PODPOWIEDZI:

Projekt Linda, Spray Bezpieczeństwa, Wyniki Intela - VideoNews #138

Projekt Linda, Spray Bezpieczeństwa, Wyniki Intela - VideoNews #138

Witam Was bardzo serdecznie w 138 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o Projekcie Linda, futurystycznej walizce oraz Spray-u bezpieczeństwa.

Projekt Razer Linda

A zaczynamy od bardzo ciekawego projektu Razera, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES. Pamiętacie może jak bardzo, bardzo temu wspominałem wam o wycieku konceptu Apple, na wykorzystanie smartfonu jako touchpada w MacBooku? Najprawdopodobniej nie, ponieważ mówiłem o tym naprawdę dawno temu. Jednak wracamy do tego konceptu, ponieważ Razer faktycznie zdecydował się na taki ruch łącząc obudowę laptopa z niedawno wydanym smartfonem. Przedstawiam wam projekt Linda, pierwszy laptop-stacja dokująca z odpowiednio przygotowanym miejscem dla smartfona. Jednak tutaj przychodzi pytanie – dlaczego właściwie miałoby być to użyteczne? Razer twierdzi, że w taki sposób możemy rozszerzyć możliwość naszej zabawy i oczywiście rozszerzyć możliwości naszego smartfona. Co chyba jest najciekawsze w tej niezwykle unikatowej stacji dokującej to fakt, że całość napędza właśnie ten mały i niezwykle mocarny smartfon. Jak wam się podoba projekt Linda? Czy mniejsze laptopy pójdą w zapomnienie?

Projekt Razer Linda

Pierwszy Powerbank Z Grafenu

A teraz przechodzimy do niezwykłego gadżetu z KickStartera. Co powiecie na pierwszy powerbank, który został wykonany z grafenu? Grafen...grafen, co w tym ciekawego? Ciekawe w nim jest to, że to pierwszy powerbank, który jest w stanie naładować smartfon do 100% w 20 minut. Dzięki wykorzystaniu właśnie  grafenu oraz USB-C może naładować baterie 6000mAh w niedużo ponad kwadrans. Obecnie zostało jeszcze 9 dni zbiórki na kickstarterze, jednak Apollo, bo tak został nazwany z zakładanych 10000$ uzbierał już ponad 91000$. A jak szybko ładuje wasz powerbank?

Apollo

Spray Bezpieczeństwa

A teraz gadżet bezpieczeństwa, postaram się teraz w VideoNews pokazać wam również parę ciekawy gadżetów, które mogą wam się spodobać! Albedo100,  spray, który pozwoli wam świecić w ciemności! Idealna zabawka dla osób jak ja, które lubią w nocy pojeździć na rowerze czy pobiegać.  Co w nim ciekawego, to fakt, że sam nie świeci ale nawet przy minimalnym świetle odbija promienie świetlne, dzięki czemu możemy być cali widoczni dla np. kierowców. Spray można używać na ubrania czy powierzchnie jak aluminium, a sam nie zostawia śladów. Nie, nie jest to reklama, po prostu w minionym tygodniu znalazłem to i chciałem sprawdzić, czy przypadną wam do gustu ciekawe gadżety. Piszcie w komentarzach czy macie ochotę na więcej tego typu treści w VideoNewsach.

Albedo100

Spadki Wydajności Procesorów Intel

Dobra, czas wrócić do rzeczywistości! Intel po załataniu problemu Spectre/Meltdown spotkał się z spadkami wydajności swoich procesorów, co natomiast spotykało się z niemałym oburzeniem wśród klientów. Internet zawrzał. Jednak w minionym tygodniu niebiescy przedstawili informacje z benchmarków dotyczące właśnie wielkości całego problemu i procentowego spadku na jakości. Jak możecie zobaczyć na wyświetlonej tabeli, spadki wcale nie są takie ogromne, jednak jak twierdzi nasz redaktor Łukasz Proszek, któremu całkiem ufam to najpewniej Intel przedstawił tylko i wyłącznie dane, które im pasowały pomijając starsze procesory, które mogą borykać się z dużo większymi spadkami wydajności.

Wyniki Intel

Pierwszy Smartfon Z CzytnikiemLini Papilarnych Pod Ekranem

Wcale nie tak dawno mówiłem wam po pierwszym smartfonie, który miał posiadać czytnik linii papilarnych pod ekranem. Teraz proste plotki okazują się faktem i świat ujrzał prototyp od Vivo. Również na tegorocznych targach CES mogliśmy zobaczyć  owe rozwiązanie. Jak to działa? Czytnik znajduje się po prostu zaraz pod taflą szkła, taka mini magia. Na komercyjne użycie patentu mamy czekać do 2020 roku, jednak już mnie ciekawi, czy wykorzystanie odcisku palca jako blokady powróci w kolejnych iPhone-ach w właśnie takiej postaci.

Vivo X

SmartWalizka

I kolejny ciekawy gadżet z targów CES 2018!  Autonomiczna walizka! Aż głupio mi się to pisze, ale jak dłużej o tym pomyślę to brzmi to naprawdę ciekawie. Firma Travelmate Robotics przedstawiła na targach specjalną walizkę, która ma specjalny system kamer i liczne czujniki  z radarami by urządzenie mogło samo za nami podążać i równocześnie się nie zgubić. Może brzmi to jak pomysł dla zbyt bogatych czy leniwych, jednak moja mama swego czasu leciała samolotem mając złamaną nogę i teraz na to patrząc, taka smart walizka bardzo by swego czasu jej pomogła.

Autonomiczna Walizka

Krótkie Newsy:

Koniec Pościgu LG

LG rezygnuje z cyklicznego wypuszczania swoich smartfonów. Co to właściwie oznacza? LG zaprzestaje udziału w gonitwie o flagowca i może lepiej się skupić na rozwoju i dostarczaniu bardziej jakościowych flagowców. Jest to pozytywne między innymi przez fakt, że G6 przez pośpiech nie dostała obecnie jeszcze najmocniejszego Snapdragon 835.

Kodak Krypotowaluta

Czy kodak waraca na salony? Po informacji, że firma wypuszcza własną kryptowalute jej akcje wzrosły o 60%. Tym krótkim newsem chciałbym was też zachęcić do rozmowy na temat krypto walut,  jak je oceniacie?

blog comments powered by Disqus
Projekt Linda, Spray Bezpieczeństwa, Wyniki Intela - VideoNews #138