PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najtańszych polecanych zmywarek do 1000 zł

Drogi Uber, Premiera Galaxy S9, Nowe Planety – VideoNews #134

Drogi Uber, Premiera Galaxy S9, Nowe Planety – VideoNews #134

Witam Was bardzo serdecznie w 134 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o pierwszym czytniku lini papilarnych pod ekranem, drogim UBER oraz Premierze Samsunga Galaxy S9!

Zablokuj Marka Zuckerberga

A zaczynamy od nowości na Facebooku. Od teraz nareszcie można wyciszyć na swojej tablicy znajomych, którzy nadmiernie spam-ują dowolną treściom. Każdy z nas ma kogoś, kto aż nadto angażuje się w publikowanie swoich przemyśleń, mało interesujących artykułów czy w kółko tego  samego. Wyciszenie w przeciwieństwie do blokady użytkownika nie usuwa nam go ze znajomych oraz obejmuje tylko wybrany przez nas okres czasu jak np. miesiąc. Funkcja ma dotrzeć do każdego w najbliższym czasie. Jeżeli jednak jesteśmy przy blokadzie, to każdy już może zablokować profil Marka Zuckerberga, czego wcześniej nie dało się zrobić przez „magiczny” błąd portalu, który już został naprawiony.

Zobacz Najlepszy Prezent na Święta do 300 zł>>>

Zablokowany Mark Zuckerberg

Pierwszy Czytnik Lini Papilarnych Pod Ekranem

Od dłuższego czasu mówi się o koncepcji skanera linii papilarnych pod ekranem smartfona.  Pierwszym takim smartfonem miał być Samsung Galasy S8, jednak jak wiemy ani on ani jego następca, o którym za chwilę nie doczekał się takiej funkcji. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że najwyraźniej pierwszym smartfonem z Clear ID FS9500, bo tak został oznaczony przez firmę Synaptics skaner pod wyświetlaczem, będzie feature Vivo Xplay 7. Już nawet dostaliśmy potwierdzenie tych informacji przez producenta, dlatego pozostaje nam tylko i wyłącznie czekać. Pierwszy test wykonał już Patric Moorhead z Forbes i całość polegała na kliknięciu  przycisku blokady na boku urządzenia, po czym wyświetlił się na ekranie symbol linii papilarnych, do którego należy przyłożyć palec w celu weryfikacji użytkownika. Gdzie waszym zdaniem najlepiej usadowić na bryle smartfonu czytnik linii papilarnych? Tył, bok, przód czy może właśnie pod ekranem dotykowym.

Vivo xPlay 7

Data Premiery Samsunga Galaxy S9

Jak przed chwilą obiecałem, wracamy do tematu Samsunga Galaxy S9. W minionym tygodniu wyciekły informacje o dacie premiery, która ma się odbyć 27 lutego 2018 roku, czyli najprawdopodobniej na przyszłorocznym MWC, które zaczyna się 26 lutego. Oczywiście jest to wyciek, dalej jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie zaprezentowany na początku stycznia 2018 podczas targów CES. Powiedziałem wcześniej, że S9 nie będzie posiadać funkcji skanera linii papilarnych pod ekranem, ponieważ w minionym tygodniu wyciekły też rendery bryły nowego flagowca Samsunga,  oraz sam Synaptics nic nie wspominał o współpracy z Samsungiem. Na renderach wygląd nowego Galaxy S9 nie zaskakuje i jest to  raczej ewolucja jak rewolucja. Co mnie cieszy to czytnik linii papilarnych, który usadzony został w bardziej sensownym miejscu pod aparatem głównym. Na jaki smartfon czekacie w 2018 roku?

Render Samsung Galaxy S9

Laserowy Internet

Od jakiegoś czasu po Internecie krążą informacje projekcie Loon od Google, który testuje rozsyłanie Internetu za pomocom balonów stratosferycznych. Jednak na naszym technologicznym radarze pojawiała się kolejna opcja, która może się okazać skuteczniejsza. Również Google inwestuje w nową formę przesyłu internetu, tym razem za pomocom… laserów. Już od przyszłego roku w Indyjskim stanie Andhra Pardesh ma zostać zainstalowany system przesyłu danych przy użyciu laserów. Odbiorniki i nadajniki mają zostać usytuowane na najwyższych budynkach w mieście, skąd będą odbierały i przesyłały sygnał w części regionu, gdzie ludzie nie mają dostępu do internetu. Jak szybki może być przesył przy użyciu tej technologii? Nawet do 2 GB/s, a największymi zaletami jest brak potrzeby ciągnięcia światłowodu przez miasto oraz pominięcie budowy specjalnej infrastruktury za chore ilości dolarów.

Loon Google

AI odkrywa Nowe Planety

Sztuczna inteligencja od Google wraz z NASA odkryła dwie nowe egzoplanety! Badacze z NASA przy pomocy algorytmów od Google odkryli planetę z układu Kepler-90 oddaloną od nas ok. o 2 545 lat świetlnych. Drugą z planet jest 6. Planeta w układzie Kepler-80 znajdująca się w gwiazdozbiorze Łabędzia. Dlaczego o tym wspominam? Badacze zamierzają użyć algorytmów od Google do badania całego archiwum Keplera, które posiada ponad 150 tysięcy gwiazd, dzięki czemu sztuczna inteligencja od Giganta z Mountain View może niezwykle poszerzyć naszą wiedzę o kosmosie.

Kepler

Drogi UBER

Ile najwięcej zapłaciliście za UBER-a lub Taxi? W ubiegłym tygodniu dotarła do nas aferka związana właśnie z płatnościami u tego pierwszego operatora. Jeden z użytkowników UBERA w Toronto zapłacił za 21-minutowy kurs 18,518 dolarów, czyli około 52 tysiące złotych. Na szczęście klient złożył reklamacje a sam Uber zwrócił pieniądze, jednak warto przy tej historii się zatrzymać i zapamiętać, by po każdym kursie sprawdzić ile nas kosztował przejazd.

Rachunek Uber

Tego Szukali  Polacy!

Koniec roku nadchodzi dużymi krokami, z czym jak co roku związane są podsumowania. Google i tego grudnia przedstawił czego najczęściej szukali ludzie na świecie, w tym oczywiście Polacy. Najczęściej wyszukiwaną potrawą w Polsce były Kopytka, najczęściej wyszukiwanym wydarzeniem było losowanie grup na Mistrzostwa Świata a najczęstszym pytaniem „Co to jest” było pytanie o Spinner. Jeżeli interesują was Polskie wyszukiwania to znajdziecie je tutaj w odnośniku.

Krótkie Newsy:

Młodzieżowe słowo roku

Już znamy młodzieżowe słowo roku, czym jest rzeczownik „xD". Innymi kandydatami były słowa:  ogarnąć, ogar, nie ogar. Zaskakuje mnie to o tyle, że znaczenie „Xd” poznałem ok. 10 lat temu w szkole podstawowej.

Life Is Strange

Już wkrótce zawita gra Life Is Stragne na iOS oraz Androida. Idealna okazja dla każdego kto jeszcze nie spróbował.

Gwiezdne Wojny W Kosmosie

NASA potwierdziło, że Astronauci z ISS obejrzą najnowsze gwiezdne wojny w kosmosie. Oglądaliście już? Tylko proszę, bez spoilerów w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Drogi Uber, Premiera Galaxy S9, Nowe Planety – VideoNews #134