlenia jest bardzo dobra, choć nie jest idealna. Większość klawiszy jest podświetlona równomiernie, w stopniu niebudzącym żadnych zastrzeżeń. Nieco inaczej jest w przypadku klawiszy zawierających więcej niż jeden znak, takich jak na przykład Tab, Caps Lock, Shift, Ctrl, Enter, Page Down, Page Up czy Home, gdzie widoczna jest minimalna różnica pomiędzy jasnością znaków umieszczonych na środku i tych blisko krawędzi klawiszy. Trzeba jednak się dobrze przyjrzeć żeby to dostrzec, gdyż nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy.

Klawiatura Logitech Illuminated K800 podświetlenie​​​​

Układ klawiszy

Układ klawiszy jest typowy dla standardowych klawiatur. W sprzedaży występują dwie odmienne wersje klawiatury Logitech K800, różniące się wielkością i kształtem dwóch klawiszy – Enter oraz lewego Shift. 

Klawiatura Logitech Illuminated K800 przód z bliska

Kultura i komfort pracy

Komfort pracy oceniam jako bardzo wysoki – podświetlenie, miękko pracujące, nisko profilowe i dobrze leżące pod palcami klawisze oraz wygodna podpórka pod nadgarstki sprawiają, że praca na klawiaturze Logitech K800 jest wielką przyjemnością. Za pracę klawiszy odpowiada system PerfectStroke. Moment naciśnięcia klawisza jest wyraźnie odczuwalny - nie ma wątpliwości, czy został przez nas wciśnięty, czy też nie. Klawiatura jest także dość cicha. Niestety najgłośniejszy jest klawisz spacji, a jego głośność jest około 2 lub 3-krotnie większa niż pozostałych przycisków. Dodatkowo producent dodaje do klawiatury oprogramowanie SetPoint, które pozwala dowolnie przypisać dodatkowe funkcje dla klawiszy od F1 do F9. Możliwości konfigurowania funkcji klawiszy za pomocą tej aplikacji jest bardzo dużo.

Podsumowanie 

W skali 1-10 oceniłbym Logitech K800 na 8. Z pewnością na plus można tu zaliczyć ciche działanie klawiszy, ładne i w miarę równomierne ich podświetlenie oraz wysoką jakość ich wykonania. Klawiatura ma miły dla oka design. Dodatkowym atutem są 3 lata gwarancji od producenta. Niestety jest też i sporo minusów, do których należy średniej jakości podpórka na nadgarstek i cała obramówka klawiatury, bo odbijają się na nich palce; jestem pewny, że można było tego uniknąć. Przy cichości pracy całej klawiatury, razi głośno działający przycisk spacji; ta wada dotyczy chyba wszystkich modelów, co można stwierdzić na podstawie poczytania na internecie opinii innych ludzi. Mamy tutaj też brak wyboru koloru podświetlenia oraz brak możliwości jego dostosowania wedle swojego uznania. Ostatnim mankamentem jest zbyt krótki lewy przycisk Shift i zbędny obok niego klawisz ukośnika.
A Wam jak się podoba klawiatura Logitech K800? Zapraszam do dzielenia się Waszymi wrażeniami!

Kultura PracyOcenaJakość

blog comments powered by Disqus
Logitech Illuminated K800 - Bezprzewodowa Klawiatura w Rozsądnej Cenie