PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie i dobre grzejniki olejowe do 200 zł |TOP 7|

Darmowy Internet, Problemy Windows 7, Mocarna Karta Graficzna - VideoNews #133

Darmowy Internet, Problemy Windows 7, Mocarna Karta Graficzna - VideoNews #133

Witam Was bardzo serdecznie w 133 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o problemie z Windowsa 7, potężnym Titan V oraz pierwszym kinie z ekranem LED.

Potężny TITAN V

A  zaczynamy od mocarnego newsa, czyli premiery najpotężniejszej komercyjnej karty graficznej. nVidia Titan V to karta bazująca na architekturze Volta z 12 GB VRAM o przepustowości 652,8 GB/s. Jeżeli nie do końca mówią wam cokolwiek poprzednie informacje, to szybko sprostuje, że ta  karta jest po prostu obrzydliwie mocna. Ale nie tylko jej moc jest niesamowicie duża, ponieważ ogromna jest również cena. Karta w Polsce została wyceniona na 13200zł. 

NVIDIA TITAN VOLTA PCB

Uwaga Na Update Windows 7

Z jakiego systemu korzystacie na swoim komputerze czy laptopie? Wielu użytkowników Windowsa 7 skarży się na problemy z aplikacją Windows Update. Co się konkretnie dzieje? Mechanizm sprawdzający aktualizację informuje użytkowników o błędzie z numerem 80248015, który uniemożliwia ukończenie poszczególnych operacji w wyniku niedziałającej usługi. Dlaczego? Najprawdopodobniej całość spowodowana jest błędem Microsoftu, który zapomniał zmienić datę wygaśnięcia usługi. Windows 7 z ustawioną datą na starszą od  3 grudnia 2017 roku działa poprawnie. Niestety obecnie Microsoft jeszcze nic nie zrobił z problemem i jedyny sposób, na poradzenie sobie z kłopotem to zmiana daty na wcześniejszą jak 3 grudnia. Czytając komentarze na forach, wiele użytkowników zarzuca gigantowi z Redmond nachalną próbę zachęty użytkowników do przesiadki na Windows 10.

Windows7

Darmowy Internet Za Reklamy

Kto z nas nie chciałby darmowego Internetu wszędzie? W minionym tygodniu TVN wrzucił do sklepu Google Play aplikację, która daje nam gigabajty za oglądanie reklam. Aplikacja nazywa się WebHop i jest jeszcze w fazie testów. Obecnie użytkownicy mogą dostać każdego dnia do 100Mb, jednak w przyszłości najpewniej ilość transferu wzrośnie, oczywiście jeżeli aplikacja spotka się z większym zainteresowaniem. Miesięczny maksymalny transfer jaki możemy uzyskać to 3 GB. Niestety całość ma też ograniczenia, od faktu, że system działa na razie tylko na urządzeniach z Androidem po możliwość korzystania tylko gdy jest się klientem Play, Plus, T-Mobile lub Orange. 3 GB za parę reklam nie brzmi źle, jednak ograniczenie do 100MB dziennie to dobry dodatek do małych pakietów od operatorów, jednak w czasach gdy większość z nas ma już nielimitowany, można to traktować jako ciekawostkę. Jak wam się podoba taka idea (prawie) darmowego Internetu?

WebHop

Kino Z Ekranem LED

Jak wiecie w kinach obraz wyświetlany jest przez duże projektory. Co jednak, jeżeli mielibyśmy możliwość pójścia do kina, w którym obraz wyświetlany jest na ogromnym monitorze LED? Już teraz jest taka możliwość, ponieważ w Zurychu otwarto pierwszą w Europie salę kinową z ekranem LED. Wyświetlacz Samsunga o nazwie Cinema LED, ma 10,24 metra szerokości na 5,4 metra wysokości i wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i  HDR. Obraz wyświetlany jest przez dziewięć milionów diod LED. Ciekawe kiedy zobaczymy podobny ekran w Polskich Kinach.

Samsung Cinema LED

Messenger Kids

Z jakiego komunikatora korzystacie najczęściej? W minionym tygodniu Facebook zaprezentował nową wersję Messengera, skierowaną do najmłodszych. Messenger Kids, to całkowicie samodzielna aplikacja, którą obecnie można zainstalować na iPodach, iPadach oraz iPhonach tylko w Stanach Zjednoczonych. Docelowi użytkownicy to oczywiście dzieci, które dzięki korzystaniu z tej, a nie podstawowej wersji komunikatora mają być bezpieczniejsze w Internecie. Aplikacja daje pełny dostęp dla rodzica do czatu i dodawania znajomych. Co chyba najciekawsze, aplikacja jest w pełni darmowa i nie daje możliwości użytkownikom na jakiekolwiek zakupy z poziomu aplikacji. Jak dla mnie ciekawe rozwiązanie,  które przypadnie na pewno do gustu wielu rodzicom

MESSENGER KIDS

Nowa Nauka Języków

Lubicie uczyć się języków obcych? Duolingo to bardzo ciekawa i popularna aplikacja, która umożliwia nam uczenie się na komputerze czy smartfonie języków w  formie prostej gry z punktami doświadczenia. Największym problemem, przynajmniej moim zdaniem jest fakt, że zakres każdego języka jest dosyć prosty i ubogi. Teraz jednak to się zmienia, ponieważ samo Duolingo zaprezentowało własny podcast, który umożliwi osobą uczącym się Hiszpańskiego większą przyswajalność języka. Dlaczego akurat Hiszpańskiego? Ponieważ na razie jedyny dostępny podcast jest po Hiszpańsku, jednak w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej zostaną dodane kolejne języki. Co jest największą zaletą podcastu, to chyba transkrypt, który dostajemy by nie napotykać na problem niezrozumiałych słówek. Macie jakieś fajne sposoby na szybką naukę języka?

DuoLingo

Krótkie Newsy

Podsumowanie Spotify Roku

Już jest dostępne dla każdego użytkownika Spotify podsumowanie jego muzycznego roku. Jeżeli chodzi o Polskę, to najpopularniejszym artystą okazał się Ed Sheeran a najczęściej odtwarzany utwór to Shape of You.

SMS-y mają już 25 Lat

Dacie wiarę, że SMS-y mają już 25 lat. Pierwszy SMS został wysłany 3 grudnia 1992 roku i zawierał w sobie życzenia świąteczne. Jesteście starsi od SMS-ów?

Darmowe Gry

Darmowe gry na Uplay! Do jutra 11.12 można za darmo dodać do biblioteki  World in Conflict a od 12.12 do 18.12 za darmo na platformie zgarniecei Assasin’s Creed 4: Black Flag.

Nowy Snapdragon

Nowy Snapdragon 845 zaprezentowany. Jest to  procesor wykonany w 10 nm  procesie produkcyjnym z 8 rdzeniami. Najprawdopodobniej najszybciej znajdziemy go w nadchodzącym flagowcu Samsunga.

blog comments powered by Disqus
Darmowy Internet, Problemy Windows 7, Mocarna Karta Graficzna - VideoNews #133