PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Bitcoinem za Piłkarza, Commodore Powraca, Tesla w Kosmosie – VideoNews#142

Bitcoinem za Piłkarza, Commodore Powraca, Tesla w Kosmosie – VideoNews#142

Witam Was bardzo serdecznie w 142 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o Tesli w Kosmosie, powrocie Commodore na salony oraz transferze piłkarza opłaconym w bitcoinach

Nowy Przycisk Na Facebooku

A zaczynamy od nowego przycisku, który jest już testowany przez część użytkowników facebooka. Od dłuższego czasu mówiło się w światku technologicznym o wprowadzeniu przycisku „nie lubię” na platformie Marka Zuckerberga. W ubiegłym tygodniu dostaliśmy jasne potwierdzenie, że tego typu przycisku nie będzie, jednak pojawi się jego alternatywa w postaci „jestem na nie”. Po wybraniu tego przycisku mamy możliwość zaznaczenia odpowiedniego określenia czy jest to komentarz „obraźliwy”, „błędny” czy „nie związany z tematem”. Na podstawie naszej opinii Facebook będzie stwierdzał, czy komentarz, post lub podrzucona na facebooka treść jest istotna, czy może jest to kolejny fakenews lub coś obraźliwego. Jak oceniacie tego typu zmiany?

NOWY PRZYCISK FACEBOOK

Commodore Powraca

Od dłuższego czasu trwa moda na retro. Jakiś czas temu Nintendo wypuściłoNES Mini czy SNES Mini, a samo Atari od dłuższego czasu wspomina o AtariBox. Teraz jednak nadchodzi Commodore 64 w wersji mini, a nabyć będziemy go mogli już za niecały miesiąc. N64 Mini, bo tak został nazwany, podobnie jak wcześniej wspomniane mini konsolki będzie zawierać wbudowane gry. Tym razem będzie ich 64 z wgranym BASIC-iem. Konsola zasilana będzie przez USB oraz będzie wyświetlała obraz przez HDMI. N64 Mini ma kosztować 79 Euro i do sklepów trafi 29 marca.

C64 Mini

Alexa Ma Nowy Głos

Chcieliście może kiedyś, by Gordon Ramsay skomentował wasze zdolności kulinarne? Oglądając masę programów z nim, raczej nie jest to najczęściej miłe doświadczenie. Jednak jeżeli jesteście tym zainteresowani, to potrzebujecie Alexy od Amazonu. Jak to możliwe? Firma Ground Control zrobiła bardzo ciekawą funkcję dla asystentów domowych. Od teraz Gordon Ramsey w Twojej  kuchni może powiedzieć Ci co sądzi o twoich zdolnościach kulinarnych w jego bardzo klasycznym stylu. Funkcjonalność powstała dzięki kampanii reklamowej Amazonu na tegoroczne Super Bowl.

Gordon Ramsey Alexa  

Apple Wymieni Baterie Za Darmo

Macie może iPhone starszej generacji i chcielibyście wymienić baterie, by wasz itelefon działał sprawniej? Wszystko wskazuje na to, że będziecie mogli wymienić baterię za darmo. Dlaczego? Niedawno wybuchła afera spowodowana informacją, że część starszych iPhone-ów została spowolniona przez producenta. Apple twierdziło, że wynika to z wymagających procesorów, które potrzebują odpowiedniej mocy by działać w pełni swoich możliwości, jednak przez zużyte i mniej efektywne akumulatory nie są w stanie. Po całej aferze Apple dało możliwość wymiany akumulatorów po okazyjnej cenie, jednak tutaj pojawił się ciekawy sprzeciw jednego z Amerykańskich senatorów. Otóż firma z Cupertino nigdy nie powiedziała, że dla zwiększenia wydajności baterii podejmie się takich kroków w przyszłości, przez co postanowił on działać. O tym, czy będzie możliwość darmowej wymiany dowiemy się w najbliższej przyszłości. Ciekawe czy obejmie to też Polskę.

REKLAMA IPHONE

Transfer Piłkarski Za Kryptowalute

Transfery piłkarskie to obecnie nie przelewki, a kwoty, którymi operują kluby by ściągnąć do siebie piłkarzy są wręcz chore. Jednak co powiecie na to, by za zawodnika zapłacić… bitcoinem? Takie wydarzenie miało miejsce w Turcji, gdzie jeden z półprofesjonalnych klubów zapłacił za transfer kwotą 0,0524 bitcoinów i 2,5 tysiąca lir, czyli około 4000zł. Myślicie, że takie transfery mogą mieć przyszłość i na taki ruch zdecyduje się kiedyś któryś z większych Europejskich klubów?

TRANSFER PIŁKARSKI ZA KRYPTOWALUTE

Musk Wysłał Tesle W Kosmos

Jednak tydzień bez Elona Muska to tydzień stracony. W zeszłym tygodniu cały świat żył startem rakiety SpaceX, która wysłała w kosmos czerwoną Tesle Roadster. Cała operacja była przesyłana w formie wideo do Internetu, przez co każdy mógł zobaczyć dzieło Muska i historyczny pojazd na orbicie około ziemskiej. To jednak ziemia nie jest płaska? Jak wam się podoba tesla w kosmosie?

TESLA ROADSTER W KOSMOSIE

KrótkieNewsy:

Aktualizacja Xiaomi

Już znamy modele smartfonów Xiaomi, które dostaną aktualizację do MIUI 10. Sama aktualizacja pojawi się najprawdopodobniej w czwartym kwartale tego roku.

Zmiany W Virtus.Pro

Czy to koniec złotej piątki Virtus.pro. Nadszedł czas na zmiany i po praktycznie czterech latach grania w niezmienionym składzie Wiktor „TaZ” Wojtas odchodzi do rezerwy a na jego miejsce wskakuje Michu MICHU Muller. Oznacza to, że podczas IEM 2018 w Katowicach nie zobaczymy podstawowego składu.

blog comments powered by Disqus
Bitcoinem za Piłkarza, Commodore Powraca, Tesla w Kosmosie – VideoNews#142