PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki traktorek ogrodowy do 10000 zł?

Słaby Galaxy S9, Oszust Z Allegro, Wredne USB - VideoNews#132

Słaby Galaxy S9, Oszust Z Allegro, Wredne USB - VideoNews#132

Witam Was bardzo serdecznie w 132 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o telefonie dla uzależnionych, nowym Snap-ie oraz przykrych informacjach dla każdego fana Samsungów Galaxy.

Atrapa Dla Uzależnionych

Kto w obecnych czasach nie jest nieuzależniony od telefonu? Obecnie smartfony praktycznie nie opuszczają nas na więcej jak metr. Co jednak jeżeli powiem wam, że austriacki projektant Klemens Schillinger zaprojektował zastępstwo dla smartfona, byśmy mogli w niesprzyjających sytuacjach się od niego oderwać? Podczas Vienna Design Wek wspomniany artysta zaprezentował atrapy smartfona w pięciu odmianach z polioksymetylenu. Każda z brył posiada odpowiednio rozłożone kulki, byśmy mogli śmigać po nich palcami  jak po standardowym smartfonie. Jak wam się podoba taka alternatywa dla uzależnionych? Pokażcie swoim uzależnionym znajomym!

Atrapy Smartfona

Uważaj Jak Sprzedajesz Na Allegro

Kto z nas nie spotkał się lub przynajmniej słyszał o nieuczciwych sprzedawcach na popularnym w Polsce Allegro? W minionym tygodniu wydarzył się incydent, który może być przestrogą dla takich właśnie sprzedawców. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poszerzył swoją działalność o portale aukcyjne, działające w Internecie. Spółka Multi-import sprzedając na portalu podgrzewacze do butelek dla dzieci w opisie produktu okłamywała klientów, podając się na odznaczenia czasopisma… które nawet nie istniało. Do tego sprzedawca zapewniał, że produkty zostały przebadane przez Sanepid, co również okazało się nieprawdą. UOKiK zbadał sprawę i uznał, że podane informacje były nieuczciwą praktyką rynkową, wprowadzającą w błąd klientów. Kara nałożona na Spółkę to ponad 15 tysięcy złotych, a sam produkt przestał być reklamowany we wspomniany sposób. Mam nadzieję, że podobne kary zostaną nałożone na sprzedawców miernej jakości zestawów komputerowych, które w opisach zawsze zawierając tysiące odznaczeń!

Oszust Na Allegro

Inteligentny Pluszak

Pamiętacie Furby, inteligentne zabawki, które wydawały nagrane dźwięki i śledziły swoimi oczyma dzieciaki, które się nimi bawiły? Zach z Howchoo przerobił jedna z takich zabawek, dorzucając do niej Amazon Echo. Po  przeróbce, inteligentny pluszak został nazwany Furxlea. Całość operuje na Raspberry Pi Zero odpowiednio z silniczkiem, który pozwala pluszakowi się poruszać, mikrofonem i głośnikiem. Projekt jest o tyle ciekawy, że przez zastosowanie Raspberry Pi można dokładać dodatkowe komponenty, dzięki czemu może stać się multimedialnym, pluszakowym kombajnem technologicznym. Inną i chyba większa zaletą jest fakt, że każdy z nas może podobną stworzyć. Do tego celu potrzeba samego pluszaka i odpowiednich komponentów, które należy wybrać wedle własnych potrzeb.  Co myślicie o inteligentnym Furxlea?

Furxela

Galaxy S9 Będzie słabszy

Wracamy do smartfona, tym razem po tygodniu przerwy ponownie do Samsunga Galaxy S9. Dochodzą do nas kolejne przecieki. Po raz kolejny przed premierą mówiło się o czytniku linii papilarnych pod ekranem, jak jednak już wiemy ten pojawi się po raz kolejny na tylnych pleckach, miejmy nadzieje, że w lepszym miejscu jak u poprzednika. Jeżeli jednak chodzi o bebechy, to S9 napędzać będzie Exynos 9810  lub Snapdragon 845. Co w tym przypadku cieszy to fakt, że procesory mogą obsługiwać aparaty do 25 mpix, co jednak martwi, to że nie są to jednostki wykonane w 7nm procesie technologicznym. Więcej informacji zapewne przedstawimy wam w najbliższej przyszłości, jednak dużo wskazuje na to, że kolejna Galaktyka już tak nie zaskoczy jak poprzednia. Czekacie na Samsunga Galaxy S9?

Koncept Samsung Galaxy S9

Wredne USB

Ile razy trzeba wsadzić pendrive do portu USB by wszedł? Za każdym razem przynajmniej 3! Dlaczego  tak się dzieje? W minionym tygodniu w wywiadzie dla  Design News jeden z twórców wejścia zdradził, że wtyczka projektowana była w taki sposób, by prawdopodobieństwo na prawidłowe podpięcie do portu wynosiło zawsze 50%. Jak twierdzi twórca Ajay Bhatt w ówczesnym czasie, gdy wtyczka powstawała nie było lepszych alternatyw, a samo  wprowadzenie projektu już było dużym ryzykiem, przez spore koszt przedsięwzięcia. Obecnie coraz popularniejsze stają się już wtyczki USB-C,  które może w najbliższej przyszłości w całości wymienią klasyczne, wredne wtyczki USB. Ciekawostka, która wpływa na przebieg naszego codziennego życia.

USB 2.0

Nowy Snapchat

Po zaskakująco krótkim czasie nadchodzi nowy Snap! Firma w minionym tygodni zaprezentowała najważniejsze zmiany, jakie zostaną w niedalekiej przyszłości wprowadzone. Możemy pożegnać się z reklamami podczas oglądania „Stories” naszych znajomych, teraz te będą odpowiednio dzielone na dwie części ekranu głównego, tak by po jednej stronie były treści marek a po drugiej naszych znajomych. Zmieni się też spis naszych znajomych, który będzie wychwytywał czy profile należą do jakiej marki, którą obserwujemy czy do naszego faktycznego znajomego. Najważniejsze to na pewno zmiana samego interfejsu, który ma być bartdziej dopracowany oraz przejrzysty. Jak myślicie, czy po  zmianach uda się pokonać Sanpchat-owi Instagram? Jeżeli jesteśmy przy Snapie i Instagramie to zapraszam was na nasze profile -  Videotesty.

Snapchat

Apple Watch Nareszcie Przydatny?

Czy nareszcie inteligetne zegarki  będą czymś więcej jak tylko modnym gadżetem? Co roku na migotanie przedsionków umiera 130 tysięcy osób.  Co na to Apple? Od teraz na terenie Stanów i najpewniej w najbliższym czasie również reszcie świata można zainstalować nową aplikację o nazwie Apple Heart Study, której głównym celem jest zbieranie danych o pracy naszego serca, dzięki czemu zegarek może wychwycić czy mamy problem z nieregularnymi rytmami serca. Ja osobiście czekam na podobne pomysły również na propozycjach smartwatchy dla Androida.  A wy, wolicie klasyczne zegarki czy smartwatche?

AppleWatch

Krótkie Newsy:

Aktualizacja Spotify

Już teraz Spotify dla Windowsa 10 doczekał się aktualizacji, która umożliwia użytkownikom korzystanie z kafelka Live Title. W menu Start będą już się pojawiały polecane playlisty do odsłuchania.

Google Banuje

Google blokuje aplikacje, które wyświetlają reklamy na ekranie blokady użytkowników smartfonów z Androidem. Miejmy nadzieje, że więcej podobnych nakładek już się nie pojawi.

Nowa Funkcja Tindera

Nowa funkcja tindera! Po Super Like do aplikacji zawitał Super Likeables, który pozwoli użytkownikom na wysłanie do specjalnie dobranych czterech osób Super Like za darmo (dla jednej bez pakietu premium), poza klasycznym pojedynczym SuperLike.

Koszmarnie Drogi Samsung

Samsung zaprezentował smartfon z klapkom W2018, który posiada aparat z przesłoną f/1.5. Seria tych telefonów przeznaczona jest przede wszystkim dla bogatych biznesmenów przez co najpewniej jego cena  wyniesie ok. 2000 dolarów.

blog comments powered by Disqus
Słaby Galaxy S9, Oszust Z Allegro, Wredne USB - VideoNews#132